Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átverve érzem magam. Jogosan?

Átverve érzem magam. Jogosan?

Figyelt kérdés

4.9 el végezte a kislányom a 8 általánost.Egy nagyon erős középsulit választott és nagyon úgy néz ki ,4 alatt végzi a 9. -et.Az iskolája másik városban van , elég komoly anyagi terheket okozva nekünk.Itt is volna, de szerinte ez ami itt van komolytalan és nem ad neki kellő alapot a majdani továbbtanulásra.

Amikor itthon van ilyen problémákról beszél: Jaj, ha nem lesz vége a táncfellépésnek idejében csütörtökön akkor nem tud fellépni a szavalóversenyen is a másik helyen és akkor még az énekléről nem is beszéltünk...:O

Csak képedek el!Az egyik program a másikba ér , a bulizás bálozás az osztálykirándulásba(most fizettük be a kb 72.re mióta iskolába jár...:))

Amikor pedig arra próbálok célozgatni, hogy ha jól emlékszem tanulás céljából ment oda,fel van háborodva! Letol,mert hogy lehetek ilyen maradi bunkó:))

7.-ben az volt a trendi szöveg, hogy utálom a matekot és onnantól az osztály egyöntetűen, le se tszarta a matekot.

Kilencedikben az első hetekben attól volt elképedve, hogy csendbe van mindenki és lehet órát tartani normálisan!Aztán kiderült , hogy kémiából , biológiából és még néhány tantárgyból olyan dolgokat vágnak az új osztálytársai amiről ő jóformán nem is hallott , mert az előző osztályával nem sikerült odáig eljutni a tananyaggal!Nem tudom, hogy van e értelme az egésznek ha ilyenek az eredményei, meg volt mondva neki régen ha nem megy nem kell erőltetni a tanulást,egy rendes polgári foglakozásból is meg lehet tisztességesen élni ha jól csinálja valaki.De tanulásnak álcázott bulizást nem fogok finanszírozni!Akkor sem ha rossz apa leszek.Az leszek?

:)


2011. máj. 18. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

o.O

4 alatt?? én is annyi alatt végeztem, bár 4,9 se voltam....

De ha kis falun éltek..ott könnyebb általánosban 5 öst kapni, kis osztályban....eggy nagy suliban nem biztos h nyújtani tudja ezt.

Az is lehet h változik, és nála most jött el vmilyen korzsakk, és stresszeli is h nem tud áttérni....9 ben én is rosszabb voltam, mint 12-ben, amikor is jeles lettem.....én is jó gimibe jártam....de egyetemre akárhonnan lehet menni, ha az ember veszi a fáradtsgot és tanuli középsuliban...

Az a gáz h azt várod el h 4 fölött legyen...és mivle az alatt lesz hülyének nézed..


Holott a programokról kellene lebeszélni..megmodnva mondjuk h már nincs annyi pénz ezekre..neg döntse el mit akar, nem kell 20 félére járni pl...vagy egy-kettőről mondjon le

2011. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ha rosszul tanul a gyereked és úgy érzed mert sokat bulizik akkor mint apa neveld meg. Add ki hogy ha javít x tantárgyból amiböl rosszul áll akko mehet bulizni. habár az énekóra, táncora nem bulizásnak tünik, hanem plussz foglalkozás. de gondolom ha a fiad focizna vagy a kedvenc sportodat csinálná akkor már mindegy hogy tanulna?


polgári foglakozást akarsz neki? mit? egy orvos nem polgári foglakozás? vagy egy ügyvéd? valószínü nem lesz az de ezeket a szakmákat le kell nézni?


jövö év elejétöl állj mellette és kérd számon folyamatosan, úgy engedj plussz dolgokat csinálni ha az iskolában taljesít.


Nekem anyámék soha nem mondták hogy nem mehetek valahova vagy nem csinálhatok valamit ami az iskolán belül volt. ha rosszabbul tanultam egyböl jött hogy mehetek a suli buliba ha a köv dolgozat töriböl minimum 4-es lesz.

2011. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek veled.Nagyon jól látod a helyzetet.Nem,nem leszel rossz apa.Az egyetemig nagyon kell hajtani,hogy egyáltalán akárhova is felvegyék(persze ott is,ott azért hogy bennmaradjon)...

Ezzel pedig heti 1 buli azért összefér(merthát egyszer fiatal az ember,és 30 évesen,a sulik után,már nem trendi discoba járni),de a buli buli hátán,mindennap,minden áldott este bulizom c. megközelítés aligha fér bele...

2011. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Abban igazad van hogy tanulás néven futó bulizást nem szeretnéd finanszírozni... De azzal nem értek egyet, hogy a tanulást nem kell erőltetni, ha nem megy. Hacsak a lányod nem táncosnő akar lenni, vagy énekes, vagy stb, akkor azokat a programokat nyugodtan le lehet mondani. Jó ha van az embernek valami hobbija a suli mellett, de ha ez a tanulás rovására megy, akkor már nem oké.

