Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet jó útra téríteni...

Hogyan lehet jó útra téríteni egy alkoholistát vagy mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Pontosan a bátyámról lenne szó aki egy alkoholista. Világ életében csak megkeserítette a családja életét,részegen csapkodott,tört-zúzott,ordibált,józanul pedig meglopott mindenkit. Próbáltunk neki segíteni hogy változzon de képtelen rá és nem is akar. Részegen depressziós zenéket hallgat meg célozgat arra hogy ő megváltozik de valahogy sosem jön össze. A 80éves nagymamáját képes lett volna fellökni vagy megverni ha nem avatkozott volna közbe valaki. Ingyenélő egy forintot nem ad a családi kasszába,a fizetéséből piát vesz vagy meghívja a nagy haverokat piálni....de elvárja h eltartsuk, h mindenből kapjon amit mi veszünk vagy csinálunk,ha pedig nem kap akkor elmond minket minden sz@rnak hogy nem foglalkozunk vele. Mondtuk már neki h költözzön el de esze ágában sincs,így pedig terrorban tart mindenkit a családból (nekem is már majdnem eltörte a karom régebben)...az ilyennel mit lehet tenni?Vagy hogy lehet rávenni hogy költözzön el? Mert nekem már nagyon elegem van belőle.

2017. jún. 23. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom be van oda jelentve lakcím ügyileg.Mivel veszélyt jelent mindenkire,én szüleid helyében azt tenném,hogy kijelenteném,zárat cserélnék,és ha megpróbálna bejönni,kihívnám a rendőrséget birtokháborítás végett.Akkor már papíron is szerepelne az ügy,onnantól el kellene hogy kerülje a házat.Ez nem játék,hogy nagymamád életére tör,mindenkit terrorizál.Ha a szüleid úgy vannak vele,hogy ezt eltűrik,nem tesznek semmit mert a gyerekük,talán még azt is megérik hogy elteszi őket egyszer a láb alól.Szüleiddel beszélj,hogy lépjenek a tettek mezejére.
2017. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rakjátok ki a francba. Nem vagytok kötelesek pénzelni egy teljes haveri kör ivószenvedélyét!
2017. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező: nekem sajnos édesapám hunyt el 4 évvel ezelőtt mindmáig szeretem Őt. Legyen akár milyen még ha ideges voltam rá akkor is szeretem Őt tiszta szívből.

Az utóbbi években sajnos Ő is alkoholista ember lett voltak napok amikor csak veszekedés volt sajnos máskor meg normálisan viselkedett egy kis ideig.

Tapasztalatból mondom hogy nagyon veszélyes ilyen emberel együtt élni.

A függővé válása miatt sajnos másképp nem jelent problémát.

A következőket tehetitek meg: durván hangzik ki lakoltatjátok és utána nem foglalkoztok vele egyáltalán hiába a család része.

Perekbe bonyolodtok a Bíróságon.

Pénz bírság, távol tartási engedély érvényesítése.

Ki hívjátok a rendőrséget és a sürgősségi ellátásban dolgozókat keresitek a roham mentőket.

És el vonora szállítják a rendőrök.

Vagy otthon tűritek és nagy balhé lehet belőle.

20 éves fiú vagyok.

A Bátyád hány éves ?

2017. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ami problémád megoldásának jogi részét jelenti, azt a fentiek leírták.


A rád és rokonaidra vonatkozó érzelmi rész ügyében csak egy tanácsot tudok adni, keményet, de komolyat: az ügyben annyi feladatod van, h te és a szeretteid ne menjetek rá az ügyre. Védjétek meg magatokat. ha ő meg akar változni, ti tudtok neki segíteni, de helyette semmit nem tehettek meg.


Üdv Ṙ

2017. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!