Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves húgom.Amióta iskolába jár nagyon elszaladt vele a ló.Mielőtt iskolába járt,akkor is hisztis és parancsolgatós volt,de az utóbbi években elkanászodott.Most járja a 4 osztályt és valami borzalmas.Anyám által olyan szinten el lett kényeztetve ,hogy az nem igaz.Képes anyával is ordítani,követelőzni.Minden áldott nap az én szobámban ül és TV-ik,olvasgat,szétpakol.Ha nem sűrűn csinálná és el is pakolna maga után akkor talán annyira nem zavarna,de mindig én takarítok utána.Ő ordibálhat velem,szidhat,gúnyolódhat,de én nem szólhatok vissza,mert akkor anyáék engem szidnak le.Mindennek lehord,mindennek,és ezek után csodálkozik hogy én nem vagyok kedves vele.Mindig megígér valamit,de sosem tartja be.Ha kérek tőle valamit,akkor azt nem csinálja,mert ő nem akarja,nincs kedve.Viszont engem ugráltathat egész nap,mert ha nem csinálom meg ,akkor megint engem szidnak le.Pl.:Mindig akkor lesz szomjas,ha én felállok.Olyankor mindig ki kell őt szolgálnom(ha kaja kell,ha szalvéta,ha villa...).Én egy este megkértem hogy hozzon nekem egy poharat(mert ő sokkal közelebb ült,szinte egy karnyújtásnyira),na erre ő rávágta,hogy ő nem hoz.Én meg elmondta neki,hogy én mindig mindent adok neki,szóval ennyit legalább tegyen meg.Erre ő elkezdett hisztizni,én meg szokás szerint szinte dührohamot kaptam és elkezdtem kicsit ,,kiabálva" beszélni vele.Erre anyáék elkezdtek szidni,hogy én mit képzelek,mindig elrontom mindenki kedvét(még apám is engem szidott,mikor ő is hallotta hogy miket mondott nekem).Már reggel hisztizik,ami elég kellemetlen.Szombat reggel szinte bömbölve,ordibálva veszekedtek lent anyámmal,mert ő nem tudta megcsinálni a fogalmazást.Mikor feljött odamentem hozzá,hogy segítsek neki.Ő felállt a helyéről én meg odaültem,hogy elolvassam mit nem tud.Erre ő elkezdett velem ordibálni,hogy takarodjak a helyéről,mert ő így nem tudja megírni.Nem kell neki segíteni,mert ő tudja(több mint 3 órán át próbálta ezt bebizonyítani).A vicces az egészben,hogy tudja.Mindent tud amit a suliba vesznek,csak otthon nem.Amikor mérges vagyok rá,mert ő csinál valamit,akkor általában én elmagyarázom neki,hogy én ezek alapján mit gondolok róla.Pl.:elkényeztetett,hercegnő

Ezek után ő általában ordít hogy mennyek ki a szobájából.Meg hogy ki vagyok tiltva onnan,e ő hozzám bejöhet,ha én is megtiltom neki.Tanulás közben is zavar.Egy ideig azzal piszkált hogy én már vagy egy hete nem játszottam vele.Elegem lett és leültem vele játszani több mint 2 órát.Visszamentem tanulni és egy kis idő elteltével odajött és megint rákezdett,hogy de én már vagy egy hete nem játszottam vele.Képtelen egyedül ellenni.Nekem meg nincs idő ilyesmikre.Éjjel-nappal tanulok,anyukáméknak is rengeteg dolguk van.Ha valaki leszidja elkezd morogni magában.Mert őt nem lehet leszidni.Sokszor kutakodik a szobámban.Mindig keres valamit.Olyan hisztiket képes levágni,ha nem találja pl.egy füzetét.Múltkor azt mondta hogy mi tettük el és hogy ő már mindenütt megnézte.Bementem a szobájába és egyből megláttam a polcon.


Mit tudok vele csinálni ?Az osztálytársaival is volt mindig gond.Sírva jött oda hozzám,hogy ő vele nem akarnak játszani.Megkérdeztem a barátaitól hogy miért nem játszanak vele.Ők meg elmondták,hogy azért mert nem tudnak vele.Ha ő veszít bőg,ha nem tud valamit bőg.Akadékoskodik egyfolytában,Német órán nem tudott ey szót és sírva fakadt.

Van valaki akinek ilyen testvére van ?Ki fogja nőni ?

A sírással már kiskora óta bajunk van.Nem nőtte ki,pedig reménykedtünk benne.Ez már annyira nem is zavar.Leginkább az a gondom vele,hogy mindig miatta szidnak le,és ez nekem nagyon rosszul esik.Ő káromkodik,meg gúnyolódik,de én hozzá sem szólhatok,mert akkor én vagyok a hibás.Mindig elmondja hogy a másik mit csinált,de azt már nem hogy ő mit csinált.Sok vitát pont hogy ő váltott ki egy-egy beszólással.Nem veszi észre magát.


14l



2017. febr. 1. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Húgom 8 éves, de ugyanilyen. Jó, ennél egy kicsit enyhébb változatban, de át tudom érezni a problémád.

