Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a húgommal aki...

Mit tegyek a húgommal aki csak sajnáltatja magát, de nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
23 éves, 3 szakmát kezdett el érettségi után (ahol egy évet ismételt, mert bukott), de mind a háromból kirúgták,mert nem járt be. Van egy emésztőrendszeri betegsége ami odafigyelést igényelne és diétát és tünetmentes lenne. Helyette nem eszik semmit, csak édességet és tortát és minden pénteken részegre issza magát. Közben arról beszél, hogy őt a sors mennyire megveri, milyen nagy beteg és az o betegségével úgysem él annyit mint egy normál ember, stb... Holott semmi ilyenről nincs szó. Dolgozni nem akar, mert nem akar eladónak menni, nem akar olyan munkát ahol állni kell (mert az o betegségével nem bírná szerinte), olyat ahol korán kell kelni (ugyan az az indok) de olyat sem ami keveset fizet. Egész nap a szobájában van, a függöny lehúzva és fekszik. Van egy kutyája aki még kicsi és nem tanítja szobatisztaságra, így a kutya a dolgát a szőnyegpadlóra végzi a ház különböző részeiben. Látogatóban voltam a szüleimnél és úgy kellett figyelni, hogy ne a kutyasz.rba lépjek odabent. A kutya 6 hónapos de egyszer nem vitte el sétálni, mert nincs kedve. A szüleink már idősek, ok beletörődtek a helyzetbe. A barátja nemrég hagyta el, mert minden nap munka után a sötét szoba várta és egy a bezártságtól goromba barátnő. fél év után így elhagyta. Én külföldön élek, fizettem neki repjegyet, hogy hátha itt jól fogja magát érezni, kimozdul, stb... de nincs változás. Próbálom motiválni, de nem akar semmit kezdeni magával. Mondja, hogy talán elkezd szeptembertől egy sulit, de csak olyat ahova max heti 2 napot kell bejárni. Pszichológushoz jár, de nem használ semmit.

2017. máj. 29. 21:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Apánk messze dolgozott így minden második hétvégén jött haza. Anyánk meg otthon volt, munka, hobbi, barátok nélkül és eléggé megkeseredett aminek hatására nem túl jó szociális készségekkel rendelkező gyerekként folyamatosan bántottak az osztálytársak. Én erre úgy reagáltam, hogy soha nem mentem sehova, így a tanulásra jobban tudtam fókuszálni és egy erős gimnáziumban megálltam a helyem. Majd miután még mindig nem voltak barátaim és egyedüli célom az általam kitűzött szakma elsajátítása volt amit csak külföldön lehet tanulni, így diákmunkával összekuporgattam annyi pénzt, hogy kimenjek külföldre. Húgom viszont az iskolán kívül talált barátokat, akik minden hétvégén buliztak, de csak akkor tartozhattál közéjük ha elég menő vagy. Számára ez volt kiút. Így o eléggé elhanyagolta a tanulást és bukással és nagyon gyenge érettségivel végezte a szakközepet. Majd beteg lett és a "barátok" közül senki nem maradt vele. Azt sem heverte ki, hogy gyerekként ki volt közösítve és azt sem később, hogy megint egyedül maradt. Majd lett egy barátja, de ekkorra már az maradt az élete, hogy hétvégén bulizik, otthon meg elvan. Apánk érzelmi támogatást sosem nyújtott, viszont anyagilag támogatott minket. Például tesómat érdekelte a fényképészet, beiratkozót fotós képzésre, amire kapott egy 300 ezer Ft értékű kamerát. De nem volt kedve bejárni. Majd úgy döntött, hogy cukrász lesz, amire megint kapott apánktól egy 100 ezres felszerelést, de decemberben már kapták a hívást a szüleim, hogy a tesómmal baj lesz ha ennyit hiányzik.

A kutyát mondtam nekik, vettem kutyapelenkát és hámot is. Amíg ott voltam, addig elmentünk minden nap sétáltatni a kutyát, de ez miután eljöttem megszűnt. Alapból 50 ezret fizetett a kutyáért, nem fogja elajándékozni.

Mondtam neki, hogy keressen másik pszichológust, de itt is jöttek a kifogások, pedig o is mondta, hogy nincs megelégedve vele.

2017. máj. 30. 00:41
 12/24 acelsziv ***** válasza:
12%

Apátok is inkább megnevelte volna ezt az életképtelen libát pénzzel tömés helyett.

Az hogy a szüleitek öregek nem mentség arra hogy ilyen a hugod.

