Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan érzem átverve magamat?

Jogosan érzem átverve magamat?

Figyelt kérdés

Szóval, 21 éves lány/nő vagyok, az ikertestvérem már 3. éve jár egyetemre, én csak tavaly szeptemberben kezdtem, mert gimiban 5 éves tagozatra jártam, valamint érettségi után nem oda vettek fel, ahova menni szerettem volna, pár ponttal lecsúsztam, így kimaradt egy év.

Szeptemberben egy albérletbe költöztem 2 idegen mellé, mert tesóm 3 barátnőjével lakott, így hozzá nem tudtam költözni.

Januárban megüresedett egy hely náluk, az egyik csajszi lelépett, tesóm kérte, hogy költözzek át, lelkes volt nagyon, várta. Én persze mondtam neki, hogy alaposan gondolja át, hogy biztos költözzek-e, mert utána nincs visszaút legalább a nyári vizsgaidőszak végéig. Ő határozottan mondta, hogy igen, jöjjek, annyira jó lesz.

(Költözés oka: így olcsóbb 20 ezer Ft-tal a kettőnk lakhatása, amit magamnak eddig is én fizettem részben, ezután én fizetem kompletten, mert olcsóbb, de anyáéknak így több marad, és tesómra is kevesebb megy el.)


DE én átverve érzem magam, több dolog miatt is:

Eleve úgy volt, hogy az én szobatársam 2 napot tölt itt, ergo szinte saját szobám lesz. Azonban a valóságban ez 4 nap (én 5-öt vagyok itt) a 2 helyett.

A második, ami miatt átverve érzem magam, a közös dolgok. WC-papír, mosogatószer, stb, ezt mind közösen vesszük, úgy volt, hogy hó végén 4 felé oszlik a költség. Erre minden vásárlásnál, ha valaki épp egy 400 Ft-os mosogatószert vesz, akkor a másik 3 embertől elkér 100 Ft-ot fejenként. Én ettől agybajt kapok, hogy hetente/kéthetente 100-200 Ft-okkal sz*rakodunk. Ez egyszerűen embertelen. Arról nem is beszélve, hogy legtöbbször kártyát használok, sokszor nincs is nálam apró, se semmi. De alapvetően nem látom értelmét, hogy párszáz Ft-ot adogassunk oda vissza egymásnak, több értelme van felírni, hogy ki mit vett közös cuccot, és hó végén az összeget szétosztani.

A harmadik pedig az, hogy tesómtól mindig azt hallgattam ősszel és télen, hogy azért nem ér rá találkozni velem, mert jön haza, takarít, mosogat, főz, ehhez képest NAPOKRA otthagyja a mosatlant amit ő csinált. Egyszerűen undorító. Csütörtökön hazamegyek néha (a péntek helyett), hétfőn jövök, és bűzlik a lakás. Általában 2-3 zacskó szemetet kell levinni egyszerre, mert azt is hagyják itt állni a lakásban napokig, lusták levinni. Mindenhol kosz van, a konyhában az asztal folyamatosan dzsuvás, én takarítom azt is, mert egyszerűen nem bírok koszban enni. A fürdőszoba szintén csupa kosz, fürdés után tesóm és az ő szobatársa is otthagyja a padlón a víztócsát. A saját szobájukban már MÁSFÉL HÓNAPJA nem porszívóztak, nem takarítottak, bemész, és a lábadra tapad a kosz, szó szerint.


Valami undorító, hogy nő létükre hogy tudnak ekkora disznóólban élni, szinte rosszul vagyok tőle. Nem vagyok tisztaság- és rendmániás, de azért ez tényleg sok, hogy a mosogató folyamatosan tele van mosatlannal, napokig ázik és bűzlik, stb.


Tudom, most már nem tudok mit tenni ez ellen, de nagyon megbántam, hogy ideköltöztem, most már ki kell bírni a vizsgaidőszakig, utána meg csak 1-1 napra jövök amikor vizsgázok, és inkább 2x annyit dolgozok a nyáron, hogy több spórolt pénzem legyen a következő tanévre, de én itt nem maradhatok. =(


Nem is biztos hogy konkrét választ várok, lehet, hogy inkább csak jól esett kiírni magamból a dolgot.



2017. ápr. 4. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem beszélned kellene a lakótársaiddal erről. Ez esetben tök 8, hogy a tesód az egyik, együtt kellene leülnötök.


A mosatlannal, porszívóval stb nem nagyon tudsz mit kezdeni sajnos, mert ha nekik nincs rá igényük, akkor úgyse fogják megcsinálni gyakrabban. Viszont a logika teljes hiányát igenis meg lehet beszélni. Akár úgy, hogy hogy elteszitek a számlákat és hó végén összeszeditek a pénzt, akár úgy, mint az oviban, egyik hónapban az egyik veszi a cuccokat, másikban a másik.


