Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kicsit agresszív nővér + nem...

Kicsit agresszív nővér + nem normális anya?

Figyelt kérdés

A nővérem 15 éves,én 13 vagyok.Az utóbbi időben egyre agresszívabb.Hamar felmegy benne a pumpa és képes ordítozni,de nagyon ritkán szabadul el a pokol.

Ezeknek általában Anya az oka.Hogy is mondjam...Anya elég nehéz eset.Mindent kritizál,mindenért veszekszik utána meg még neki áll feljebb.Szóval némileg érthető az idegessége (mindjárt kifejtem picit bővebben).

Ha előfordul Anyánál egy ilyen összezörrenés,vagy csak magába morog(nem túl szép dolgokat),akkor már látszik rajta,hogy valami nem oké.Nem szabadul el egyből,sőt szinte soha,de fortyog benne a düh.

Látszik rajta,hogy legszívesebben ordítozna és törne-zúzna.

Itt egy tegnapi eset:

-Anya tegnap összetört egy poharat és kérte,hogy valaki hozzon neki egy seprűt.Na nővérem ment is érte,Anya meg kérdezte tőlem hogy :

-Xy hol van ?

Én:

-Hozza a seprűt !

Pár másodperc múlva anya :

-Hol van már az a rohadt seprű ???Mondtam hogy hozza ide nekem valaki !!!

Nővérem :

-MÁR HOZOM !!!

Na erre anya elkezdett vele ordítozni,hogy mi az hogy így beszél meg hogy milyen szemtelen....

Aztán én hülye délután szóvá tettem.Ordítozott és mérgelődött,hogy ő bezzeg káromkodhat,de engem a DUMÁL szó miatt is lecsesz !!!!!!


Amikor felidegesítettem,akkor is fortyogott és dühös volt.Amikor piszkáltam(kiskoromban nem voltam túl jó),akkor még majomnak is hívott,de azt megérdemeltem.

Azt is észre vettem,hogy kivételeznek vele.Sokkal szigorúbban fogják és még a 4-ért is szidják,sokszor le is szidták olyan dolgokért amiket én is csináltam csak engem nem szidtak érte.Ez nekem is rosszul esik,és lehet hogy emiatt haragszik is rám.


Igazat megvallva elég békés ember.Legalábbis a suliban.Ott soha nem volt dühkitörése meg nem ordítozott ott (vagy is egyszer az egyik órán,meg is ijedtek tőle...)

Lehet hogy nap végére már annyi felgyülemlett düh van benne,hogy azt muszáj kiengedni,vagy én nem tudom.

Nehezen alszik,mindig karikás reggel a szeme.Elég fiús is,vagy inkább kicsit különc.Sima farmer,sima póló,rá egy pulcsi meg felvesz egy sportosabb cipőt,a haját meg simán copfba köti ja és semmi smink.

Nem hisztis és nyavalygós fajta.Békés,de ha robban a bomba akkor gáz van.


Amúgy Anya mondott neki durvább dolgokat is.Egyszer Apának bőgve (pedig nem szokott sírni,de ennél az esetnél nagyon sírt) mondta el,hogy mit mondott neki Anya.Olyanokat mondott neki hogy :

-Senkinek sem kell !

-Egy fiúnak sem kellesz !

-Lusta és trehány vagy ! (ezek megint csak nem igazak rá)

Szóval ilyeneket.Többször fenyegette már pofonnal vagy hogy betöri az orrát meg hogy majd ő lerendezi őt.Pedig nem volt szemtelen,csak kicsit hangosabban beszélt.

Szóval Anya nem teljesen normális.Mániákusan nézegeti minden ételnek a hátulját.Apát ezért szokta szidni.Pedig csak jót akar Apa.Pl.múltkor vett nekünk 1-1 kakaós csigát,mert tudja hogy szeretjük.Na Anya leszidta Apát,hogy minek vesz ilyen sz@rt.Pedig Anya szokott nekünk reggelire venni kakaós csigát,meg a gabonapelyheket is ő veszi.

Ha elhagy valamit akkor is rajunk keresi és ordítozik velünk.Utána persze megtalálja és mindig ott van ahová rakni szokta,de még akkor is próbálja ránk kenni.

Apának is már elege van ezekből.Már a házasságuk is megromlott (ami kicsit érthető),úgyhogy lehet hogy válás lesz egyszer...


Na a kérdések :D

Hogyan lehet nővéremet lenyugtatni ?Vagy hogyan kéne levezetni rajta a stresszt ?

Anyát hogyan lehet leállítani ?Ha megint elkezd ordítozni hogy rám ne számítsatok meg ilyeneket,akkor csak vonuljunk el és hagyjuk rá ?Vagy mit csináljunk ?

Apa próbálja lenyugtatni ilyenkor,de nem szokott sikerrel járni.Azt megfigyeltük már,hogy takarítás közben lesz idegbeteg.Mindig segítünk neki.Enyém a portörlés és az edények elpakolása,nővéremé a fürdőszoba(kisúrolja az egészet),apa meg mosogat meg a kertet teszi rendbe + a kocsi.Anya meg csinálja a többit,mert nem engedi hogy segítsünk a többi dologban.


Anyám mennyire normális ?Egy 0-10-ig terjedő skálán,mennyit adnátok neki ? :D


+Nővéremnek hogyan tudnák segíteni ?


A segítséget nagyon köszönöm !



