Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy állatira féltéke...

Normális hogy állatira féltékeny vagyok a testvéremre?

Figyelt kérdés
A nővérem csak 1 évvel idősebb nálam, de valahogy minden könnyebben megy neki. Persze alapjáraton előbb végezte el az egyetemet, de én másik szakot kezdtem, mert nem ment az első és még most is tanulok, ő már 2 éve dolgozik. Neki szinte minden azonnal sikerül, pedig jóval kevesebbet dolgozik mindenen mint én, nekem meg mintha sosem jönnének úgy össze a dolgaim, ahog, szerettem volna, pedig a lelkem kitettem értük. Neki már nem tudom hány barátja volt, nekem egy sem. Lefogyott, pedig alig tett érte, én meg még mindig nem, pedig hányszor több órát és energiát fektettem bele ebbe is. Igaz, ő jóval vékonyabb alapból, már kiskorunk óta, mint én. Valahogy mindig az van, hogy ha akar valamit, sikerül neki, rövid idő alatt és szinte alig valami energia befektetetéssel. Nekem ugyan ez 3x több időmbe, energiámba kerül és a végeredmény nem is biztos. Mit rontok el? Tényleg sokkal többet teszek mindenért mint ő. Akkor hogy lehet ez?
2017. ápr. 9. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát, szerintem Te csak úgy gondolod, hogy keveset tesz a céljaiért.

Te tegyél többet, mondjuk azt az energiát, amit a féltékenységre forditasz, azt még hasznosítsd a céljaid elérésére....

2017. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csak úgy gondolom. Látom őt, hogy miket csinál és mennyi ideig. Elég sokat vagyunk együtt, együtt élünk, egy albiban...
2017. ápr. 9. 21:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden esetre szeretnék nem így érezni. Vége lesz vajon ennek valamikor?
2017. ápr. 9. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, vége lesz csak tereld el gondolataid, pasizz be, vagy ha van barátod legy vele többet... stb.
2017. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha tudnád, hogy az ő fejében mik játszódnak le, meglepődnél. Ha tudnád, hány dologban tisztel, csodál, IRIGYEL téged!!! (tévedsz,h azt hiszed, tévedek.)

Emberek vagyunk mindenféle érzésekkel és reakciókkal.

Szóval, normális.


39F

2017. ápr. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Undorító, aljas dolognak tartom azt ha valaki féltékeny egy közeli rokonára. Felháborító amiket írsz. Azt az időt amit féltékenykedéssel töltesz magadra fordítanád akkor már régen nem itt tartanál. Csak te látod azt hogy neki könnyű, ez csak a te nem normális fejedben van. Megmérgez téged a féltékenység, elveszi az eszed, és csak ezért gondolod hogy neki könnyebb. Ha nem tudsz lefogyni akkor kérj tőle segítséget, akár a tanulásban is. De hogy irigykedjünk a testvérünkre? Na ez aljas és undorító. Ezt már rendezned kellett volna magadban. Pl mikor rád tör az érzés akkor mondogatod hogy nem vagy féltékeny, és aljas dolog pont a tesódra, megtudod ezt oldani. stb...
2017. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülj a sikereinek és vegyél róla példát, kérj tőle tanácsot.


Ezt az óvodás féltékenykedést pedig fejezd be. Egy huszonévesnek már nem áll jól.

2017. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, azt biztos nem látod, hogy mennyire éhes, milyen finomságról mond le a fogyás kedvéért. Lehet, hogy vannak dolgok, amik jobban mennek neki, mint neked, de biztos van olyan is, amiben te vagy a jobb, csak azt természetesnek veszed. Ha ennyire nem bírod őt, lehet, hogy jobban jársz, ha nem ennyire szoros a kapcsolatotok, akkor te is megtalálod önmagad. lakhattok együtt, de ne az ő barátaival menj bulizni, ne az ő sikereit próbáld utánozni. Ha te is leteszel valamit az asztalra, akkor már nem lesz összehasonlítgatás.
2017. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!