Szerintem fontos, hogy rendes oktatásban részesüljön. Nem az a lényeg, hogy milyen foglalkozásból tudna megélni, hanem az, hogy mit szeretne csinálni, és ezt még egyelőre nem tudhatja (mindegy mit mond), ezért nem ártana ha jó jegyei lennének egy jó iskolában, hogy majd mikor ott tart, hogy érettségi, és továbbtanulás, akkor már ne az legyen, hogy de nem lesz elég pontja oda menni ahova szeretne...

Én is jó gimnáziumba jártam, de sajnos nem voltak elég szigorúak a szüleim (pedig akkor azt hittem), szóval most szívok, hogy legyen elég pontom jövőre. :D

2011. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pont azért rosszabbak a jegyei, mert erősebb iskolába került, ezen nem kell kiakadni, majd ahogy fokozatosan behozza a lemaradását jobb jegyei lesznek, és nyilván többet fog tudni, mint egy gyengébb iskolában szín jeles bizonyítvánnyal. Ezért nem szabad kivenned szerintem.

A külön programok szerintem sem minősülnek bulizásnak, és továbbtanulásnál jó néven veszik, ha a diák érdeklődő és sok mindent csinált. A bulizás más dolog, de hát kikapcsolódás is kell néha... Azt már a szülőknek kell tudni, hogy mire mennyi pénz jut, és válogatni, hogy mi éri meg.

2011. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A tanulásnak álcázott bulizással kapcsolatban tökéletesen igazad van. Ám, nem hiszem, hogy a megoldás a gyengébb iskolába való átíratás. Gondolj bele, egy erős iskola 3,5-ös átlaga is ér annyit, mint egy gyenge iskola 5-ös átlaga. Soha senki nem kérdezi meg, hogy milyen volt az átlaga a suliban. Ezzel nem csak te akarsz villogni??
2011. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam.Polgári foglalkozás alatt szakmát értettem.

20ezres kisváros vagyunk, de vannak faluról jövő osztálytársai akik jobbak.

Nagy célokat tűz ki magának a majdani foglakozása kapcsán és változtat is rajta néha:)

De nem médiasztár, vagy énekesnő vagy ilyesmi baromságok!

Akart már lenni gyógyszerész, dr, most újabban vegyész, de már állatorvos is :)

Szal nem ez a lényeg még hanem , h legyenek meg a pontok és ne szoruljon ki onnan ahova készülni szeretne.

Nekem nincsenek elvárásaim . Rá van bízva és ha nem megy nem erőltetjük. Mindig van alternatíva, de az akadályvételre és a teljesítményre nincs megkerülési mód.

2011. máj. 18. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom hasonló cipőben jár, mint ti. A lánya a helyi iskolában kitűnő volt, aztán átment egy sokkal sokkal erősebbe. Rögtön csak épphogy elérte a négyes átlagot. Az ő szülei is azzal érvelnek, hogy ez kevés a főiskolára/egyetemre. Igen. Látod ez az oktatási rendszer nagy hibája. Egy gyenge iskola ötös átlagával viszel rengeteg pontot, míg egy négyes átlaggal lényegesen kevesebbet, csak azt kellene észrevenni, hogy a gyerek értelmi képessége ugyanaz.
2011. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kicsit más tészta egy erős gimnázium mint egy általános iskola. kérdezd meg h a tanárai mennyire rendesek. sokat számít majd érettségin. én is erős gimnáziumba jártam és mindenki duplázta az érettségit mert úgy több pontja volt. max néhány nagyon buta stréber nem csinálta a duplázást. am meg ha levan maradva nincs mit csodálkozni azon h rosszak a jegyei. ha felzárkózik legalább jó érettségije lesz.


a pénzben meg igazad van. 72 rhadt sok főleg gimnázium első fél évében. ez az összeg csak nőni fog. nálunk is voltak ilyen horror árak. nálunk a 23 fős osztályból mindig 4-5en nem mentünk és kész. volt egy 10 ezres meg egy 40es és asszem egy 20as. amikor mondták h 90 én mondtam köszönöm ,de nem.


tudnék én itt regélni a befizetésekről.

voltak nálunk is necces dolgok amiket sajna le kellett nyelni. kötelező volt a 7ezer forintos kultúrális hozzájárulás minden évben. sztem projektorokra költötték vagy zsebrerakták projektorokat meg megvették sok terembe erre soha nem használtákXD. meg kötelező életbiztosítás. első fél év elején befizettem mert nemtudtam mi lesz ha kötözködök. 2. félévbe egyedül kültem el a francba a gyereket akire rá volt bízva. 4.be meg már senki nem fizetett. tanultak a példámon.


am hogy bírod anyagilad?

2011. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

am meg milyen a hozzáállása güröl? ha igen maradjon ha nem akk mégjobban lemarad és ha nincsenek meg az alapok nem lesz képes még egy 3asra sem.


mindhez kell a biosz vagy kémia. az húzós még középszinten is. legalább megfizetik az állásokat.


most kicsit utánanéztem ahhoz h vki gyógyszerész legyen átlag 415 pont kellett tavaly. az jó sok. 415 ponthoz kell nemszámoltam ki hasraütésre 60%os érettségi hozzá és azt duplázzátok + emelt szintű 1 tárgyból + kettő nyelvizsga egy közép és egy emelt.


nem a 60%os érettségi az ami nehéz hanem a sok nyelvizsga és az emelt szint egy tárgyból sem könnyű.

2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!