Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnék hatni a testvére...

Hogyan tudnék hatni a testvéremre, hogy ne a barátjára költse az összes megtakarított pénzét? Amikor erélyesebb vagyok, akkor sír, amikor meg finoman mondom, meg se hallgat.

Figyelt kérdés
Most vettek egy kocsit, 90%-ban Tesóm pénzéből, de a pasi nevére lett véve, mondván hogy olcsóbb a biztosítás. A pasi sokkal jobban keres, mint a nővérem, de megtakarítása nincs, mert mindent elkölt magára. A közös programok költségeit persze felezik. Minden a srác igényeit szolgálja, Tesóm meg egy forintot nem tud félrerakni, mert mindig utazgatnak meg drága éttermekbe járnak.
2017. máj. 28. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Azt javaslom, hogy készíts egy papírt, ilyen szöveggel:


Én, XY (tesód neve) ezennel igazolom, hogy a testvérem folyamatosan elmondta nekem, hogy ne költsem minden pénzemet a pasimra, a pasim csak kihasznál, de én nem hallgattam rá. A fentiek értelmében, amennyiben beigazolódik, hogy a testvéremnek van igaza, nem áll jogomban sírni, panaszkodni, a családtagokat vádolni, hogy miért nem figyelmeztettek. Csak a saját hülyeségemet okolhatom a következményekért."


Dátum, aláírás.

2017. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos, sehogy. Meg kell tanulnia a maga kárán. Ha jó viszonyban vagytok, legalább arra beszéld rá, hogy kezdjen el fizetni magának egy lakástakarékot vagy kössön megtakarításos életbiztosítást, állítsa be a netbankján állandó átutalásra vagy inkasszóra, akkor biztosan bemegy a pénz. Vagy adja oda neked, te meg fizeted. Jó lenne egy papírt is aláíratni a sráccal a kocsiba fektetett pénzről, akár el is kezdheti törlesztgetni a tesódnak havonta.
2017. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

A "pasast"

ott kéne hagyni. Hány évesek vagytok? A szüleiteknél laktok?

2017. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Felnőtt emberként megteheti, ahogyan a pasi is megteheti majd, hogy a saját nevén lévő kocsival szó nélkül lelépjen. Tanulópénz.

Ne szólj bele, csak magadnak okozol fejfájást.

2017. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
30 éves a Tesóm, régóta nem a szülőkkel élünk. Sajnos úgy viselkedik, mint egy tizenéves kamaszlány. A pasinak mindenáron meg akar felelni, a srác viszont a kapcsolatuk elején csalta az előző nőjével. Persze ilyenkor én meg a szüleim vagyunk a szemetek, ha meg merjük említeni, hogy a kocsi pl. miért nem az ő nevén van és a srác miért nem nagyvonalúbb vele.
2017. máj. 28. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén egyszer s mindenkorra! Nem a te feladatod sem megvédeni, sem megnevelni. Majd ha megszívja, abban tudsz neki segíteni, hogy vígasztalod. Már ha addig nem marod el magad mellől a cseszegetéssel... És előre szólok, hogy "az én megmondtam" szöveg nem nyerő ilyenkor.

Felnőtt ember, joga van dönteni az életéről és a pénzéről, joga van úgy rontani el, ahogy akarja.

2017. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet kell hagyni hogy tanuljon a hibaibol... Bar van aki meg a sajatjaibol sem fog.
2017. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!