Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem be akar menni a...

A nővérem be akar menni a sulimba a 6 hónapos lányával?

Figyelt kérdés

Azt mondta beszélni akar a volt osztály főnökével, mert régen ugye ő is odajárt.


De mondta azt is, hogy viszi a 6 hónapos lányát.


Én meg nem akarom, hogy bejöjjön, mert tudom, hogy nem kellene, de picit szégyenlem, hogy ilyen a nővérem.


Ugyanis 18 évesen szült, nem akarom megbántani, de buta(szakközépbe járt, de sosem tanult sokat, épphogy átment). És ő nem erre érett, hogy gyereket neveljen, de az ő baja. Meg folyton dicsekedik, hogy neki van már gyereke. És a suliba is azér akarja bevinni a lányát, hogy dicsekedjen vele. Ismerem, tudom hogy ezért vinné be.


Mondtam neki, hogy ne vigye be,majd úgyis lesz a ballagásom, arra majd elhozhatja a picit.

De azt mondta, hogy mindenképp be akarja vinni.


Szerintetek?

14/l


2017. márc. 27. 14:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Neked ez miért fáj?!
2017. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az ofőjével nem beszélték meg a találkozót. És szerintem önző, ha csak azért megy be, hogy hallgassa a szép szavakat, amiket az unokahugomról mondanak.

Én nem nézem le a nővéremet, mert szakközépbe járt, de ha ismernétek őt személyesen, akkor tudnátok, hogy nem érett még a gyerek nevelésre, mert buta. Nem szép dolog, hogy ezt mondom, de ez az igazság.

Előtte mindig is beszélgetett velem, most már érthető, hogy nem annyira, hiszen családja van. Mindig meghallgattam/meghallgatom. De most már nem is törődik velem annyira.

Én nekem csak azért fáj, hogy azért menne be, hogy hallgassa azt, ahogy dicsérik, pedig annyiszor mondták már, hogy milyen cuki, de ő neki nem elég. Azt akarja, hogy a tanárok is dicsérjék. Tudom, hogy nem az én dolgom,hogy mit csinál, de azért mégis csak.. Ráadásul a tanároknak kevés ideje van ilyesmire, hogy a picivel foglalkozzanak.

2017. márc. 27. 15:02
 13/18 anonim ***** válasza:
25%
14 évesen Te biztosan tudod ,mi kell a gyerekneveléshez. Vedd elő még inkabb a barbidat és azzal foglalkozz...
2017. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 acelsziv ***** válasza:
26%
te sem vagy semmivel sem okosabb a nővérednél. Plusz nálad még ott a rosszindulat is...
2017. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Miért mit vársz? Azt hogy 14 évesen tudjak mindent amit kell? Valóban, nem értek a gyerekneveléshez, de mivel ti nem tudjátok, hogy a nővérem, hogy neveli a gyermeket, addig ne ítélkezzetek. Jól neveli, de 18 évesen többre vihette volna..Persze ettől még nem nézem le, támogatom.

Vissza térve a kérdéshez, a suliba(legalábbis a miénkbe) alapból nem lehet idegeneknek belépni, a szülőknek is csak akkor, ha valami fontos megbeszélni való van, vagy fogadóóra, szülői.

Lehet nektek van igazatok ,hogy beviheti nyugodtan, de most komolyan azért, hogy dicsekedjen vele? Akkor még azt mondanám, ha nem így lenne hogy oké vigye csak.

2017. márc. 27. 16:47
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

Sz*rd le, nem tudsz vele mit csinálni. Saját magát égeti - extanárként mondom, hogy meg lesz a kollégák véleménye róla... egyetlen pozitívum: amelyik tanár erről tudomást szerez, ahhoz bátran odamehetsz tanulmányi vagy gyakorlati segítségért azzal a szöveggel, hogy "nem szeretnéd a nővéred példáját követni". MINDEN kolléga a lehető leglelkiismeretesebben fog neked segíteni.

Tanulj jól, légy szorgalmas a választott pályádon, és mutasd meg a világnak, hogy te más vagy mint ő.

2017. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
48%
Régi kérdés de... én is csak szaközepet végeztem annyi hogy 21 évesen szültem nem 18 évesen és a régi ofőimmel is találkoztam már azóta az ált. sulis ofőmmel heti szinten beszélek immáron 8 éve mióta abbahagyta a sulit és a régi sulimban is voltam már a fiammal igen elmondták hogy aranyos de nem ezért mentem be hanem mert nagyon jó kapcsolatom volt a tanáraimmal. mindenkivel volt időm beszélgetni egy kicsit ami nagyon jól esett pár volt tanárommal ezt követően kávéztunk is egyet. Én is sokra vihettem volna gimi egyetem de nem ezt akartam és nem is szégyellem hogy más lettem mást akartam van egy 2 éves gyönyörű kisfiam egy szép házam és mindez önerőböl szakmunkás bizonyítvánnyal. Igen kérdező rosszindulatú vagy akár csak a húgom aki szintén azért neheztel hogy már nem körülötte forog mindenki és nekem sincs már időm állandóan vele foglalkozni már nem ő az aranyos picur a családban... örülnöd kéne inkább van egy cuki unokahúgod vele kéne törődnöd.Az én húgom is felhozta hogy mert nem tanultam tovább nincs egyetemi végzettségem stb azóta van egy érettségim aminek hasznát eddig nem vettem de ez van. Te tanulj végez egyetemet ne kövesd a nővéred példáját mert ilyen hozzá állással milyen anya lennél? Azt mondod nem való neki gyerek mert buta de azért tisztességesen és jól neveli a kicsit. Komolyan ez milyen dolog? Nem érzed az ellenmondást? Annyit elárulok hogy mivel a húgom is ilyen rosszindulatú volt 1 éve egyáltalán nem beszélünk még csak nem is köszönünk egymásnak mert megmondtam hogy nincs szükségem rá. Te is ezt fogod elérni vagy azóta lehet hogy már el is érted....
2018. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindketten jobban járnak, ha külön úton folytatják. A családját nem válogathatja meg az ember, a saját sorsát igen. Mindenki éljen úgy, ahogy helyesnek látja. Egy a lényeg: senki ne törjön borsot a másik orra alá, és ha nem jött be az elképzelése, akkor ne akaszkodjon a másik nyakába. egyik jobbra, másik balra. :)
2018. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!