Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti odaadnátok neki az autót...

Ti odaadnátok neki az autót ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A húgom kölcsön akarta kérni a kocsimat 2 napra, hogy elmenjen vele egy programra 250 km-re. Úgy volt, hogy egy barátjával megy, akinek van kocsija, de utolsó pillanatban beteg lett, így az előbb bepróbálkozott nálam. Most én vagyok a gonosz, mert nem adtam oda neki. Kb fél éve van jogsija, sosem vezetett ennyit egyszerre, autópályán 2x ment 30 km-t, kihalt részen, ráadásul nekem mindkét nap dolgoznom kell menni hajnaltól estig, és ha busszal akarnék, sokkal korábban fel kéne kelnem. Ráadásul nemrég lett megcsináltatva az autóm, belém tolattak a parkolóban, de még így is van rajta 1-2 javítani való...

Nem érti, hogy ha bármi történik, nekem kell utána több biztosítást fizetnem, és ha úgy áll a dolog, még a javításokat is fizethetem zsebből, ő még tanul, nincs jövedelme, nem tudná miből. Nem sokszor vezette a kocsimat eddig, akkor is csak városon belül, sokszor le is szokott fulladni vele, mondta is, hogy nem szereti vezetni.

Most megsértődött, mert szerinte úgyis csak a munkahelyem parkolójában állna egész nap, és majd jusson eszembe hogy most nemet mondtam, ha nekem kell valami... Nem szoktam tőle nagy dolgokat kérni, 1-2x eljött értem városon belül (10 perces út, nincs nagy forgalom) és hazahozott, de ugyanezt én is sokszor megtettem neki, ha elment este valahova és olyankor végzett amikor már nincs busz, vagy sokat kellett volna várnia.

Mit kellett volna mondanom? Ti odaadnátok?



2017. ápr. 27. 16:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy egyedül menne? Én a helyedben biztos nem adnám oda neki ilyen hosszú útra, pláne, hogy nem lesz mellette senki, aki esetleg átvenné a vezetést, ha valami baj van. És attól még, hogy "egész nap csak állna az autó a parkolóban", mèg ugyanúgy használva lenne. A helyedben, ha tudnám, hogy képes megtenni azt az utat, megjárta már, és megszokta az autót, úgy fontolóra venném a kölcsönadást, de ne egyedül akarjon rutint szerezni. Van tömegközlekedés is, gondolom, azzal is el tudna jutni.
2017. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, felelősségteljes döntés. A húgod és az autó (meg ugye más autósok) is veszélyben lennének, ha elengednéd egyedül. Nagyon, NAGYON sok baleset történt már amiatt, mert valaki nem mondott nemet.
2017. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Hugidnak meg mondd meg, hogy ne hisztizzen, fogadja el, hogy ezért nem vállalod a felelősséget, menjen stoppal vagy vonattal vagy busszal, amúgy meg menjetek el együtt hosszabb utakra, hogy legyen elég gyakorlata, és jövőre mehet programokra egyedül.

Addig vállalhat diákmunkát is...

mert ebben a szituban egyébként azt sem értem, hogy pénz nélkül hova indul egyedül? Diákként? 250 km-re gondolom nem egy félnapos erdei séta, inkább koncert vagy fesztivál... eleve drága mulatság, de ugye az autót meg tankolni is kéne, meg ha baj történik, akkor se árt, ha van az embernél pénz...

Hugid még nagyon gyerek agyilag, nem bántásból írom, de ilyen hozzáállással még a városban sem kéne vezetnie, kb. a bicikli lenne neki való egyelőre.

2017. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
40%
Mi a kérdés? Nem kell odaadni. Pont.
2017. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#11

2 ismerősével menne, egyiknek sincs jogsija.


Nem fesztivál, hanem valami lovas rendezvény.

Nem pénz nélkül megy, van ösztöndíja, zsebpénze, a tankolással nem lenne gond. Csak a tapasztalat hiánya.

Amikor együtt megyünk valahova, mindig hagyom vezetni, nem dísznek van a jogsija. Ha a saját kocsijával menne, akkor is idegeskednék, hogy nem történt-e valami.

Mondtam neki, hogy tömegközlekedjen, olcsóbban megúszná.

#14 Nem az a kérdés, hogy én odaadjam-e, mert az 100% nem. Hanem hogy mások ilyen helyzetben mit tennének.

2017. ápr. 27. 17:57
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
Biztos hogy nem adnám oda,vegyen magának.
2017. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint friss jogosítvánnyal (az első két évben) csak úgy vezethet, hogyha van mellette olyan, akinek már több ideje van jogosítványa, szóval egyedül semmi szín alatt nem használhatná a kocsit.
2017. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy önző ember, de úgy gondolom, hogy teljesen jogos, hogyha valaki nem adja kölcsön az autóját.

Én elhiszem, hogy amikor van az embernek jogsija, akkor már nem annyira szívesen használja a tömegközlekedést.De ha nincs saját autó, akkor más megoldás nem nagyon van.

Vonattal olyan 3 óra alatt megteszi ezt a távot, nem sokkal több, mint autóval. Ha még fiatal, nincs saját keresete és a jogsija is friss, akkor be kell érni a vonattal vagy a busszal.Ez van.

Én sem adnám oda így, hogy sosem vezetett még hosszabb távon és tök egyedül vinné el.Bármi baja lenne, te felelnél érte.

És neked is kell a munkához..

Szerintem emiatt nem vagy rossz testvér, ő volt pofátlan.

2017. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint friss jogosítvánnyal (az első két évben) csak úgy vezethet, hogyha van mellette olyan, akinek már több ideje van jogosítványa, szóval egyedül semmi szín alatt nem használhatná a kocsit."


Ezt a hülyeséget hol olvastad?


A járművezetés személyi feltételei

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4)5 Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában a járművezető szervezetében szeszesital fogyasztásából származó alkohol jelenlétére vonatkozó korlátozást.

2017. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%
Kocsit és nőt nem adunk kölcsön, mert meghúzzák!
2017. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!