Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mennyire lennék...

Szerintetek mennyire lennék se. G. garc, ha nem tudnék szakmai verseny miatt ott lenni az öcsém ballagásán?

Figyelt kérdés

Én már egyetemista vagyok, ő most fog gimnáziumból ballagni.

Egy szakmai versenyen indulok, aminek még csak most lesz a kari fordulója, de a tanáraim szerint nagyon nagy esélyem van a győzelemre, ami egyet jelent azzal, hogy bejutok az országos döntőbe, ami sajnos pont egy napon kerül megrendezésre a ballagással. Sok pontot jelentene nekem egy ösztöndíjpályázaton (nagyon nagy összeg) - már csak az is, ha bejutok a döntőbe, de az öcsém kikötötte, ha nem megyek el a ballagására, akkor sosem fog velem szóbaállni.


Nem aggódom túl, lehet be sem jutok a döntőbe, de azért végigfutott már az agyamon, hogy mi lenne, ha..



2017. ápr. 8. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Öcséd ne pattogjon, erettsegizni minden majom tud, a versenyed sokkal fontosabb. Ha nem lenne ekkora szaja akkor egy nagyobb ajandekot javasoltam volna, de ha ilyen kis manipulativ hulyegyerek akkor egye meg amit fözött.
2017. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Irány a döntő. A ballagás egyszeri esemény, de azért nem esküvő vagy gyrekszületés. Adjál valami szép, kigondolt, személyes ajándékot neki. Majd megbékél. A felnőttek sokszor nem tudnak megjelenni valami fontos eseményen a saját életük miatt. Te már felnőtt vagy, de hamarosan az öcséd is az lesz és rájön erre. Akkor már csak nevetni fog, amikor ő nem tud elmenni a te fontos eseményedre, mert pl vizsgája can az egyetemen. + Előre ne parázz, juss be a döntőbe és utána gondolkozz ezen.
2017. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Csináld végig ezt a fordulót, utána ráérsz aggódni, ha továbbjutsz. :)

Biztos vagyok benne, hogy nekem is rosszul esne, emlékszem, hatalmas dolog volt nálunk a ballagás. De nem hiszem, hogy ne lehetne beszélni az öcséddel, ha valóban úgy alakul. Esetleg másnap menjetek el a szűk családdal külön vacsizni, ünneplésként, ahol már te is ott tudsz lenni.

2017. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csodás testvéri kapcsolat lehet, ha nem fér bele annyi, hogy a ballagást egy ilyen fontos dolog miatt kihagyhasd és később köszönthesd.

Az én tesóm a diplomaosztómat hagyta ki, mert nászútra ment, mégse csináltunk belőle problémát, pedig pattoghattam volna, hogy utazni bármikor lehet.

Ha ilyen beképzelt, hogy minden körülötte forogjon, akkor ennek a kapcsolatnak amúgy is lőttek, mert nem százas szegényke. Nem kedvtelésből nem leszel ott, hanem a jövődet építenéd. Akinek nem káposztalé van a fejében, az ezt felfogja. A szüleid nem tudnak egy kis értelmet verni ebbe a ballagó önjelölt atyaúristenbe?

2017. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Döbbenten olvasom, mennyi embernek normális az, ha les.zarjuk a saját testvérünk életének egyik legfontosabb pillanatát!!!
2017. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, és ez visszafelé nem érvényes? Vagy a kérdést elolvasni nem sikerült?

Amúgy akinek a ballagás a legfontosabb pillanat, az elég nyomoronc.

2017. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt olvasom döbbenten, hogy sokaknak a "ha nem jössz el, nem állok veled szóba" kezdetű, óvodás érzelmi zsarolás helyénvaló és indokolt egy családban.
2017. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha tényleg olyan nagy összegű az ösztöndíj, ajánld fel pl., hogy meghívod majd abból ünnepelni az öcsédet. De azért egy gimis ballagástól hadd ne üljön senki fenékre.
2017. ápr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Verseny mindenképp! 5 éve ballagtam, már most nem emlékszem belőle semmire, azonkívül, hogy hosszú volt és mindenkinek fájt a lába :D érettégi után hívd el sörözni
2017. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szakmai versenyed fontosabb, mint hogy ott legyél az öcséd ballagásán. Meg kéne neki értenie.
2017. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!