Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan védjem meg magam az...

Hogyan védjem meg magam az erőszakos bátyám ellen?

Figyelt kérdés

szokott verni, és azt hiszi ,hogy uralkodhat felettem. a szüleimmel nem jó a kapcsolatom.. senki sem foglalkozik velem.. előfordult, hogy a bátyám fojtogatott, és kizárt otthonról, kényszerített arra, hogy menjek el, miközben a torkomat szorította.. Ilyenek szoktak lenni...

Próbáltam már megértetni vele, hogy ne bántson, csak hagyjon engem és foglalkozzon saját magával.. .de nem értette meg... szóval hogy védjem meg magam, ha bánt? mit mondjak neki? vagy önvédelemhez folyamodjak?

arra is gondoltam ,hogy elmegyek valami önvédelmi tanfolyamra, hogy megtudjam védeni magam... de ti mit javasoltok?

21 éves nő vagyok. a bátyám 23 éves


2017. aug. 22. 14:41
1 2 3
 21/27 tomika187 válasza:
16%
Szerintem ez a sztori úgy kamu, ahogy van. 21 évesen nem tudod mit csinálj, ha bántanak, csak állsz és várod hogy mi lesz, hát ez nekem kicsit fura.
2017. aug. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
ha megtapasztalnád hogym ilyen na akkor lenne furcsa... de ha nagyon érdekel, hogy milyen a családon belüli erőszak és milyen egy áldozatnak, akkor menj el egy pszichológushoz aki már tapasztalt, biztos elmesélne neked egy két sztorit névtelenül.. és akkor megértenéd hogy akit bántanak az mekkora nagy sz..rban van és milyen nehéz neki tennie bármit is.. mert ilyen ba@rmok ellen nem egyszerű a küzdelem ,megoldás sincsen talán... szerintem eg te vagy a kamu.... ennyi a véleményem, meg az hogy tök feleslegesen írsz ide, ha valamivel nem értesz eggyet itt a gyakorin akkor nem kell válaszolnod... nem kötelező
2017. aug. 25. 10:00
 23/27 anonim ***** válasza:

tomika te is egy, a bátyjához hasonló nehéz felfogású emberke lehetsz.

Szerintem tegyél egy próbát, beszélj vele.

Az erőszak nem jó megoldás, tanulhatsz önvédelmet, ha megakar verni úgyis megver. Max jelen pillanatban megvéded magad, fél óra múlva pedig kapod hátból az ütést és félek hogy komolyabb bajt csinálna haragjában.

Ha másképp nem, szerintem segélyszervezet, vagy bármi, ami olyan megoldás, hogy a te biztonságodat nem veszélyezteti.

Remélem sikerrel jársz.

2017. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 29. 23:11
 25/27 anonim válasza:
Az egyik válaszodból kiderül,hogy csak akkor esik neked, ha rá szólsz (kitudja milyen hangnemben). A legegyszerűbb kerülni az ilyen helyzeteket! Az ilyen hirtelen haragú emberekhez nem kell szólni! Foglalkozz csak magaddal mindenkit szarj le! 1 évig kilehet bírni, hogy kerülöd a konfliktusokat. Erőszak nem megoldás! A rendőrség ilyen ügyben tényleg nem jó megoldást ( saját tapasztalat).
2017. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek az a normális, amiről csak ő gondolja egyedül hogy normális.. Írás/Chat alapján ítéli meg a másikról hogy milyen, úgy hogy még végig se olvassa a másik üzenetét ha az neki troll ..?!
2017. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem csodálom ha a bátyjád ver, gondolom a hangnemed sem olyan vele szemben, valamint ez flegmaságra utal.. ,, 21 éves nő" (szerintem inkább lány) de azért nincs saját lakásod, meg te mondod meg mi az értelmes (nem troll) válasz?!
2017. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!