Ez normális? 10/l

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a nővérem, nagyon elkezdte úgy játszani a tinit vagy lehet csak én vagyok féltékeny... Mert ő mindennap mossa a haját,(nem tudom ez, hogy jött ide: D) borotválkozik, figyel arra, hogy jó illata legyen, az öltözködésére és melltartót is hord(jó ez érthető mert elég korán érő) anyukánk nem szól rá sőt segít is neki kiválasztani a dolgokat, elegy általában barátnőzni déltől este 6-7ig és sosem látom meg egyfolytában zenét hallgat és nem enged be a szobájába. nagyon szeret engem és én is őt de ez normális meg anyu velem nem úgy viselkedik mint a nővéremmel megkérdeztem borotválkozhatok-e azt mondta, hogy miért de akkor a nővérem miért is? 13 éves és ez nem ér, vagy még is? Nem fiúzik de már meg-meg néz egy-egy fiút az utcán(korabeli fiúkat) meg most már nem annyit játszik velem hanem mobilon beszélget a barátnőivel... De például valamelyik nap r vigyázott és akkor nagyon jól elvoltunk játszott velem megmutatta, hogy neki most melyik fiú tetszik meg zenét hallgattunk de most megint elment a barátnőjéhez. Nagyon jó tanuló, azzal nincs gond és nagyon megbízható is de én nem érzem ezt igazságosnak vagy mégis ma is megmondtam neki, hogy ne játssza ezt a tinédzserkeedést ő meg rám nézett és ne szólt semmit. Szerintetek felőlem vagy ő felőle érvényes? 10/L ő meg 13,5/L Köszönöm előre a válaszokat és bocsánat a hosszú szövegért.

2017. aug. 18. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
A rövid válasz az, hogy normális. Ő azért tinédzserkedik, mert tinédzser. Szeret téged, de már nem gyerek, ezért nem veled csinál közös programokat, hanem a kortársaival. Te 10 évesen még javában gyerek vagy. Örülj neki, használd ki, mert felnőtt még sokat lehetsz, de gyerek már nem sokáig.
2017. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Hidd el, én most örülnék ha a helyedben lennék és nem kéne borotválkoznom :D 10 évesen szerintem neked még nem szükséges, én is 12 évesen kezdtem. Melltartót hordani valahogy 7. körül kezdtem, előtte toppokat hordtam a pólóm alatt és most sincs igazán nagy mellem. :D 18/L
2017. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
98%

10 évesen mit akarsz borotválni, a hajadat vagy a szemöldöködet? Van a környezetemben ilyen korú gyerek, nem is egy, semmi testszőrzetük nincsen még, ezzel szemben egy 13-14 évesnek már van. Addig örülj amíg nem kell vele bajlódnod naponta-két naponta, ne akarj nagykislány lenni idő előtt, nem olyan jó buli az.


A haját egyébként valószínűleg azért mossa naponta, mert ebben a korban nem csak pattanások milliói jönnek ki az emberen, a haja is embertelenül elkezd zsírosodni, és második nap még csak-csak elmegy, de harmadik napra már úgy néz ki, mint neked (valószínűleg) egy hét után. Ebben a korban felborul minden, hidd el a testvéred nem szórakozásból csinálja ezeket, nincs miért "féltékenykedned". Valószínűleg szívesen cserélne veled...

2017. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Figyu, én megértem, hogy neked most ez nem jó érzés, de valóban, ő már tinédzser, és ezért ő már nyilván kezd más dolgok iránt érdeklődni, ez természetes. Szeret téged, efelől nyugodj meg, még akkor is, ha néha esetleg morcosnak tűnik, vagy nem mutatja ki, ez se miattad van, hanem mert kamasz és ilyenkor mindenki ,,megbolondul" picit.:D Nagyon hamar itt lesz neked is ez a kor, és hamarosan újra ,,egymásra találtok", mert ha már te is kamaszodni fogsz, újra lesz több közös témátok, érdeklődési területetek. Ettől függetlenül, beszélgess vele, amikor csak tudsz, és úgy tűnik vevő rá, menjetek együtt vásárolni, vagy szervezzetek közös programokat. HA megbízható, és okos lány, akkor biztos meg fogja érteni, hogy neked ez rossz, hogy úgy érzed eltávolodott tőled, és biztos tudtok beszélni erről majd.:)
2017. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Haza ért a nővérem és elmondtam neki mindent és nagyon örülök, hogy elmondtam mert azt mondta, hogy megérti és ne aggódjak ő tényleg szeret meg, hogy ne legyek rá tényleg féltékeny mert nem jó borotválkozni meg a pattanásokat kezelni stb. Ő is azt mondta, hogy cserélne velem és tényleg élvezze ki a gyerekkorom. Meg mondta, hogy megpróbál ő is mostantól velem nyíltabb lenn. Köszönöm mindenkinek nagyon-nagyon nagy segítség volt és most már máshogy látom a dolgokat é szuperül érzem magam: ))
2017. aug. 18. 18:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos vagy nem sajnos, de természetes.

Már nem fog játszani, jobban fogja érdekelni őt a fiúk, a barátnők és a bulik...

De attól téged ugyanúgy fog szeretni, még ha kevesebbet is foglalkozik veled.

Ez ilyen, belépett a tini korszakba, majd néha kicsit kibírhatatlan is lesz, de hát ez van ilyenkor :D

2017. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Az se normális, hogy 10 éves a gyk-n írogat.
2017. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3 év múlva te is ilyen leszek. Pont akkor körül indulnak be a hormonok és változik meg a gyerek. Ez a "lázadó" korszak. Te még élvezd ki ezt a pár év "kisgyerek" évet, ne akarj felnőni még.
2017. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na látod.:) Csak néha egy kis türelem kell hozzá, a kora miatt, de attól még ugyanúgy szeret téged.:)
2017. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Te is "teenager" vagy ha az életkorod tekintjük mivel tizenéves :D
2017. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!