Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?...

Mit csináljak a húgommal? Tiszta bolond!

Figyelt kérdés

Ma odajött hozzám,hogy segítsek neki a matek leckéjében,mert nem tudja hogy,hogy kell leírni.Fogtam a füzetét és átnéztem a feladatot,és nem értettem,hogy mi a gondja vele,mert a túloldalon szinte ugyanaz a feladat volt.Ez picit nehezítve volt,mert ki kellett a kerületből vonni 3-at.

Ezt elmagyaráztam neki,hogy ez csak egy egyszerű kerület számítás.Hogy csak annyit kell csinálnia,hogy a kerületet kiszámolni.

Erre elkezdett sírni,hogy de azt hogy kell,meg hogy ők ilyet nem tanultak.A füzet előző lapján minden ott volt,egész feladatok.Megmutattam neki,hogy egész órán kerületet,meg területet számoltak.

Erre elkezdett visítani hogy :

-DE EZ CSAK EGY FELADAT VOLT !!!!!!!!(bömbölve,visítva ordítozott)

Mondtam neki,hogy de ez a kerület képlet.Elmondtam neki vagy 10-szer,de nem.

Téglalap kerület képletét gondolom mindenki ismer.Elkezdett velem veszekedni(bömbölve,ordítva),hogy de ha összeadom a két oldalt,akkor minek szorzom meg még 2-vel ?????????

Elmagyaráztam neki.Mondtam neki,hogy az is jó ,ha csak simán összeadja a 4 oldalt.Erre elkezdte azt mondani amit én mondtam,hogy ezt úgy kell,hogy összeadom a 2 oldalt és még megszorzom.Utána meg megint veszekedett.

Bömbölt,ordított hogy ADD VISSZA A FÜZETEEEEEEEEM TE HÜLYE !!!!!!!

Mint valami idegbajos fogyatékos.Nem normális a húgom.Magyarázom neki,elvégre ő kért meg,hogy segítsek,erre meg ordít velem és bömböl.

Mindig zavar,lusta és másra keni a dolgait.

Bevallom,hogy több mint fél óra bömbölés után ráordítottam.Tudom,nem volt a legjobb döntés,de máshogy nem lehetett leállítani.Utána is csak sírt és ordított velem,hogy HÜLYE !!!BOLOND !!!

Legszívesebben felképeltem volna kicsit,hátha észhez tér.

Mindig bőg.MINDIG !!!Ha elfelejt egy német szót,már bömböl.Nincs kész a házi,amit jövőhétre kell ? Bömböl.


Egész nap anyát hívogatja és ugráltatja.Ha nem vele foglalkoznak már meg van sértődve.


Mit csináljak vele ?Tiszta ideg vagyok miatta,borzalmas hallgatni.Neveletlen és hisztis.

Mit tennétek vele ?Szóljak szüleimnek erről az ordítozásról ?


14l

(elnézést a kissé erőszakos és dühös kérdés miatt,de tiszta ideg vagyok emiatt az ordítozás miatt)



2017. ápr. 4. 14:37
 1/7 anonim válasza:
50%

A legegyszerűbb, és a leghatékonyabb amit tehetsz: Ne foglalkozz vele!

Egyértelmű, hogy azért csinálja mert figyelemre vágyik. Ha nem adod meg neki amit szeretne (jelen esetben a figyelmed) akkor egy idő után le fog állni. Hiába ordít, ne foglalkozz vele, mintha ott sem lenne. Ezzel legalább annyit elérsz, hogy téged békén fog hagyni.

2017. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem éhes volt, az fiam is hihetetlenül hisztis lesz, ha leesik a vércukor szintje. Legközelebb kérdezd meg, hogy mikor és mit evett utoljára. A választól függően adj neki egy csokit, rendes uzsonnát. Utána nyugodt hangulatban álljatok neki a leckének. ha 5-10 perc alatt nem érti meg, akkor csináld meg a leckéjét hangosan, úgy hogy ott van melletted, ezután pedig szólj a szüleidnek, hogy a húgodnak szülői segítségre és korrepetálásra van szüksége. A többi nem a te dolgod. Ne heccelődj fel, lehet, hogy ez volt az igazi célja.
2017. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Hány éves?

vannak amúgy pszichés problémái..?

Anyukád mit reagál amikor igy viselkedik?

2017. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

10 éves.

Nincs semmi pszichés problémája.Anyám csak akkor állítja le,ha már ordít.Bár ha itthon vannak anyáék,akkor nem mer így ordítani.De most zengett a ház tőle.

Apa egyből leállítja,utána meg anya babusgatja.

Azt hiszi mindent megtehet.Minden az övé.Elvan kényeztetve,és sok dolgot megenged neki anya.


1.válaszolónak:

Szerintem nem épp megfelelő viselkedés,az hogy a saját testvérével úgy ordít,mint valami állattal.Pedig csak segíteni szerettem volna neki,főleg hogy ő kért meg rá.

Igen tudom.Az én viselkedésem sem volt épp megfelelő,de azért tudja már ő is hogy hol a határ.

2017. ápr. 4. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sem vagy normális.
2017. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
A gyerekek sokszor nem tudják hogyan vezessék le a feszültséget. A szülőknek kellett volna megtanítani már kiskorában.
2017. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
5:Mert a kicsi viselkedése normális..-.-
2017. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!