2017. máj. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha senki nem akar változni, akkor úgy elég nehéz lesz bármi javulást elérni... A szüleidnek határozottabbnak kellene lenniük, nem pedig továbbra is pénzelni a lányt, hiszen ha elapad a "bank", akkor kénytelen lesz kezdeni valamit magával... A lány ha szintén nem akar változni, akkor az úgy megint nehéz.. de ha kapja a pénzt folyamatosan, úgy nincs is rá motivációja, hogy megváltozzon. Azon felül a családnak kéne felkeresni egy pszichológust, akit a környéketeken ajánlanak és rábeszélni a tesódat, hogy igenis menjen el.
2017. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A pénzelés lecsökkent. Tanfolyamra meg orvosra apum ad pénzt de már másra nem akar. Tesóm jól elvan az áldozat szerepben. Panaszkodik, hogy nem kap ruhát, meg amit kinéz magának, nem tud koncertre menni, de mindezt azért mert apum milyen rossz, hogy nem ad neki. A barátnôi 18 évesek és olyan mintha ô is megrekedt volna ezen a szinten. Az a baj, hogy apum fizikailag nagyon le van robbanva és nem sok van neki hátra. Akkor meg már senki nem lesz aki eltartsa, mert a pasijai nem maradnak meg mellette sokáig. Az a baj, hogy ha apummal történne valami akkor tesóm inkább öngyilkos lenne, mint tegyen valamit magáért.

A szüleim régimódi falusi emberek. Szerintük csak a bolondok járnak pszichológushoz. Azt is szégyenként élik meg, hogy a tesóm jár.

2017. máj. 30. 14:45
 15/24 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz elküldeni azzal h depresszióban szenved. Nem pedig pszichológushoz. Majd háziorvos eldönti kell-e neki esetleg egy jó pszichiáter vagy neurológus, de óvatosan a gyógyszerekkel.
2017. jún. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Azt a szüleid is talán elfogadják, hogy szenvednek az emberek ideiglenes vagy tartós depresszióban, és hogy ne rosszabbodjon esetleg orvoshoz kell menni nem pedig pszichológushoz. Nyilván úgy h fizetik a számláit az ember nem olyan igyekvő, úgyhogy szálljon be a rezsibe. Ha bármilyen tanfolyamra beiratkozik akkor meg mivel lógós hetente ellenőrizze valaki, hogy felkelt-e, elindult-e, benn volt-e.
2017. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sajnos anyum hiába próbál vele veszekedni, nem hat semmit.

Pszichiátriára kapott beutalót, de mikor meglátta, hogy hogy néznek ki a bent fekfôk akkor meggondolta magát és inkább nem ment.

Mondtam neki, hogy ha hazamegy tolem akkor tanulja az angolt és akkor kijöhetne dolgozni pár hónap múlva. Erre "de úgysem fizetnének anyuék magántanárt". Mondom akkor velem elkeded az angol és amíg itt vagy addig egy jó szintre el tudsz jutni. Erre azt mondta, hogy "ma már biztos nem, majd meglátom holnap, hogy milyen kedvem lesz". Persze másnap aem volt olyan kedve és harmadnap sem.

Kisvárosban élünk, a munkalehetôség nagyon minimális, a lehetséges képzések száma is egyre csökken így.

2017. jún. 2. 23:50
 18/24 anonim ***** válasza:
Míg nem önveszélyes, addig nem lehet kényszerrel pszichiáterhez vinni h meggyógyuljon. Rossz helyzetben vannak a többiek, és lehet ő is ilyen szintre fog kerülni vagy rosszabba, ha nem meg el előbb-utóbb orvoshoz. Annyit lehet tenni h mondja mindenki a családban h menjen rendesen orvoshoz ahogy felírták neki különben rosszabbodni fog a depressziója, lehet már 3 éve el kellett volna mennie és már meg lenne gyógyulva.
2017. jún. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A másik meg h a bennfekvők a nyílt és zárt osztály az más kategória, mint a járóbetegek.
2017. jún. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Én nem voltam ott, anyummal ment be és utólag mesélték, hogy nem mert ott maradni, mert ô nem akart olyan zombivá válni. Anyum úgy csinál mintha tesómnak semmi baja nem lenne, csak bebeszélné az egészet magának. Pszichológusról/pszichiáterrôl meg próbálja lebeszélni, mert "mi lesz ha mások megtudják?". Alapból az egész család olyan, hogy "majd holnap" szóval nehéz így élni. Próbáltam tesóm fejével beszélni, hogy apunk már nem sokáig lesz velünk, aztán ott maradnak ketten anyum 60 ezres keresetével. De nem érdekli.

Egyébként nem tudom mit várok ettôl a kérdéstôl. Mert tesómnak magától kéne lépnie a változás irányába, de nem akar.

2017. jún. 3. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!