Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Állandóan utánoz az öcsém....

Állandóan utánoz az öcsém. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 14 éves (lány) vagyok, ő 8 (fiú). Bármit megszeretek, ő is azonnal. Ugyan olyan mez (foci rajongók vagyunk) kell neki is, amilyet én kaptam, és nem azért, mert ő is annyira szeretné azt a játékost. Bár. Miután megtudta, hogy szeretem, valamiért ő is rajongó lett. Állandóan rajtam lóg, nagyon idegesítő. Mit csináljak vele?
2017. júl. 16. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szeresd. Örülj, hogy szeret téged. Bár, tudom, kamasz korban vagy, az a leválás korszaka szülőkről, családtagokról. De az öcséd viselkedése jó alkalom tanulnod a toleranciát. ;)


Végül is nem gúnyol téged, a leírásod szerint. Hanem rajong érted.

2017. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%

Ahelyett, hogy örülnél, hogy szeret téged, inkább eltolnád magadtól...Miért?

Inkább örülj, hogy van egy öcséd, aki odáig van érted, ne húzd fel magad rajta, így gyakorlod a türelmedet, talán majd később az életben is sokkal türelmesebb leszel, mint most. :) 15/fiú

2017. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Orulj neki en meg az ocsem alandoan veszekedtunk /veszekedunk jo mondjuk csak 2evcvan koztunk
2017. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ez van. A kis testvérek ilyenek. Örülj neki. Mást nem is nagyon tehetsz. Majd ez változni fog. Lesz neki is saját véleménye a dolgokról de még kicsi hozzá. Szeresd foglalkozz vele.
2017. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Kicsi még és a viszonylag nagy korkülönbség miatt felnéz rád, mindenben követni akar. Örülj, hogy nem vagy fiatalabb, mivel akkor lehet, hogy ölnétek egymást.

Másrészt egy 14 évesnek már nem egy dacos 10 éves szintjén kéne állnia, akit talán érthetően idegesít a kistesója utánzása, hanem tudnod kéne ezt éretten kezelni. Higgadj le, max. 2-3 év és kinövi. Addig meg tégy úgy, mint egy okos felnőtt és ne bosszankodj rajta.

2017. júl. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most tudod megalapozni, hogy felnőtt korodban legyen egy igazi szerető testvéred akivel kölcsönösen számíthattok egymásra. Ez nagy előnyt jelent az életben boldoguláshoz.
2017. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hatos, neked mi bajod van? Képzeld, nem én tehetek arról, hogy mi történt veled, úgyhogy ne nekem szólogass be, igyál te "citrómfű" teát...


Nekünk sem olyan felhőtlen ám a kapcsolatunk, mint gondolod

2017. júl. 17. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy fárasztó egy 14 éves lánynak,ha a 8 éves öccse mindenben utánozni szeretné, vagyis majdnem mindenben, de ha nem kekeckedős, normális kiskölök, akkor nekem nem volna vele problémám.

Ha szekál is, vagy hisztizik miatta, hogy minden kell neki, ami neked, az már más tészta. Ha nem, a helyedben nem foglalkoznék a dologgal, kisgyerek még. Próbáld így felfogni. Neked nem lesz kevesebb, ha neki is van ugyanolyan meze, egyszerűen utánozni akar. Egy-két évet ki lehet bírni. :)

2017. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Jaaj kis elkenyeztetett kis csitri :,D vagy
2017. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért is? :) erre kíváncsi vagyok
2017. júl. 19. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!