Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti odaadnátok neki az autót...

Ti odaadnátok neki az autót ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A húgom kölcsön akarta kérni a kocsimat 2 napra, hogy elmenjen vele egy programra 250 km-re. Úgy volt, hogy egy barátjával megy, akinek van kocsija, de utolsó pillanatban beteg lett, így az előbb bepróbálkozott nálam. Most én vagyok a gonosz, mert nem adtam oda neki. Kb fél éve van jogsija, sosem vezetett ennyit egyszerre, autópályán 2x ment 30 km-t, kihalt részen, ráadásul nekem mindkét nap dolgoznom kell menni hajnaltól estig, és ha busszal akarnék, sokkal korábban fel kéne kelnem. Ráadásul nemrég lett megcsináltatva az autóm, belém tolattak a parkolóban, de még így is van rajta 1-2 javítani való...

Nem érti, hogy ha bármi történik, nekem kell utána több biztosítást fizetnem, és ha úgy áll a dolog, még a javításokat is fizethetem zsebből, ő még tanul, nincs jövedelme, nem tudná miből. Nem sokszor vezette a kocsimat eddig, akkor is csak városon belül, sokszor le is szokott fulladni vele, mondta is, hogy nem szereti vezetni.

Most megsértődött, mert szerinte úgyis csak a munkahelyem parkolójában állna egész nap, és majd jusson eszembe hogy most nemet mondtam, ha nekem kell valami... Nem szoktam tőle nagy dolgokat kérni, 1-2x eljött értem városon belül (10 perces út, nincs nagy forgalom) és hazahozott, de ugyanezt én is sokszor megtettem neki, ha elment este valahova és olyankor végzett amikor már nincs busz, vagy sokat kellett volna várnia.

Mit kellett volna mondanom? Ti odaadnátok?



2017. ápr. 27. 16:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Friss jogsisnak biztos hogy nem adnám oda a kocsim ekkora útra. Nem azért, mert sajnálom tőle, hanem mert tudom, milyen problémák merülhetnek fel rutintalanul.

30N

2017. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem adnám oda. Nekem 7 éve van jogsim 24 éves létemre, de soha nem kérném kölcsön a bátyám kocsiját, pont ugyanezen okokból, mert kifizetni nem tudnám neki, ha összetörném (és ugye nem csak a saját hibámból lehet baleset). Meg amúgy is úgy szól a mondás, hogy "Nőt és autót sosem adunk kölcsön", nem véletlen.
2017. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem, mert használatban van. Béreljen autót, napi pár ezerből lehet.
2017. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Ha sosem engeditek vezetni, életben nem fog megtanulni... Ráadásul 250 km-nek a jó részét gondolom pályán teszi meg, ott meg nem túlságosan nehéz vezetni. Én is fél éves jogsival leküldtem egyben 250 km-t, megállás nélkül.
2017. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
16:32 Jólvan de ne a nővére kocsiján próbálkozzon már vezetni.
2017. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Hát lehet előző, és te nyilván lazán kölcsönadnád a kocsid valakinek akiről tudod hogy nem boldogul vele. A kérdezőnek magának is kellett a kocsi, a kiscsaj meg besértődött mert a bátyja nem vállal plusz kelletlenséget csak hogy neki kedvezzen. Jól tette ha nem adta kölcsön, igy biztosan nem lesz se a húgának, se az autónak baja út közben.
2017. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
bocs, a négyes válaszolóra gondoltam.
2017. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ha tapasztaltabb lenne, és dolgozna is akkor odaadnám ha épp nincs rá feltétlenül szükségem. Városon belül simán odaadom amikor kéri.

Azért pálya és pálya között is van különbség. Ő eddig az M60-on vezetett Pécs és Mohács között, ahol elvétve van 1-2 autó és összesen 2 sáv. Nem a pénteki budapesti M0, M1 csúcsforgalomban... Én már levezettem sok ezer km-t mire felmerészkedtem kocsival Pestig, és az első 2-3 alkalommal igencsak be voltam pánikolva, mert teljesen más, mint amit itthon megszoktunk...

Ráadásul ha összetöri a kocsit (nem feltétlenül a saját hibájából) senki nem tudna elmenni és hazahozni. Fogalma sincs, hogy mit kell ilyenkor csinálni, és még ha esetleg nem is az ő hibája, nem elég határozott ahhoz, hogy kiálljon magáért.

Persze az is lehet, hogy semmi baj nem lenne, és simán megtenné az utat oda-vissza, de ne az én autóm legyen a tesztalany.

A nővére vagyok, nem a bátyja. :D

2017. ápr. 27. 16:42
 9/25 anonim ***** válasza:
56%
Biztosan nem adnám így oda neki. Dolgozzon meg érte, vegyen a kis saját fizetéséből egy tragacsot, és tanuljon meg azon vezetni.
2017. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%
Kocsit, nőt, és könyvet sosem adunk kölcsön! Szóval nem.
2017. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!