Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy beszéljek a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a barátnőm fejével?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, egyik barátnőmről lenne szó. Lassan 1 éve együtt van a pasijával, és az elmúlt fél évben nagyon nincs rendben közöttük a dolog. A srác nem engedi sehova, se velem, se más barátnőivel, beülni egy presszóba sem, mert "biztos rámászik egy pasi és megcsalja". Folyton a barátnőmet hibáztatja mindenért, megalázóan beszél vele, mindenben az anyjához hasonlítja (pl. amikor az anyja elutazott, barátnőm átment hozzá és sütött neki sütit, a srác meg csak annyit mondott: "jó, de anyukám jobbat csinál"). Nem hajlandó a barátnőmmel elmenni sehova, se városba, se beülni valahova csak úgy, a barátnőm meg unatkozik, és próbálja megbeszélni, de a sráccal nem lehet beszélni. Amikor filmet néznek, és jön valami dögös csaj, a barátja folyton dicséri a csajt, hogy "de jó segge van, meg melle" (oké, ez még nem ok a féltékenykedésre, a gond most következik), a barátnőmet viszont eszébe nem jut megdicsérni szinte soha, pedig ez minden lánynak jól esne, neki is.

Ha összevesznek, ami mostanában kb. hetente fordul elő, mindig próbálok tanácsot adni neki, de megbeszélni kb. ezerszer próbálták, a pasi konkrétan le se szarta. Hogy tudnám megértetni vele, hogy ez nem állapot, és hogy ennél a majomnál milliószor normálisabb pasit össze tudna szedni? Mondom neki mindig, hogy ez később csak rosszabb lesz, mert tudni fogja, hogy eltűri, de mindig jön a duma, hogy szereti. Oké, elhiszem, 1 év nem kis idő, főleg a mi korunkban, de akkor is, ez szerintem tűrhetetlen, én már ott kidobtam volna, amikor megtiltotta, hogy elmenjen barátnőzni, mert mégis mi jogon vádol meg engem azzal bárki is, hogy én csalfa vagyok?

Amúgy a barátnőm szintén 16 éves, a pasija 20 vagy 21.


2012. szept. 9. 12:07
 1/9 omba ***** válasza:
100%

Rémes,

"A srác nem engedi sehova," - még ha az apja nem engedi, hát talán az elmegy...

Nagyon csúnya folytatása lesz ennek, mert a nyomi meg úgy érzi, ő az császár, tehát majd még oda juthat, amit itt olvastam a GYIK-en, hogy ha elmegy a férj rázárja az ajtót a kulcs nélkül hagyott feleségre.

Ha hetente összevesznek, az annak a jele, hogy nem nagyon illenek egymáshoz.

2012. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hole Hunter ***** válasza:
100%

Ez egy gyökér.

Javaslat: szólj a lányzó apjának, hogy tegye kicsit "rendbe" a srácot! Aztán hagyja faképnél a lány...ez csak rosszabb lesz...

2012. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, szerintem sem normális, mikor kérdezem, hogy hogy tudja őt szeretni, azt mondja, szokott normális is lenni. Az oké, na de én a helyében ezt nem tűrném el.

Második: az apját sajnos nem ismerem, és ahogy hallottam, nem is igazán a tettek embere.. Inkább a barátnőmre kellene hatni, nem szeretném, ha elpazarolná a fiatalságát erre az idiótára, mert meg fogja bánni.

2012. szept. 9. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nos, ismerős a barátnőd helyzete: én is ugyan így megjártam az előző barátommal. a legjobb barátnőmre (akit nem mellesleg ismert) is féltékeny volt egy idő után. ha úgy adódott, hogy tudtam a barátnőmmel fél órát beszélgetni suli után, mert ő később végzett auznap, akkor utána nem a kérdezősködés, és ha azt mondtam, hogy semmi különösről nem beszéltünk, akkor meg ment a gyanúsítgatás...

ez ment vagy fél évig. aztán besokaltam, folyamatosan betáblázta az időmet, ha volt szabad 5percem, akkor azt is "kötelezően" vele KELLETT töltenem. nem értette meg, hogy nekem szükségem van más társaságára is. én sem lettem elengedve sehova, de ő beülhetett a haverjaival bárhova.

