Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal ha a...

Mit csináljak a húgommal ha a személyes higéniája enyhénszólva is zavaró?

Figyelt kérdés

12 éves lányról van szó (én 17 vagyok) fogat mosni nem hajlandó max egy héten 2x és hiába jártatom a számat szart se érek vele. Fürödni sem hajlandó csak ha kvázi belecibálom a kádba, merthogy amúgy zuhanyozni nem szeret. És egy héten egyszer fürdik.

Sokszor ülök a szobában és már szagolgatom magam, hogy én vagyok ilyen izzadságszag, de aztán kiderül, hogy ő. A lábszagról ne is beszéljünk. Egy zokniban van itthon egész héten (meg suliban is) és mikor szóvát teszem, hogy na mostmár ez túlzás akkor még neki áll feljebb, hogy bírjak ki még egy napot mert holnap péntek (bezzeg a karkötőit minden nap cseréli -_-)


Mit csináljak? Régen nem volt ilyen akaratos, lehetett rá hatni. A szülőknek szólás kilőve, mert kb leszarják, én vagyok vele egy szobában, én mosom a haját, én segítek neki a leckében én rakom el a tízóraiját és én figyelem, hogy rendesen eszik-e és ha mondom akkor "Jaj hát nem szabad" és evvel elintézik a dorgálást, minden marad ugyanúgy.



2017. márc. 9. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg beszélj a szüleiddel, hogy parancsoljanak rá, ha magától nincs annyi esze, hogy rendbetartsa a fogait és rendszeresen tisztálkodjon.

Mondjuk ha te érzed a szagát, biztosan érzik mások is, az osztálytársai, a tanárai, lehet előbb-utóbb valaki szólni fog neki miatta és az majd sokkal cikibb lesz, mint amikor te teszed neki szóvá.


Esetleg ha van valami barátnője, neki lehetne mondani, hogy szóljon rá, hogy milyen büdös, sárgák a fogai, akkor lehet, elszégyellné magát.


Ha ez sem hat, akkor meg ne törődj vele, neki lesz rossz, nem neked.

2017. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a tesóm a seggét sem törli meg.
2017. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
95%

A szüleitekkel kellene pedig beszélni. Meg a tesódtól is megkérdezni, hogy tulajdonképpen ez miért jó neki. Az is lehet, hogy mivel a szülők leszarják, a maga módján így "lázad".

Én a helyedben kötnék egy egyezséget a tesóval: csak akkor segítek a leckében és teszek neki kaját, ha tisztálkodik. Ha nem, akkor tanuljon egyedül és egyen amit akar.

Remélhetőleg nemsokára úgyis kinövi, kb. ebben az életkorban kezdenek igényesek lenni a gyerekként elhanyagoltan kinéző kiskamaszok is.

2017. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alaska Stardust ***** válasza:
93%
Talán elsőként derítsd ki hogy mi okozza nála ezt a zavart tisztálkodás terén, és ha megvan a probléma forrása akkor azt kell eltávolítani. Ha ez nem jön be mert nem hajlandó erről beszélni akkor próbálj rámutatni a negatív oldalaira annak ha nem fürdik. Gondolom ha sokat cserélgeti az ékszereit szeretne csinos lenni, szóval fel kell rá hívni a figyelmét hogy ez mennyire kellemetlen és egyáltalán nem vonzó a mi társadalmunkban,főleg a fiúk körében, emellett sok kellemetlen betegség előidézője is lehet. Talán az is hatna ha olyan ember szólítaná őt fel tisztálkodásra akinek a véleménye a legjobban számít neki. Ha ilyen emberrel tudnál beszélni és őt rávenni hogy beszéljen a hugoddal az talán célravezető lenne. Semmiképp ne hagyd hogy ezt tegye, ha semmi más nem használ akkor neked kell őt rávenned arra hogy tisztálkodjon. Akkor is ha ehhez meg kell fognod és betenned a zuhany alá. Egy idő után biztosan kellemetlen lesz neki hogy te fürdeted és megteszi ő maga is.
2017. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Meselj neki, hogy milyen betegsegei lehetnek ebbol

Gomba (bor, huvely)

Budos

Begyullad a bore

Viszket

Kiutesek

Kicsipi az izzadtsag

Tiszta ragya lesz elobb utobb mindene

Aranyer

Kulonbozo nem szexualis uton terjedo nemi betegsegek

Kirohadnak a fogai

Stb stb

Kepeket is mutathatnal elrettenteskeppen, meg a tunetekrol meselnel

De pl orvossal, nogyogyasszal ne ijesztgesd szerintem, mert akkor felni fog toluk es az se jo

2017. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
A szülőknek adj pár lehetőséget és ha nincs hatás robbantsd ki a balhét . Mivel nem te vagy a szülő és a húgod sem tehetetlen ezért minél hamarabb lépj önálló életre és ha ennyire érdektelenek felejtsd el őket .
2017. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

arra bezzeg nem gondolsz,hogy pl BETEG!!!!

Pl ha autista simán viselkedhet így. Van autista rokonom és ő is ilyeneket csinál.

2017. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy nőnek nincs lábszaga, kamu.
2017. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves nyolcadik, nekem munka után olyan lábszagom van hogy biofegyvert lehetne csinálni belöle.

Ja és nő vagyok

2017. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj lenne, hogy a szüleid keményítsenek be. Nem zavarja őket, hogy ápolatlan, retkes a lányuk?

Ha nem, költözz külön szobába tőle.

2017. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!