Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagy szemétség, ha nem megyek...

Nagy szemétség, ha nem megyek el a nővérem diplomaosztójára, ahol az egész család ott lesz?

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire fontos lenne elmenni?

Össze is vesztünk, nincs is mit felvennem. Utána lenne egy családi összejövetel.

Nem érezném jól magam, félek ha nem megyek utána kibeszél a család, megint én lennék a rossz stb.


2017. jún. 30. 10:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

Normális ember fejében fel sem merül, hogy nem megy el.

Mi a gondod vele?

2017. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom neked se esne rosszul ha neki meg a te esküvődre nem lenne kedve elmenni igaz?
2017. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem szemétség, de elég bunkó dolog. Ha az összejövetelre nem is, a diplomaosztóra elmehetnél, ott még csak beszélgetni sem kell. Összeveszettek, de legyen már neked több eszed.
2017. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem szemétség. Mi a világon a legjobb testvérek vagyunk, össze vagyunk nőve (nem sziámi ikrek), mégse szokás nálunk, hogy elmenjünk egymás ilyesfajta eseményeire. Igaz, hogy télen ott volt tesóm a diplomaosztómon, de csak azért mert a szüleinknek (akiket egyébként imádunk, szóval nem bántás) ez a nyálas tévképzete, hogy fontosak ezek a dolgok. Én 22 ő pedig 20 éves lány
2017. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Attól is függ, hogy milyen a kapcsolatotok, min vesztetek össze, ő szeretné-e egyáltalán hogy elmenj, meg lettél-e hívva stb. Én nem tartom szemétségnek, nem mindenki szereti az ilyen családi összejöveteleket, szerintem sokkal jobb, ha valaki megmondja egyértelműen, hogy ő nem szeretne elmenni mert nem érezné jól magát, nincs kedve stb., mint ha elmenne és ott ücsörögne szótlanul, unottan mert az eléggé hangulat romboló... Egyébként a tesóm diplomaosztóján meg volt szabva, hogy max. 2 ember mehet be magára az ünnepségre, így én sem voltam, csak a szüleim mentek el (utána pedig nekünk is volt egy közös vacsora stb., amiket én utálok mert nálunk is megy a jópofizás, utána mindenkit kibeszélnek...). Lehetséges, hogy nem mindenhol van ilyen korlátozás, de én amúgy is hülyeségnek tartom odainvitálni az egész családot, eleve rengetegen lesznek, én nem szeretem az ilyen tömött, zsúfolt helyeket, ahol szinte megmozdulni nem lehet mert annyi az ember.

Én a helyedben lehet, hogy azt csinálnám, hogy elmennék max. a rendezvényre (úgymond megmutatnám magam, gratulálnék), de a családi összejövetelre nem vagy esetleg megbeszélném a tesómmal, hogy találkozzunk (család nélkül), szervezünk valami kis programot és együtt megünnepeljük.

2017. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
76%
Igen, nagyon gáz lenne.
2017. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%
Én apummal összevagyok veszve lassan 1 éve, nem is tervezem vele tartani a kapcsolatot (alkoholista) de a családom többi tagja még is elhívja minden hülyeségre, viszont még is kibírom a mamám illetve a tesóim balalgását, diplomaosztóját. Mondjuk a családi összejeveteleken nem szoktam részt venni egyáltalán, mert apa úgy is inni fog és kötöszködik, de egy 2-3 órás ballagásra vagy mamámhoz elmenni külön felköszönteni szerintem illene.
2017. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem szemétség, de elképesztően gyerekes. Ha csak nincs valami tényleg nyomós indokod, akkor elég gáz, hogy úgy viselkedsz, mint egy 10 éves, akinek épp nincs kedve. Ha az én testvérem lennél és puszta lustaságból nem áldoznál rám a becses idődből pár órát, akkor a továbbiakban te is pont ugyanennyire számíthatnál tőlem, vagyis szarba sem vennélek.
2017. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem mész el, talán egy idõ után sajnálni fogod!
2017. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!