Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan védjem meg magam az...

Hogyan védjem meg magam az erőszakos bátyám ellen?

Figyelt kérdés

szokott verni, és azt hiszi ,hogy uralkodhat felettem. a szüleimmel nem jó a kapcsolatom.. senki sem foglalkozik velem.. előfordult, hogy a bátyám fojtogatott, és kizárt otthonról, kényszerített arra, hogy menjek el, miközben a torkomat szorította.. Ilyenek szoktak lenni...

Próbáltam már megértetni vele, hogy ne bántson, csak hagyjon engem és foglalkozzon saját magával.. .de nem értette meg... szóval hogy védjem meg magam, ha bánt? mit mondjak neki? vagy önvédelemhez folyamodjak?

arra is gondoltam ,hogy elmegyek valami önvédelmi tanfolyamra, hogy megtudjam védeni magam... de ti mit javasoltok?

21 éves nő vagyok. a bátyám 23 éves


2017. aug. 22. 14:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

Barátaid (fiúk) nincsenek, akik "elbeszélgetnének" vele?Egyébként költözz el.

És addig, persze védd magad, ahogy csak tudod. Használd a körmeid, fogadat, térdedet. :)

2017. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
10es! De ugye meg tudnátok oldani? Már egyáltalán ha akarnátok! Nem hivatalosan, csak egy-két jó szót szolni a lány érdekében rendörként is, meg férfiként is! Nincs férfi körülötte aki segítene, de nektek azért ez ne okozzon már gondot! Pláne mert ezért kaptok fizut! Tőlünk adófizetőktől!
2017. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
rendőrként, hogy lehet ilyen mondani/írni?
2017. aug. 23. 11:38
 14/27 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy ha bánt akkor vagy tökön vagy gyomorszájon rúgom, ütöm.. semmiképp nem karmolok vagy ütök arcot.. mert múltkor is az volt, hogy parancsolgatott nekem, fojtogatott, a torkomat, vagy a számat és orromat ragadta én meg erre automatikusan visszaütöttem... Erre azt monda nekem: "üssél csak meg, gyerünk (közben fojtogatott és provokált tovább, nem volt lehetőségem a menekülésre) üssél csak, hadd jelentselek fel testi sértésért, odadugta elém a (mocskos) fejét, hogy odaüssek, de én nemet mondtam.. erre fogja a kezemet és izomból az én kezemmel megütötte a saját fejét... folytak az események tovább és azt mondogatta, hogy engem felfog jelenteni hogy ÉN megvertem... Szóval arcra nem ütök, mert még a végén én leszek a bűnös.. holott mindenki tudja, hogy nem én vertem meg őt, hanem ő engem.. meg hát ki hiszi el, hogy egy lány veri meg a bátyát? főleg rólam képtelenség ezt elhinni, aki ismer , tudja ,hogy egy légynek sem ártanék.. szóval vagy úgy kellene leteremteni ,hogy ne lehessen gond belőle, ha gyomron vagy tökön rúgom összegörnyed én menekülhetek, de feljelenteni nem tud... azonban ez újabb problémát generálhat... írtam ,hogy a szüleimmel sem jó a kapcsolatom, az anyám depressziós, és hipohonder, meg elég önző, csak magával foglalkozik, őt az nem zavarja, hogy közben ilyen balhék vannak... amikor meg nincs itthon akkor a bátyám számára szabad az út és bánthat nyugodtan... de én erről nem beszélek senkinek, mert félek ,hogy ha a bátyám fülébe jut, hogy beszéltem erről ,akkor még jobban bánt.. illetve tudom ,hogy a szüleim nem hinnének nekem, mert a bátyám úgy kimagyarázza magát, hogy neki fognak hinni és én maradok a rossz.. hiába vagyok kék zöld mindenhol, nekem nem hisznek... ez a tapasztalat sajnos...

3-4 hónapja is volt egy eset... hazaértem és a bátyám megint csak kötekedett és csesztette a cuccaimat ,amiért én jogosan szóltam ,hogy ne piszkálja a holmijaimat... erre megütött engem és folyamatosan provokált és lelkileg is bántott ahogy szokott... erre (a pszichológusom javaslatára kiakartam magam mellett állni) azt mondtam neki (zaklatott és hangos hangon mivel a bátyám épp az előbb ütött meg nem tudtam kedvesen mondani) mondtam neki, hogy: "hozzám többet egy újjal ne érj!!!! Erre apám odajött hozzám, egy jó nagyot ráütött a vállamra nekivágott az ágyhoz és leszorított és mondta a magáét :hogy mekkora egy sz&ar ember vagyok, meg hogy beszélhetek így a bátyámmal, mit kiabálok, meg hogy egy csődtömeg vagyok.. és akkor jön a többi duma, hogy felhándál mindent... hogy nekem sosem sikerül semmi, én egy beteg ember vagyok, fél tőlem mindenki... meg ilyen dumákat nyomatott le nekem... erre én megszólalok, de most ezt miért csinálod? miért ütsz meg engem te is, mikor én csak kiálltam magamért mert a bátyám épp az imént ütött meg... erre apám ennyit mondott: "meg is érdemled, te egy beteg ember vagy, veled csak így lehet bánni...

