Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lehet a megoldás, hogy ne...

Mi lehet a megoldás, hogy ne ragaszkodjon ennyire hozzám az öcsém?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok van egy 15 éves öcsém. Eleinte nem volt jó a kapcsolatunk, mert osztozni, alkalmazkodni, konfliktust kezelni kellett.



Édesanyánknak mindenki azt mondogatta : Neked könnyű, két fiad van biztosan jól viselkednek. Ő persze csak mosolygott, hiszen tudta, nem vagyunk épp mintagyerekek. Emlékszem a piszkálódásokra, verekedésekre, és arra, hányszor vágtam a fejéhez bárcsak egyke lennénk. Most azonban, hogy "felnőttem", már semmiért nem adnám a vele töltött perceket. A legjobb barátomnak mondhatom, nagyon szeretem az öcsémet.


Viszont erősen ragaszkodik hozzám, már kiskora óta így van ez. A suliba mindig én mentem érte aztán együtt sétáltunk, buszoztunk haza. Az edzésire elszoktam menni utána meghívom kajálni, egy csomót dumálhatok vele és néha vannak ugyan kisebb bunyók, de nem bántottam igazán.


A suliban elég sokat bántották. Ez volt az első éve a gimiben. Apa át akarta iratni egy másik suliba, de az öcsem nem szeretett volna új iskolát keresni. Sokszor megverték, bántották, facebookon pedig a képei alá az osztály társai olyanokat írkáltak,hogy " b*zi gyerek, "homi, antiszoc. Egyik nap amikor megbeszéltem az öcsémmel,hogy elmegyünk suli után csavarogni az osztály társai a srácok az aulában rugdosták a hátát, és mindennek elhordták. Gondolkodás nélkül nekik mentem, az öcsém annyira megijedt,hogy sírt az egész testében remegett. A tanárok elég későn reagáltak. A szüleink úgy döntöttek,hogy jövőre másik suliba megy a tesóm. Azóta az öcsém nagyon ragaszkodik hozzám. Rettentően sajnálom, mindig érzékeny srác volt, soha senkinek sem àrtott, csak otthon volt eleven, de mindenhol máshol panasz nem volt rá, megszólalni sem mer[t] Vannak haverjai, akikkel az edzésre jár, de nem szokott velük sokat találkozni. Mostanra nagyon félénk lett és újabban lohol utánam szószerint. Egy ideje kéri tőlem,hogy csináljunk közösen több programot, menjünk el cirkuszba, menjünk strandra, bicajozzak vele, menjünk focizni. Néha benne vagyok, de zavar,hogy csak én vagyok neki. Annyira sajnálom őt, mindig zárkozott volt, most meg pláne és folyamat rajtam lógna. Szeretném ha másokkal is barátkozna, ne csak én legyek neki.

Mi a megoldás? :/


Amúgy az öcsémet úgy képzeljétek el,hogy fiatalabbnak néz ki a koránál. Nagyon vékony, barnás haja van, kék szeme, de én mondom jóképű férfi lesz az öcsémből. Megvédeni soha nem tudta magát, a társai sokkal magasabbak voltak nála, erősebbek.


Ja és nem meleg, nem b*i. Sosem értettem miért bántják? Különben a lányoknak tetszett, kapott már szerelmes levelet, ajándékot, és évzárón is ott voltam, a lányoknak tetszik az öcsém, senki nem bántotta őt, csak az 3-4 srác.



2017. júl. 7. 14:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Kicsit hagyd, hogy az öcséd veled legyen. Szeptemberbe az új suliba (reméljük) minden megjavul. Segíts neki és ne utasísd el, taníds meg dolgokra, hogy állhatna ki magáért hagyj neki időt és ha nem változik beszélj vele, szüleiddel. DE egyenlőre segíts neki.
2017. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán féltékenyek rá a lányok miatt, és mivel nem tudja megvédeni magát, rászálltak. Vagy az osztály "menőgyerekének" nem tetszett, a többik meg mentek utána hogy ne legyenek kevésbé menők.

Vagy egyszerűen csak ő a leggyengébb, így emiatt bántották.

Te pedig láttad, és megmentetted. Ezért ragaszkodik most még jobban hozzád, mint eddig.


Sajnos nem ritka az, hogy sokan rászállnak egyetlen gyerekre az osztályban :/

Velem általánosban csinálták ezt, lányok és fiúk egyaránt. Egy fiúval nem jöttem ki jól, többiek pedig mentek utána. Mikor elkezdtem a gimnáziumot nem mertem közeledni senkihez, de mostanra az osztályom (hát nem tudom írhatom-e, hogy az ő segítségükkel, ugyanis ők nem tudnak erről, de a hozzáállásuk sok dologhoz és a kedvességük, hogy könnyen befogadnak új embereket, és a jó osztályközösség) miatt mostanra sokat javult bennem ilyen téren minden. Jó, ez így most nem tudom mennyire sikerült értelmesen, de remélem átmegy amit szeretnék mondani.

Az új osztály valószínűleg sokat tud segíteni, de ha nem jól állnak hozzá ehhez a dologhoz, csak rontani tudnak a helyzeten.


Egy 15 éves lány, aki keresztülment hasonlón. Ha szeretnél, írj. Nem tudom tudok-e segíteni, de szívesen meghallgatok bárkit.

2017. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tesóm is ilyen 'gyenge' láncszem volt, sajnos mai napig nem heverte ki, nem is fogja igazán soha. 3szor váltott iskolát, a harmadik már bejött neki, voltak közben évismétlések, valószínüleg ebből fakadóan. Most akikkel barátkozik, mind 2-3 évvel fiatalabb nála, valószínű annyit csalódott a saját korosztályában, h nem is tud kijönni velük... sajnos én nem voltam olyan jó testvér mint te, bár ha tudtam, megvédtem, de én is sokat bántottam. Ezt soha nem fogom megbocsátani magamnak, jóvá tenni nem tudom, de gyerekeimet megfogadtam, úgy nevelem, h ilyet ne csináljanak, ne bántsák egymást soha...

Tesódnak most szüksége van rád, ahogy levettem, csak te vagy neki. Ne hagyd magára, mert egyetlen haver sem ér annyit, mint egy testvér.

2017. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan annyi idős vagyok, mint te az öcsém pedig 16 éves. Ha ragaszkodik hozzád annyit jelent, hogy felnéz rád. Megvédted őt és tudja, hogy melletted biztonságban van... De azt javaslom, hogy örülj neki. Addig amíg teheted. Ha 10évvel ezelőtt ezt mondja nekem valaki kiröhögöm. De mára már tudom, milyen az mikor a saját öccse az embernek lenézi és azt hiszi jobb nála... Az iskola váltás pedig sosem egyszerű. Tudom, tapasztalat és ha teheted legyél a testvéred mellett(tanév kezdetekor segíts neki). A megoldás pedig: Tedd őt magabiztossá (ne nagyképűvé, mert az sem jó). Adj neki egy kezdő löketet. Mutasd meg neki, hogy ő valaki.
2017. júl. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Látom ezmár három éves kérdés azóta mitörtént tesóddal? :)
2020. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!