Kitartás!

2017. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az én szobatársam velem ért egyet, ő is inkább kártyát használ, és sokszor bajban van, hogy hogy adja oda ezeket a kicsi összegeket, ő sem érti, hogy ez mért jó.

Tesóm és az ő szobatársa ezt így kitalálták, én próbáltam beszélni velük, de hajthatatlanok. Azért nem jó, hogy egyszer ez vesz, egyszer amaz, mert pl tesóm a legolcsóbbat veszi, a szobatársa meg kőgazdag és mindig a legdrágábbat venné mindenből. Valamint elvileg próbálták, de mindig összekeverték, hogy ki a soros, kinek kéne vennie valamit.

Én pedzegettem azt a dolgot, hogy én veszek mindent magamnak külön, erre az volt a válasz, hogy oké, de pl a saját wc-papíromat nem rakhatom ki a fürdőszobába, hanem mindig hurcoljam magammal a szobámból, vagy ha ott hagyom, ne lepődjek meg, ha elhasználják a wc-papírom, mert senki sem fog arra figyelni hogy miből használ.

2017. ápr. 4. 15:36
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Felváltasz 10 ezer forintot apróra, ez enneyire nehéz?
2017. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ez túl van bonyolítva. Mi úgy csináltuk, mikor 3-an laktunk lányok albérletbe, hogy a konyhába a hűtőre ki volt rakva egy cetli, amire fel volt írva mindhármunk neve egymás alá, vízszintesen pedig az, amiket közösen vettünk (wc papír, mosogatószer) és ha vki vett vmit, akkor húzott egy strigulát magához. Így nyomon lehetett követni, hogy ki hányszor került sorra.


Az meg hogy vki a drágábbat veszi, vki az olcsóbbat kiküszöbölhető lenne úgy, hogy megegyeztek, hogy milyen fajtát használtok, és akkor mindenki olyat vesz ezentúl és nem másmilyet.

2017. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#3, pont ez a lényeg, hogy ők túlbonyolítják, és inkább adogatni kell a pár száz Ft-okat miattuk, mert szerintük úgy könnyebb.
2017. ápr. 4. 17:19
 6/19 anonim ***** válasza:
És mondtad már nekik, hogy így csináljátok?
2017. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a kommentemet, látnád, hogy próbáltam velük beszélni. Leírtam azt is, hogy szerintük miért nem jó semmilyen más megoldás.
2017. ápr. 4. 17:41
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Igen, elolvastam, ezt írtad: "Tesóm és az ő szobatársa ezt így kitalálták, én próbáltam beszélni velük, de hajthatatlanok. Azért nem jó, hogy egyszer ez vesz, egyszer amaz, mert pl tesóm a legolcsóbbat veszi, a szobatársa meg kőgazdag és mindig a legdrágábbat venné mindenből. Valamint elvileg próbálták, de mindig összekeverték, hogy ki a soros, kinek kéne vennie valamit. "


Erre megoldás az, hogy kikötöd a kis száddal, hogy ezentúl csak Jar mosogatószert vesztek és punktum, vmit csinálsz egy tervet, hogy ki-mikor jön a sorrendben. Aki ezt sem bírja követni az értelmi fogyatékos, de ez nem kifogás.


Úgy őszintén nem tudom mit kell itt ezt túlkomblikálni, azért csinálják ezt, mert hagyod magad. 2-en vagytok a 2 ellen, csak ki tudjátok már nyitni a szátokat

2017. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hiába csinálom meg, ha nem hajlandóak használni, nem érted meg? Én meg akartam velük beszélni, el is mondtam hogy ez a verzó miért jobb, stb, NEM a válasz. Ha nem akarják ezt a módszert használni, akkor nem fogják, ennek semmi köze ahhoz, hogy értelmi fogyatékos vagy sem.

A kötekedés helyett inkább keress más kérdést, hátha máshol tudsz is segíteni.

2017. ápr. 4. 18:01
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mégis mit vársz tőlünk, de komolyan? Fogjuk meg a kezed és vezessünk, vagy mi? Én 5 évig jártam egyetemre, tucat emberrel laktam együtt, még sem volt ilyen problémám soha. Ha nem akarnak így csinálni, akkor nem kell, mindenki megveszi maga aztán kész. Raksz a wc-be egy doboz a saját sc papiroddal, ráírod a neved és meg van oldva. És de, értelmi fogyatékos az ilyen, aki nem tud olvasni.
2017. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!