Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék a féltestvéremért?

Mit tehetnék a féltestvéremért?

Figyelt kérdés

Anyám bejelentette, hogy terhes. A gond az, hogy nagyon rosszul bánt velem gyerekkoromban, míg el nem hagyott minket végül. Babaként nem volt hajlandó ellátni engem, ha sírtam, ő ordibálással válaszolt, amikor nagyobbacska lettem, akkor folyamatosan vert, kínzott, megalázott stb. 5 évvel utánam megszületett öcsém, és végignézhettem, hogyan teszi tönkre őt is.


Gondolom, nem kell részleteznem, milyen mértékű önbizalomhiánnyal, szociális fóbiával és borderline-nal küszködünk most, anyánknak hála. Miután elhagyott minket, összejött egy hapsival, aki azóta veri őt és meg is késelte már. Erre most tehetbe esett tőle.


Anyám teljesen alkalmatlan gyereknevelésre. Mit lehet tenni, hogy ne tegye tönkre egy újabb ember életét? :(


2017. júl. 25. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel menj a hatóságokhoz. A gyámügy elveszi tőle a gyereket, amint megszületett.
2017. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Ez olyan mértékben nem tartozik rád, mint senki másra anyádon és az élettársán kívül.


(Van neked elég bajod, mint írtad, hát nem elég az neked?)


(Persze, ha te az irgalmas szamaritánus szerepét kívánod betölteni, akkor hajrá! Csak közben a te életedet ki fogja rendbe tenni, mikor te másokra pazarlod az energiáidat?)

2017. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Te semmit nem éreznél, tudva azt, hogy milyen kegyetlen sors vár egy ártatlan gyerekre, aki ráadásul a féltestvéred? Én nagyon sajnálom őt már most. Akár magamhoz is venném, mint hogy ilyen erőszakos, alkoholista állatok közt nőjön fel.
2017. júl. 25. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sokan vannak olyan helyzetben,hogy segitenének másokon,ami tényleg hálás gesztus! De az a baj evvel,hogy nem igazán foglalkoznak velük..😢.De azért magadrol se feledkezz meg!! Tönkre mehetsz lelkileg.
2017. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az elsővel ne foglalkozz, se azokkal akik trollkodni fognak itt.


Fontos: irány a területi családsegítő! Ha van már gondozótok, akkor ő, ha még nem, akkor majd most lesz. El kell neki mondani a helyzetet, ez az, amit tenni tudsz. De szerintem is muszáj cselekedni, és ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ez nem e te dolgod, meg ilyen hülyeségek.....

2017. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Én minden követ meg fogok mozgatni. Ez viszont nem zárja ki azt, hogy a saját lelkemmel foglalkozni tudjak. :)
2017. júl. 26. 02:07
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező ─ én az aggodalmadat megértem, de a másik 2-3 milliárd hasonlósorba születő kisdedet is pártfogásba veszed, vagy azok pusztuljanak?


Vedd már észre, hogy szinte süt a szavaidból, hogy egy emberi roncs vagy. Gondolod, hogy te képes lennél megmenteni valakit egy ilyen szörnyű sorstól, mikor te magad is nyakig vagy a sz@rban?


magadat próbáld úgy ahogy felépíteni, normális párkapcsolatot építeni és saját családot alapítani, ha egyáltalán sikerül, amihez viszont minden lehető leg jobbat kívánok (de ha elfecsérled a megmaradt energiádat akkor mész a levesbe és csak egy leszel a föld 2-3 milliárd zombija közül, akik tátott szemekkel kóvályognak ebben a félig elsceszett világban).

2017. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha valaki nem olyan tanácsot ad,amit te várnál,és olyan ügyes vagy,hogy vigyázol mégis a kis" lelkedre,akkor mégsem vagyan elesett!
2017. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mégsem vagy olyan elesett,tessék utána lehet nézni!! Hogy lehet segitséget kérni.
2017. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!