Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan védjem meg magam az...

Hogyan védjem meg magam az erőszakos bátyám ellen?

Figyelt kérdés

szokott verni, és azt hiszi ,hogy uralkodhat felettem. a szüleimmel nem jó a kapcsolatom.. senki sem foglalkozik velem.. előfordult, hogy a bátyám fojtogatott, és kizárt otthonról, kényszerített arra, hogy menjek el, miközben a torkomat szorította.. Ilyenek szoktak lenni...

Próbáltam már megértetni vele, hogy ne bántson, csak hagyjon engem és foglalkozzon saját magával.. .de nem értette meg... szóval hogy védjem meg magam, ha bánt? mit mondjak neki? vagy önvédelemhez folyamodjak?

arra is gondoltam ,hogy elmegyek valami önvédelmi tanfolyamra, hogy megtudjam védeni magam... de ti mit javasoltok?

21 éves nő vagyok. a bátyám 23 éves


2017. aug. 22. 14:41
1 2 3
 1/27 sensei165 válasza:
90%
Drága, nincs barátod, párod , vagy egy komolyabb formájú baráta ki segítene,h rászoljon?
2017. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megfogja a torkod,akkor térddel teljes erődből tökön rúgod,aztán erre valószínűleg összefog görnyedni. Ha összegörnyedt megfogod a fejét,és hozzávágod a térdedhez. Ha még mindig talpon van,vagy ordibál veled,akkor rúgj bele mégegyszer. Egy életre megtanulja,hogy ne kezdjen ki veled.
2017. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondjál?

Nevedet érthetően, a problémát ill a címet, ahová a rendőr menjen

Lehetőleg azután, hogy a 112-n a diszpécser felvette a telefont

2017. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%
Költözz el és tanulj önvédelmet.
2017. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az illetékes örsre és megmondod nekik ugyan ezt amit irtál és feljelented lehet hogy nem lesz az űgyből semmi mivel nincsen rá tanú de megér egy próbát.Amúgy meg vannak olyan szerek melyeket meg lehet vásárolni önvédelemre pld paprikaspray,vipera,sokkoló,gázpisztoly,stb...szóval vannak ilyen dolgok...persze ha bánt és testi kényszert vagy illetve hozzád ér erőszakkal és nevezhető támadásnak akkor van!Sőt,a gázpisztolyt még akár közterületen 2000ft ért is lehet viselni persze ezeket a dolgokat csak nyomós indok esetén szabad használni!
2017. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
jogos önvédelmed,és a nyomós indok alatt pedig támadás alatt értek...
2017. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nincs ebből gond. Szólsz a yardnak. Kijönnek kicsit beszélgetnek vele. Hidd el segíteni fog.
2017. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Kijonnek, beszélnek vele, csávó tagad, a csajnak kell bizonyítania... A szavak nem elegek...
2017. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Hova valósi vagy? A bátyádat megtámadom és elverem az utcán. Komolyan gondolom. Üdv.
2017. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 sensei165 válasza:
24%
Mindenki, rendőrség.... Én rendőrként azt mondom, h sokkal jobb ha egy barát vagy a párod erőteljesen elbeszélget vele. Mint egy eljárás után évekig bíróságra járni. Esetleg évek múlva kibékültök őt akkor is leűltetik. Ott nincs vissza út. Ez nagy hülyeség!!
2017. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!