Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a testvérem?

Figyelt kérdés
Amikor csak ketten vagyunk, akkor általában nagyon jófej és mindig sokat nevetünk együtt. Amikor családban vagyunk akkor is így van, bár nem mindig. De ha például ismerősökkel, barátokkal vagyunk, akkor folyton megaláz engem és én leszek az állandó humorforrás. Van egy család akikkel jóban vagyunk és gyakran utazunk velük valahova és ott már annyira szétcseszegetnek, hogy sírni tudnék. Az apukám persze úgy tesz,mintha meg se hallaná (a szüleim elváltak és az előbb említett családdal apukámmal szoktunk lenni.) Pedig nem vagyok csúnya,intelligens vagyok, mégis idiótaként vagyok feltüntetve. Minden alkalommal annyira megbánt,mikor így megváltozik, hogy nem is tudok visszaszólni neki. Pedig amikor kedves velem akkor nagyon szeretem, de ha bunkó akkor néha esküszöm azt kívánom, hogy bárcsak meg se született volna. Mit tudok csinálni? Próbáltam már beszélni vele,de akkor úgy tesz, mintha nem értené, hogy miről beszélek.
2017. jún. 3. 17:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én 14 éves lány vagyok, a tesóm pedig 13 éves fiú.
2017. jún. 3. 17:46
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném...fúj. Ezt mégis miből gondolod?
2017. jún. 3. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

A 47%os válaszát felejtsd el, nem véletlenül annyi...

Én a helyedben ilyen esetben lekezelően mondanám neki, hogy ez már baromi unalmas, önálló poénja nincs?! De ne lássa, h idegesít!

2017. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te jóban vagy a másik családdal? Ez szerintem csak arra megy ki hogy azt mutassa a tesód hogy mekkora arc, pedig az ellenkezője. Kiskorunkban öcsémmel én is csináltam ezt néha de rájöttem már akkor hogy ez egy baromság. Azok az emberek eltűnnek az életedből viszont a testvéred életed végéig ott marad. Ezt próbáld neki megmagyarázni, hogy nem azzal legyen menő hogy a saját családját sértegeti.
2017. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Általában úgy teszek,mintha nem hallanám meg,de akkor is folytatja... Tényleg szinte mindig a sírás szélére kerget. Azt is mondtam már pl hogy nincs új poénod? de az a szar ügy hogy a többiek képesek ugyanúgy röhögni egy két éves poénon,és rohadtul nem érzik, hogy mennyire megbántanak.
2017. jún. 3. 18:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam már erre,hogy csak magát akarja megkedveltetni. De sikerül is neki. Valahogy senki nem érzi,hogy mekkora bunkó. Remélem kinövi majd, vagy valami.
2017. jún. 3. 18:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt a másik családot kedvelem, de néha nagyon bunkók tudnak lenni a tesóm poénjai hatására.
2017. jún. 3. 18:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy én 14 éves lány vagyok, a tesóm pedig 13 éves fiú."


Ezt nem is kellett volna írnod, annyira jellemző.


Na most, kislány, az ilyen helyzetek (bullying) sosem fognak megoldódni azzal, hogy szépen kéred, vagy nem reagálsz rá. Ilyenkor agresszívan fel kell lépned ellene. Őt kell kigúnyolnod, nevetségessé tenned, leoltanod, hülyét csinálni belőle, elgáncsolnod, leöntened az üdítőddel, és így tovább.

Másból nem értenek, a barom apád meg leszarja. Tán még büszke is a fiára, hogy milyen jó agresszív kan, milyen jó parasztul bánik a nőkkel.

2017. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apukámra nem vagyok mérges, mert tudom, hogy nem egy érzelmes ember, és gyakran nem nagyon figyel mások érzéseire. Ettől függetlenűl tudom, hogy nagyon szeret engem. Nem érzem úgy, hogy bátorítja a tesómat vagy büszke rá. Úgy tesz, mintha nem hallaná. Lehet, hogy megoldás lenne a visszatámadás, de nem akarok olyan lenni, mint ő. Bár talán jobban járnék, mert mindenki kedveli őt. Az apukám élettársa is imádja, meg folyton ölelgeti. Engem is kedvel, de közel sem annyira és egyszerűen nem értem, hogy miért.
2017. jún. 3. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Szólj apádra, de persze ne köntörfalazz. egy az egybe mond a szemébe ami bánt és hogy tegyen ellenne mert neked nem élvezet így a vele töltött idő. Egy szülőnek első a gyereke jobb esetben és nem az egyik vagy a másik, az összes ugyanúgy. Ha ezt nem érti meg akkor nem menj azokba a körökbe ahol téged piszkálnak, megspórolod magadnak a feszkót.


Apukád rá fog jönni a problémára ha hív te pedig azt mondod hogy nem jövök, kösz.

2017. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!