egyik nap, mikor szintén ez az "5perced van, azt is velem töltsd el" dologgal jött, akkor jöttem rá, hogy elegem van. persze ehhez kellett a barátnőim szembesítése is, hogy azt a vidám lányt kit a személyemben ismertek meg, már rég látták, és hol van a régi énem. (csak úgy megjegyezném: őszi szünet után a srác már a téli szünetemet tervezte nekem, hogy az hogy kell eltöltenem vele....). aznap megmondtam neki, hogy nekem ez így nem megy, elegem van abból, hogy nem mehetek sehova, zsarolva vagyok, meg állandóan nyomozva van utána. kiraktam.

de mégegyszer megjegyezném: a barátnőimnek hatalmas szerepe volt az aznapi döntésemben! mivel te is tudsz konkrét tényeket elé állítani, mond el neki, hogy szerinted ez nem jó, amit vee csinál a srác és hidd el, előbb vagy utóbb rájön, hogy ez tényleg nem állapot.

mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy akkoriban, mikor a volt barátom "kalitkába zárt" ismerkedtem meg egy sráccal-először csak barátság lett belőle, aztán rájöttem, hogy az ő oldalán nem lennék korlátozva. azóta már együtt is vagyok ezzel a sráccal, és össze sem hasonlítható a két ember!

2012. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

amúgy a másik sráccal, aki most már a barátom, hazafele egy buszon ismerkedtem meg.

a volt barátommal 1,5 évig jó volt minden, azt azért hozzá kell tennem.

2012. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mintha a barátnőm írná ezt, utolsó.. Köszönöm a válaszod. :)
2012. szept. 12. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor csak azt tudom mondani a barátnődnek, illetve neked, hogy sürgős tempóban szabaduljon a sráctól, fusson és vissza se nézzen, mert ha már most ennyire le van korlátozva, mint ahogy én is voltam, abból jó nem sülhet ki!

valamint: ennél a srácnál már csak jobbat találhat, olyat aki meg is becsüli!

annyit még elfelejtettem tegnap beleírni kis történetembe: nem csak a szabadidőm volt megszabva egy idő után, hanem az is, hogy milyen a hajam, a ruhám és a sminkem (smink alatt egy alap sminket értek spirállal és szemceruzával).

pl egy eset:

egyik nap (már kezedett hidegebbre fordulni az idő, de kellemesen volt hűvös a nappal) gondoltam a kedvében járok, és felveszek egy szoknyát (nem vagyok nagy szoknyahordós). egy egyszerű fekete felsővel, kis kabáttal, fekete harisnyával vettem fel az említett, lila kockás szoknyámat. mentem lefele a buszmegállóba, mire az egyik ismerősöm megállított, hogy bevisz kocsival a városba, mert ő is oda tart. gondoltam miért is ne, legalább előbb beérek, mint ő és így teljes lesz a "meglepi". be is értem előbb, mint a srác, a buszvégállomáson vártam, leszáll a buszról és elképedve kérdezte, hogy mit keresek előbb bent a városban, mint ő?

mondtam neki, hogy miatta vagyok bent, mert megszerettem volna lepni azzal, hogy felveszem az általa oly sokszor említett szoknyát (együtt vettük, és utána csak azt hallgattam, hogy mikor veszem már fel), valamint mondtam neki, hogy egy ismerős hozott be.

erre kiakadt, hogy szoknyában (ami térd felett egy hangyányival volt csak feljebb) miért ülök be ismerős autójába, és elkezdett szapulni, hogy milyen hülye vagyok...

a vége az az lett, hogy elsírtam magamat, hiszen csak az ő kedvére akartam tenni, de ő ezt nem fogta fel, csak annyit látott belőle, hogy egy ismerős hozott be...

hozzá kell tennem, hogy az ismerős, az egy velünk egy utcában lévő buszfosőr volt, és a szüleim vannak velük jóban, szóval nem értem a mai napig, hogy miért hisztizett emiatt...

a barátnőd ha tényleg ilyen "szolga" sorba van, akkor törjön ki minél előbb!!! mert vannak normális férfiak is, akik úgy szeretnek ahogy van, és nem akarnak "kalitkába" zárni.

2012. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
esetleg megmutathatnád neki a kérdést, hogy ki mit írt, ki mit tanácsolt! lehet, hogyha látna egy, az ő mostani kapcsolatához merőben emlézetető választ, akkor elgondolkodna, hogy vajon tényleg kell e neki ez a srác...
2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsod. :)
2012. szept. 13. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!