Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Be engedhetem a közösen...

Be engedhetem a közösen örökölt házba a "testvéremet" akkor amikor ő éppen akarja?

Figyelt kérdés
Meghaltak a szüleink. A házukat közösen örököltük a "testéremmel". A házba én lakom egyedül, az ő szavajárásával élve: életvitelszerűen. Minden számlát én fizetek természetesen. Van saját lakásom is, de mivel én gondoztam a szülőket, és ott laktam tavaly január elejétől állandóan, meg előtte is minden hétvégén ill. hétközben is legalább egyszer hazamentem, már teljesen oda is cuccoltam és úgy gondolom, hogy most sokkal jobban esik még egy kicsit ott lakni a dolgaik között, amíg el nem adjuk (mert úgy állapodtunk meg). Szóval a "testvérem" úgy gondolja, hogy mivel ő is örökös, ő akkor jön-megy abba házba amikor akar, be nem hajlandó jelenteni, hogy mikor jön (150 km-re lakik). Ezzel még nem is lett volna gond, mivel semmi titkolni valóm nincs előtte, mai napig úgy gondoltam, hogy neki sem. Csak kerestem valamit és nem találtam, aztán egy másik, harmadik dolgot sem. Több dolog (nem olyan túlságosan nagy értékű, de eltűntek. Ezt nekem el kell viselnem? Ha minden közös, akkor bármit eltulajdoníthat? (igaz nincs leltárba véve semmi a házon és a telken kívül) de az is amit el cuccol nem lenne közös? Mit tehetek?
2017. szept. 13. 19:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak bekakálhatsz hanem össze is foshatod magad. De a tesódnak ugyanolyan joga van bármihez mint neked. Ugyanúgy tulajdonos. Az más kérdés hogy erkölcsileg szemét dolog volt hogy leszarta a szülőket. De ha te ennyi mindent megtettél értük végrendelkezhettek volna a te javadra vagy még életükben rád irathatták volna a házat. De mivel nem tették ezért elkell fogadnod hogy mindenhez ugyanannyi joga van mint neked. Mindenhez!!
2017. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%

Az soha nem véletlen, hogy melyik gyerek marad közel a szülőkhöz, és melyik nem.


A maradó gyereknek általában hosszú ideig jelentős előnye van, sokszor családosan a szülőkből, és nem ritkán a saját testvérük elleni viselkedésük miatt. Amit a szülők vagy észrevesznek vagy nem. Vagy még meg is felel nekik.


Szóval, óvatosan kéne ítéletet alkotni, hogy milyen is a helyzet. A hagyatéki leltárok pedig tényleg csak a letagadhatatlan dolgokat írják.


Nem tudunk semmi konkrétat a szerinted eltűnt dolgokról, de könnyen el tudom képzelni, hogy azok a testvéred saját, vagy a szüleidtől, nagyszüleidtől kapott dolgai voltak. Amikről esetleg nem is tudsz-tudtál, és csak te könyvelted el "közösnek".

2017. szept. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
63%

Hagyatéki tárgyalásig tényleg nem lehetne nyúlni semmihez, de a gyakorlatban mégis megteszik, és nem bizonyíthat senki senkire semmit.

A kérdező beköltözött a testvérével közösen örökölt házba, és fintorogva veszi tudomásul, hogy a testvére, aki ugyanolyan jogú tulajdonos mint ő maga, szabadon jár-kel és kulccsal nyitogatja az ajtót amikor csak akarja.

Nehezen nyeli le a kérdező, hogy itt bizony neki semmilyen előnye sincs a testvérével szemben. Ezért nem is válaszol már napok óta...

2017. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!