Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a testvéremmel,...

Mit tegyek a testvéremmel, hogy nagyobb figyelmességgel bánjon velem, és legyen kedvesebb?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdés van, pl az ezt megelőző is, olvastam, de én konkretizálva a mi helyzetünkre vagyok kíváncsi.


A bátyám sokkal idősebb volt mint én, és az öcsém amikor születtünk. A Szüleink nem voltak fiatalok, és korán meghaltak, úgy értve ahhoz képest, hogy én is még kiskorú voltam. Azóta tulajdonképpen a tesóm a "szülőnk". A bátyánk vigyázott ránk, ő már nagyon közel volt akkor a harminchoz. De mindig is nehéz természete volt. Már azelőtt is. De mióta rá voltunk utalva a szüleink nem voltak velünk, mindig egyre zsarnokibb volt hozzánk. Hol jobban, hol enyhébben. Volt olyan időszak, hogy nem tudott mást csak kiabálni, fenyegetőzni és parancsokat osztogatni. Máskor enyhébb volt egyszerűen csak taszított, sértegetéssel. Ne értsétek félre beszélgetni mindig lehetett vele, ha nem is volt leányálom a beszélgetés. Csak hideg és távolságtartó volt, és közönyös. Igazán nem volt ott minden sarkunkban, mindene volt a munkája, a jól keresés, a siker.


Utóbbi időben sem változott semmi. Éljük a életünket, de valahol azért függünk tőle. És ő ezt tudja is, hiszen nem változtatott. Ugyanúgy zsarnokoskodik, ha viszonylag felnőttek is vagyunk. Azt hittem(tük) a kamaszos lázadozás neki hat valamit, és igyekszik majd jobban viselkedni velünk. Eredmény: rövid távon- elzavarta a pasimat, eltiltott tőle, és a barátnőimet nem vihetem haza, nem is akarnak egyébként egy ideje ott találkozni. És megszabja, hogy mikor mehetünk el itthonról, és ha ez ellen tiltakozom, mondván felnőtt vagyok még neki áll feljebb. "Mit képzelek én magamról, ostoba vagyok, kis pcs@ vagyok stb". Nem volt kellemes ez se....

Meg az, hogy "ha meg tudja, hogy találkozok vele mégis, inkább agyonver és leüli érte a büntetést." Meg hogy "nem hallod te szerencsétlen", mert nem mertem reagálni rá, hogy megértettem. Azt mondta választanom kell kettejük között, vagy a barátom vagy ő.


Nem szeretnék nyílván örökké mellette maradni, de mindig ő lesz a bátyám, akihez tartozunk, akkor is ha nem ő a legjobb tesó a világon.


Nagyon szeretném rendeb hozni a kapcsolatunkat vele, ha megváltozna a viselkedése. Nem akarok egyszer így elválni tőle. Azt akarom, hogy szeretettel tudjak, hozzá menni és a barátomat úgy vinni, hogy elfogadja.


Tényleg olyan nagy kívánság ez? Ti mit tennétek a helyemben? Hogy tudnám elérni hogy megváltozzon és rendbe hozzuk a kapcsolatunkat? Nem alkarom hogy így maradjon. Segítetek?



2017. aug. 22. 21:15
 1/2 anonim válasza:
100%

Ez egy nagyon összetett probléma lehet. Először is, bátyádra fiatalon olyan feladat hárult, amire bizonyára egyáltalán nem volt felkészülve, gyakorlatilag neki kellett nevelnie titeket. Azt nem írtad, hogy neki van-e párkapcsolata, de lehetséges, hogy emiatt is frusztrált, talán nem mert úgy kezdeményezni a nőknél, hogy "van 2 testvérem, akik gyakorlatban a gyerekei". Erről nem tehettek Ti, szörnyű, ami a szüleitekkel történt, de a bátyád - amikor más az életét kezdte tervezni, jövőkép, házasság, gyerekek - valószínűleg épp azzal volt elfoglalva, hogy mindent megadjon nektek. Emiatt saját magával szemben is kialakíthatott egy megfelelési kényszert, a feszültséget pedig a nehéz természete segítségével vezette le. A munkájára pl. nagyon kellett koncentrálnia, Ő nem kockáztathatott, hogy "ha nem jön össze, lesz más", mert ott voltatok neki ti, és az esetleg az ott felmerülő dühöt is csak otthon tudta / tudja levezetni.


Az egyik megoldás, ha leülsz, megpróbálod vele megbeszélni a dolgokat. De ha így nem is megy, írj neki egy hosszú levelet, írj le benne mindent, hogy mennyire hálás vagy neki, és szeretnéd, ha örökké jóban maradnátok stb. Lehetőleg úgy add át neki, vagy juttasd el hozzá, hogy ne találkozzatok utána rögtön, legyen ideje átgondolni, megérteni a dolgokat.


Egyébként idővel, ha elköltözöl otthonról, és nem laktok majd együtt, lehet, hogy hiányozni fogsz neki (talán most is épp ettől tart), és utána normalizálódik a kapcsolatotok, hallottam már ilyet. Sok sikert! :)

2017. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Köszönöm. :-)


Amúgy nézőpont kérdése, hogy mi a párkapcsolat. Gyakran van nőknél.

2017. aug. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!