Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hagynom kellene a testvéremet...

Hagynom kellene a testvéremet a sorsára?

Figyelt kérdés

Kiskorunkban nagyon eltávolodtunk egymástól. Ő fiatalon elkezdett kocsmázni és az ott megismert barátait a tanulás elé helyezni. Nekem nem sok barátom volt, visszahúzódó voltam. Mondtam neki, hogy hadd menjek vele néha, de szerinte ciki vagyok és nem szeretne velem mutatkozni. Én erős gimiben voltam kitűnő, ő szakközépben bukott meg, majd éppen meglett érettségivel elkezdett szakmát tanulni. Sajnos a szüleink nem támogadtak egyikünket sem. Egyetem csak albérlettel jöhetett volna szóba, amit nem akartak fizetni. Így gondoltam, hogy a sarkamra állok. Nem jelentkeztem sehova, hanem elkezdtem szakmát tanulni, közben diákmunkával fél év alatt összeszedtem egy kis pénzt és kijöttem külföldre. Közben testvéremnek is elkezdte ugyan azt a szakmát tanulni. A megszokott nagy elvárosoknak kõszönhetően ebben az új osztályban én voltam a legjobb, ha kitűnő vagy, akkor nem kell tandíjat fizetni. Így én ingyenesen jártam. Testvéremnek az egész tandíjat fizetnie kellett. Nem bírta a tanulást és otthagyta a sulit. Egy évet volt otthon, majd beiratkozott egy új szakmára, de azt is otthagyta, így jött a harmadik és most a negyedik amit el kar kezdeni. Én külföldön dolgoztam 2 évet, összeszedtem annyi pénzt, hogy most részmunkaidőben dolgozok és mellette tanulok. Szeretném az egyetemet is elkezdeni jövőre.

Mindeközben próbáltam tesómat ösztönözni, hogy tanuljon vagy keressen munkát de nem. Így, hogy az előző szakmát 3 hónap után otthagyta, így otthon, illetve a kocsmában volt végig. Persze nem elégedett a sorsával. Szeretne pénzt keresni, mert mindig az aktuális barátjai tartják el és adnak neki költőpénzt. Idáig a szüleimet hibáztatta. Felajánlottam, hogy jöjjön ki hozzám 3 hónapra. Itt tanulhatná a nyelvet és könnyebben találna munkát. Kijött, de már azért leteremtett ha előtte beszélek a párommal (nem magyar) angolul. Mondtam, hogy fizetek neki nyelviskolát, de az első nap nem akart felkelni, mert nem tudott aludni az éjszaka és fáradt. Egész héten ez ment, végül szóltam a nyelvsulinak, hogy ne várják. Felajánlottam, hogy tanítom, de a 'majd' volt a válasz. Most otthon van, elvileg szeptembertől szeretne egy tanfolyamra menni, de eddig még nem intézett ezért semmit. 23 éves, nem kamasz már. Úgy érzem, hogy én mindent megpróbáltam, de mégis aggódok, hogy milyen élete lesz így?



2017. aug. 8. 03:04
1 2 3
 21/24 Nicy0518 ***** válasza:

Velünk anyumék mindig foglalkoztak.... 3-man vagyunk édes lány testvérek.... A legidősebb nővérem 31 éves... Most várja a 3. gyerekét.... És konkrétan anyámmal csináltat mindent.... Anyu főzz helyette...mos....mosogat ... Stb... Másik nővérem a 2. babáját várja a semmire... Ő kicsit szarabb helyzetbe van....

Ciki nem ciki.... Én adtam neki ruhákat mert a pasija akitől kismama arra nem képes hogy kiálljon a saját anyjával a kis családjáért.... De ez kicsit hosszú történet.... Ő 29 lesz szeptemberbe... Én meg hogy éljek nővéreim szavaival.... Taknyos 23 éves vagyok.... Férjemmel és 3 gyermekünkkel vagyunk albérletbe.... 2 autónk van .... A gyerekeknek mindenük megvan .... Meg nekünk is....

Ezt csak azért írtam le kedves kérdező hogy tudd hogy sajnos nem csak te vagy ilyen helyzetbe hogy egyszerűen nem tudod magára hagyni a testvéredet.... Elhiszem hogy külső szemmel sokan azt mondják hogy hagyd a sorsára... De ez nem ilyen egyszerű. ....

Írtad a cukrász szakmát is.... Bevallom hogy én is cukrászként végeztem.... És most pl egy műkörmös tanfolyamon gondolkodom.... Hiába sose szerettem....

De ha az embernek van kézügyessége és érti is a dolgát... Simán meglehet élni belőle

2017. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Nicy0518 ***** válasza:

Mondjuk bátyám szakácsként végezte el a sulit ..... Ő 28 lesz októberbe....(pont azon a napon mikor nekem az ikreim 2 évesek lesznek :) )

Neki van 1 kislánya .... És 3 nevelt gyereke....

Remélem tesód észhez tér ..... Kitartást kívánok neked!!!! És ha testileg nem is de lelkileg veled vagyok!!!!

2017. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
jó szapora család
2017. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Nicy0518 ***** válasza:
49%

Kedves kommentező!!!!

Én mindig is fiatalon szerettem volna anyuka lenni.... Szeretném megélni a gyermekeim középsulis ballagását is.... Meg az unokákat is....

A családom meg olyan amilyen.... Ha valakinek meg nem tetszik... Tudom sajnálni... Az az ő lelki szegénységi bizonyítványa hogy az én családommal van elfoglalva és nem a saját életével....

A tisztelt kérdezőnek meg megtudom érteni a próblémáit....Azért is próbálok neki tanácsot adni!!!!

2017. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!