Nem tudsz vele mit csinálni, barátnőm húga is ilyen volt, ő se nőtte ki. Elkéne ide egy kis nevelés a szüleid részéről, de mivel gondolom ő a "édes kis hercegnő, aki soha semmi rosszat nem tesz", ezért ez nem fog menni. Talán ha majd először dobják jobb lesz, de nem hiszem :/

Tipikus elkényeztetett hülye pitsa

Ettől függetlenül szeret téged, igaz? Mármint ha nem vagy ott, kellesz, de ha ott vagy akkor vagy csak hisztizik veled, vagy néha-néha érezteti veled hogy "szeret"?

Jó, ez nem lett valami hasznos hozzászólás, de legalább tudod, hogy ez nem egy egyedi eset

2017. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Rajzold le és firkáld össze.
2017. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
20%

Vágd szájba ojankor..anyudéknak is mond meg a tutit....

Én a nővéremmel voltam így és ijenkor mindig meg vertem...

Anyudékat meg ne enged h így bánnyanak veled...

És bocsi h ezt mondom (tényleg sorry)

De egy rohadt kényes rib @nc lessz belòle ha most nm álítodle ha már anyudék nm...

Én a helyedbe úgy seg gbe rugtam volna h asse tuggya merre van fejjel...

Ès tényleg bocs h ezt mondom!!!

12/L

2017. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 mielőtt itt okoskodsz, vegyél egy helyesírási kéziszótárat légyszíves.

Itt a kérdező erőszakkal semmire se megy, mert csak még jobban elásná magát ezzel a szülei szemében, és a kis "hercegnő" még kiállhatatlanabb lesz

2017. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolóval egyet értek.Próbáltam már erőszakosan viselkedni(amennyire tőlem telik),de csak egy pofont kapott,miután erőből szembe rúgott és még röhögött is rajtam.Miután megkapta a pofont és látta hogy tényleg fájt,elkezdett sírni és azt mondogatta,hogy véletlen volt.Ühümm...Véletlen,mikor egyenesen a szemembe nézett.Akkor sem szidták le.Max kizárni tudom,inkább eltorlaszolni az ajtót(elég gyenge,egy flakont nem tud kinyitni)az íróasztalommal,mert pont ott van az ajtó mellett,csak el kéne húznom.Bár emiatt is leszidhatnak.Volt hogy anyumék elküldték a szobámból,mert TZ-e tanultam.Ha beszélek vele,akkor meg biztos hogy valamivel megsértem,mert én olyan vagyok(szerinte) és ő mindig elkezd sírni valamiért.

Fogalmam sincs ,hogy mit tudnék vele kezdeni.Most megyek középiskolába(gimnáziumba),el sem merem képzelni,hogy majd akkor mi lesz.

2017. febr. 1. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan, mint az enyém.

Én most lettem gimis, hát szerencsére van zár az ajtómon.

2017. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajna az ilyen elő szokott fordulni, de ezért ne utáld a húgodat! Próbáld megnevelni. Hogyha azt akarod, hogy normális legyen, akkor tűrd a büntetéseket.
2017. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szüleidnek kellene ráncba szedni,de nemigen látják a problémát. Én tuti kizárnám a szobámból. Javaslom mindenképp koleszba menj 8. után. Szerintem őt már elcseszték és nem változik meg. Legalábbis addig,mìg nem változtatnak a nevelési módszereiken.
2017. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A gond nem konkrétan a húgoddal van, hanem a szüleiddel. A húgod azért viselkedik így, mert megteheti, mert a szüleid engedik neki. Ezért megszokta, hogy akármit csinál, úgysem lesz érte leszidva, a szüleidnek meg így jóval egyszerűbb lerendezni a helyzetet mint felvenni a harcot a kis elkényeztetett hercegnő ellen.

A húgod később folyamatosan kapni fogja a pofonokat az élettő az ilyen viselkedésért, mert nem lesz egy darab barátja se, és nem lesz olyan fiú, aki hosszútávon el fogja viselni őt maga mellett. Elhiszem, hogy neked ez egy szenvedés, sajnállak. Amit tehetsz, az az, hogy ignorálod. levegőnek nézed. Nem teszel meg neki semmit, nem reagálsz semmilyen sértésére, hisztijére. Amint leesik neki, hogy le se sz@rod, szerintem vissza fog venni valamennyit.

Mást sajnos nemigen tudsz csinálni, ha a szüleid mindig fényesre nyalják a hercegnő popóját.

2017. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat !Igyekszem levegőnek nézni,hátha bejön.Sajnos szüleim tényleg fényesre nyalják a popóját.Minden szart megvesznek neki,mert mindenki másnak is van,de mikor én kérek(kértem,mert már tudom úgy sem kapom meg) valamit(ami esetleg hasonló az ő kéréséhez)akkor meg jönnek azzal hogy :DE minek az ?Teljesen felesleges,mire fogod használni ?...ilyesmik.Van egy buborék fújója,egy roulette-e amiket mostanában kért.Azóta sem használja.A kolesz meg nem jó ötlet.Szüleim szinte sehova sem engednek el.Nem is vágyom rá,de ha szeretnék sem mehetek el.Egy gimnáziumba (most kellett leadni a papírt róla)azért nem akartak beíratni,mert messze van :/,de szerencsére sikerült rábeszélnem őket.
2017. febr. 2. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!