Megjegyzem nem vagyok beteg... de a bátyám hallott mindent és látott mindent, amit az apa csinált és mondott... így a bátyám mit tanulhatott ebből? hogy nyugodtan lehet engem ütni, hisz az apám ezt mondta...

Na most akkor ti is tudjátok, apám lesz.@rja nagy ívben , hogy a bátyám, mit csinál velem, mert még arra is találnak indokot hogy engem miért lehet jogosan megütni... holott nem ,ez nem jogos, az apám részéről sem!!! Így hát az egész család ellenem van...

viszont egy évet ki kellene bírnom otthon ,mert jövőre megyek továbbtanulni, és itthon tudok rá gyűjteni...

szóval vagy az a megoldás hogy megrúgom azon a két ponton, de akkor lehet hogy még jobban megver, vagy máskor leszek nagyobb veszélyben, vagy az is előfordulhat, hogy a szüleimnek elmondja (persze azt nem ,hogy előtte ő jól megvert és fojtogatott) és a szüleim neki hisznek, aztán megint én leszek a sz.@rházi...


Vagy beszéljek vele? lehet vele beszélni? hogyan lehetnek az ilyen férgekkel beszélni úgy, hogy eljusson a tudatáig az amit mondok és leállítsa magát?

vagy menjek el vele családterápiára?

erre az egy évre kellene valami megoldás...

köszönöm!

2017. aug. 23. 12:00
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Paprika spray? Esetleg a telefont/kamerát jó helyre elhelyezni és felvenni az esetet, amivel viszont mész a rendőrségre.
2017. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy.

Én utálom az európaiakat és magyarokat is valamint a fehérbőrü embereket.

Viszont.

A nő nem kérhet segítséget azért hogy a bátyját fékezze meg valaki, az hogy nézne ki.

Amúgy a bátyjád kábítószerezik vagy miért ennyire világtalan, hogy nem látja át az egészet h ilyet azért nem kéne, pláne nem egy hugával, max egy öccsével csináljon ilyet, de még azzal se.

Vedd fel velem a kapcsolatot fb-n.

Ok? Szeretek ismerkedni mindenkivel, én nem bántok senkit, és beszámítható vagyok.

A szüleidet szard le, keress egy ázsiai pasit pesten, lehetőleg pekingit (azok kedvesek és becsülik a nőt), ha túl dél kelet ázsiára nyúlsz, könnyen lehet h már evett kutyát szval azt inkább ne.

21 évesen a lány testvérem már párosodott férfiakkal, meg egybeköltöztek stb, de akik később érnek (nők/lányok) azok csak később fontolgatják ezt.

Hozzá kell tennem hogy nagyon aranyos a kérdező... Én bármikor befogadlak a lakásomba (nagyon szép) , nem szoktam embereket befogadni, de lehetséges tehetek egy próbát...

Viszont ha a bátyjád drogozik akkor nem tudsz mit tenni.

A szüleid nem fognak segiteni mert rossz kapcsolatban állsz velük.

Én ekkor már vagy öngyilkos lennék, (mert ártani nem tudnék bátyjámnak komolyabban a te esetedben), vagy lenne egy párom, vagy barátkozok emberrel/emberekkel.

Jézusom de ez tényleg rossz.

Hallod.. Te pesti vagy? Gyere Sopronba, ha ide jösz letelepedhetsz nálam, kijársz Ausztriába dolgozni, és az euro-t itt váltod be (nem kint) és az már haszon... eisenstadt Bécs stb, ide kijársz dolgozni sopronból (nincs messze azért mondom) és kapsz sok eurót, amit ha MOn váltasz be (célszerűbb sopron mert tökéletes közelben van) akkor az már profit .... 06202263788 ez a számom, ha gondoltad kitörlöd a kommentem, írj privátban. (nem szoktam segíteni embereknek, de talán kivételt teszek, úgy is unatkozom )

2017. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Előző, te akarod futtatni a kérdezőt? Nehogy azt hidd már, bárki beveszi az "emberbaráti" szövegedet.

Kérdező, SEGÍTSÉGET kell kérned, mert lelki terrorban élsz. Nincs ott, ahol laksz valami segítség bántalmazott nők számára? Próbáld megtudni, biztos vannak ilyen helyek, és ott HINNI fognak neked. Mert nem neked kell félned a feljelentéstől, komolyan azt hiszed, feljelentene egy karmolásért, ha közben te kék-zöldre vagy verve? Ennyire ő sem hülye, csak terrorizál, fenyeget vele.

Keress szakértő segítséget!

Nézegess ezeken az oldalakon, csak gyorsan rákerestem ilyenekre:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Troll kérdés
2017. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a TROLL, nem is érdekel, de köszönöm széepn az értelmes válaszokat, megnéztem a segély hívókat, meg azokat a linkeket amiket az egyik kedves válaszoló írt... köszönöm szépen, lehet hogy jól is jön... igen, nem egyszerű.. elkezdek boxolni, és kiderül milesz... ha lehetne próbálnék szótérteni vele, de nem könnyű
2017. aug. 24. 21:15
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem erőszakkal kell válaszolni, fordulj családsegítőkhöz vagy a rendőrséghez. Ha van nyoma rajtad, akkor meg pláne.
2017. aug. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!