Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőttek! Ti/ testvéretek...

Felnőttek! Ti/ testvéretek mennyit és miben segít a szüleiteknek? Ki hol él? (szülőknél, külön)

Figyelt kérdés
2017. okt. 9. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Mi 3-an vagyunk felnőttek. 3 lány. ( 40, 38, 34) én vagyok a középső.

Apukám már nyugdíjas 78 éves. Egész életében értünk élt, dolgozott, ezért amikor nyugdíjas lett mindhárman vettünk neki egy kis kertes házat-

Én külföldön élek, így én csak távolról anyagi segítséggel támogatom. Nővérem ugyanabban a kerületben lakik mint apu így ő minden nap bemegy hozzá. Viszi a kaját neki, segít ha kell valamit. Húgom másik kerületben él, így ő 2-3 naponta szokott apuhoz menni. Én minden évben hazamegyek 1-2 hétre akkor minden nap ott vagyok apunál. