Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi fog történni a húgommal ha...

Mi fog történni a húgommal ha meghalok?

Figyelt kérdés

Tudom, sok a depis tini. De tényleg úgy érzem, jobb lenne ha lelépnék.

17 éves leszek és van egy 12 éves húgom. Ő amolyan "minek szólsz bele? Nem vagy az anyám ne parancsolgass" korban van. Csak anyámra hallgat ami azért baj, mert anyám eléggé furcsa ember.

Mentálisan nem oké (személyiségzavar de a drága gyógyszerek miatt nem kezeli) és iszik is. Ma is én takarítottam össze a házban amit összerendetlenkedtek nevelőapámmal mert végül részegen elaludt mindkettő, a húgom meg mit mondott volna ha hazajön egy ilyen lakásba? Nem mártírkodni akartam, normális, hogy a gyereknek segíteni kell a ház körül, csak lelkileg nem volt jó látni a kiszolgáltatott (és illuminált) szüleimet...

Nevelőapám meg nem tud vigyázni anyámra piálás terén. Egy tutyimutyi ember.

Van egy bátyám is, de ő 5 évre el fog utazni és én nem tudom mit tegyek.

Anyum elmondta már sokszor, hogy nélkülem mennyivel jobb élete lenne, illetve nélkülÜNK. Mi lesz, ha a szomszédok rájönnek hogy iszákos? A húgom elvehetik tőle? Azon gondolkodom, hogy kinyúlok míg nem okozok mégtöbb gondot, de féltem a tesómat meg még nem döntöttem el teljesen. Semmi kilátásom a jövőre. Legszívesebben betölteném a 18at, fognám a tesóm és elmennék valahova, de nem tudom honnan szerezzek munkát, pénzt? Hogy álljam meg a helyem ha egyszerűen egy totya ember vagyok aki nem életrevaló.



2016. nov. 22. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Suliba jársz még? Hidd el a szomszédok mindig tudják, ha valaki iszákos, de ettől még nem vesznek el egy gyereket!

A gyámhatóságot megkérdezheted a lehetőségeidről!

2016. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
hát próbáld összeszedni magad tudom nem egyszerű de fejezd be a sulit keress munkát és költözetek el
2016. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Nehogy meghalj azért mert isznak a szüleid. Hanem amíg felnőttek nem lesztek, éljetek a háztartásukban és szerezzetek jól menő szakmát meg nyelvtudást. Ha italra telik nekik akkor az eltartásotokra is telni fog, ne féltsd őket. Aztán felnőttként előttetek a világ és az élet. Nem muszály ebben a télen borongós éghajlatú országban hanem akár az örök napsütötte délen is élhettek majd, ahol a sok napsütés is jó kedvet fog okozni. Felnőttként már könnyebb lesz mindez, ma még nehéznek tűnik külön válnotok a szülőktől. Gondolom szívesen termesztenél például datolyaszilvát délen egy saját területen? Mert én igen. Úgyhogy ne légy depressziós mások hülyesége miatt, nem éri meg.
2016. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Olvastam a datolyaszilvás válaszod (gondolom azt is te írtad) és az az után lévő az én kommentem xd

Egyébként igen, vannak álmaim, de most eléggé kilátástalan minden. És attól is félek, hogy a húgom nem akar velem jönni. Nem akarom rákényszeríteni semmire. Ő most jól érzi magát mert anyum sokmindent megenged neki. Én meg igyekszek eltusolni dolgokat, csak az a baj, hogy így meg engem utál. Változni fog ez, ha nő kicsit?

2016. nov. 22. 20:58
 5/14 anonim válasza:
100%

Úristen!

Ahogy olvastam a kérdésed részletezését, azon csodálkoztam végig, hogy hogyan tudtál ennyi ideig kitartani?

Nagyon erős és jó ember vagy! Minden elismerésem! :)

Tudom, semmi jogom ezt kérni, mert egyáltalán semmi tapasztalatom nincs a témában (én szerencsére csodálatos családban élek), de kérlek tarts ki! Hátha valaha jobb lesz. Nagy értéket vesztene veled a világ. Komolyan.


Viszont tesóügyben van tapasztalatom, nekem húgommal évekig rendkívül rossz volt a viszonyom, de aztán közösen úgy döntöttünk, változtatunk ezen, és sikerült.

De rengeteg-rengeteg türelem kell hozzá mindkét fél részéről, annyi szent. :D


Sok szerencsét és szebb életet kívánok!

2016. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
2: És minimálbérből hogyan fizetNEK ki egy lakást?
2016. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A tesód max. 2-3 év és kinövi ezt. Hidd el, én 11 éves koromtól kb. 13-ig voltam ilyen, meg úgy az átlag, addig is szépen "adagolhatod" neki, hogy "figyelj, anyu beteg, de ez nem fáj neki, csak nem mindig azt mondja vagy teszi, amit egészségesen mondana/csinálna, szóval legyél vele egy kicsit megértőbb (nyilván, ha a húgod is hallja, amint az anyukátok azzal jön, hogy csak problémák vagytok neki vagy hasonló), szóval ebben egy kicsit kiegészíthetném anyu szerepét?".

Fontos, hogy ne csak elvonj dolgokat tőle, hanem adj is -tehát ha mondjuk a szüleitek megengedik neki, hogy sminkeljen, te kérdd meg arra, hogy ez még egy ideig merüljön ki egy minimális szájfényben, cserébe pedig ha pl. mész olyan "házibuliba", ahol nem full részeg 18 évesek fetrengenek, hanem vannak korabeliek is, őt is viszed :)). Vagy lazább koncertekre is viheted, de ott mindenképp maradj mellette. Persze ezek a "jutalom"-dolgok csak akkor, ha betartja a "megegyezést".

A tanulásra is figyeljetek, habár ilyen otthoni környezettel nehéz -tudom én is, mondjuk nálunk inkább csak a veszekedés a zavaró dolog, miközben 8 oldalt próbálok bemagolni másnapra, úgy, hogy még csöndben is nehéz lenne felfogni az adott szöveget...


Ami viszont önzőség, hogy magára akarod hagyni a tesódat. Mert akárhogyis, ha te nem lennél neki, két részeges szülővel megáldva szerinted lenne esélye a normális életre? Sőt, remélem, csak én vagyok ennyire gyenge lelkileg, de ha nekem lenne egy olyan közeli rokonom (és ez most nem feltétlenül testvér kell, hogy legyen), aki sokat foglalkozott velem akkor is, amikor még a saját anyám sem, öngyilkos lenne, valószínűleg követném a példáját.

És azt is vedd figyelembe, hogy anyukád nem teljesen lehet tisztában a szavainak súlyával.

Anyway, sok sikert a normális élethez, biztosan sikerülni fog:)

2016. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fejezd be a sulit és amint lesz normális munkád költözz el. A tesód is hamar be fogja látni, hogy mi a helyzet és szerintem könyörögni fog, hogy vedd magadhoz.

Tarts ki, tudom nehéz, de nem dobhatod el az életed senki miatt!!!

2016. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki!!! Ügyes vagy! Pont sz ilyeneknek nem kéne meghalni! Ha megcsinálod, pár év és jobb lesz!!!
2016. nov. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tarts ki!!! Ügyes vagy! Pont és ilyeneknek nem kéne meghalni! Ha megcsinálod, pár év és jobb lesz!!!
2016. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!