2017. ápr. 27. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyád nem komplett,tesódat megérteni,itt a lényeg,hogy tesóddal jó kapcsolatod legyen,anyud meg majd észre veszi magát,hogy mindenki elfordul tőle. Elvadít titeket.
2017. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Dolgozik anyukád? Lehet a munkahelyén van valami zür és azt a feszültséget rajtatok vezeti le. Nővéred,apukád mit gondol anyukád dührohamaitról? Apukáddal nem próbaltál beszélni, hogy úgy látod anyukaddal gond van?
2017. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Dolgozik Anyu.Anyagi gondunk elvileg nincs (Apa mondta).

Bár Anya lehet hogy keveset keres.Nem tudom ki mennyit keres,de Anya már morgott emiatt is.A veszekedések közben elő szokott jönni a válás is.Anya rá akarta venni Apát,hogy fizesse ő a dolgait(nem tudom mikre gondolt) azért hogy ő spóroljon.Meg hogy majd Apa szépen vesz neki lakást meg kocsit...(anya mondta ezt)


Apa már csak röhög rajta mikor ilyeneket mond Anyu.Mindig csak a düh beszél belőle.Ő kezdi a vitát egyfolytában utána meg játssza a báránykát akit Apa bánt(soha nem bántotta).Mindig ordít hogy szemétláda meg hogy ez egy csapda volt(hogy hozzáment),meg vadállat meg ilyeneket mond.

Nővérem már ott tart,hogy amint 18 lesz húz a fenébe innen.Látja ő is hogy gond van,de ő is csak gyerek és nem tud mit tenni.Anya veréssel meg ilyenekkel fenyegetni,bár nem hiszem hogy fél tőle(max.egy kicsit).Ha megveri úgy is Anya húzza a rövidebbet(szerinte)

Apa is látja a dolgot,de szereti.

Nem mindig ilyen Anyu,de ha épp olyanja van akkor nagyon :/

Én veszekedéseknél a szobámba bőgök mindig az ágyon a nővérem meg a szobájába csinál valamit(egész nap bent van,alig jön ki,max.a kutyához meg enni)

Apa próbálja nyugtatni a veszekedéseknél,de nála is hamar felmegy a pumpa és ordítozni kezd ő is.

Ha Apa ordít akkor Anya általában csendbe lesz és később elkezd sírni,hogy őt bántják,pedig ő bántja Apát és ő is kezdi.

Szereti Apa Anyát,és a veszekedések utána is mindig odamegy hozzá és elmagyarázza neki a dolgot.

Ha veszekedni kezd akkor is magyarázza neki,hogy most is ő kezdi meg hogy miket mond meg hogy hogy beszél.

Szóval próbálja ráébreszteni,hogy itt nem a másikkal van a gond.


Őszintén mikor kisebbek voltunk akkor nem volt ilyen Anya.Legalábbis nem rémlik ilyesmi.

A szülőiken is mindig kiverte a balhét(nővéremén).Gyomorgörccsel ment suliba,mert félt hogy olyat mondott hogy...háááát nem túl szépet.

Szégyenli Anyát a nővérem.Elmentünk egy cukrászdába és ott is gúnyolta a pincérnőt(csak nekünk mondta),meg forgatta szemét meg gúnyosan nézett rá.Mindig kigúnyol mindenkit és ha szólunk neki,akkor minket szid.

Egyszer nővérem szólt neki és :

-Te engem ne utasítgass !

-Te engem ne csitítgass megértetted ???

Szóval már felkapja a vizet.Minket szidhat mindenért meg szólhat mindenért,de mi nem szólhatunk(normálisan,nem úgy mint ő) rá,hogy figyi ezt abba kéne hagyni!

2017. ápr. 27. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos meg is írtad a választ.

Nem akart hozzá menni apádhoz és titeket sem akart.

El akar idegeníteni titeket magától,mert minden percben azon jár az agya,hogy sokkal jobb lett volna ha másik pacákhoz megy hozzá és / vagy nem lennétek ti.

Aki a válással fenyegetőzik vagy többször előhozza ott már bukik a dolog. Sajnos anyukád nem szereti az apádat csak beletörődik - egy időre.


Senkinek sem kell! Egy fiúnak sem kellesz! - Ezt önmagára mondja nem rá. Saját csalódottsága bújik emögött.


Nővéred ilyen típus, ilyen voltam én is - egy ideig ilyen is marad. Tudja,hogy Ő nem tudja őket megváltoztatni és a helyzeteket sem, inkább kitér előlük és átvészeli a szobájában. Ész érvék úgy sem használnak, veszekedés meg nem vezet sehova - csak mélyíti az űrt. (A homokviharral szemben nincs hatalmad, úgy is mindig ő lesz fölényben és inkább bújj el mint próbáld megállítani) Düh és tehetetlenség benne is van, hasonlóképp mint benned ,viszont ő nyilvánítja ki úgy mint te / ti - csak amikor kitör belőle.


Nővérednek úgy tudnál segíteni,hogy szereted,öleld át ha szomorú és kicsivel a kiborulása / dührohama után (ez nagyon fontos,nagyon jól esik) amikor újra egyedül van , sose bántsd meg és tudasd vele,hogy együtt vagytok és együtt átvészelitek. Lepd meg fagyival, csokival, új pólóval ami illik a stílusához. :)

Sok sikert! ^_^

2017. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 éves létedre gyönyörű felnőtten fogalmazol, biztos sokat olvasol.


De talán kevesebb tökéletes család filmet kéne nézni. És akkor jobban élnél a sajátodban, észrevennéd a jót is abban, ami neked jutott.


"tudNÉK segíteni"; a nővéreden meg ne vezesd le stresszt, mert nem örülne neki

2017. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!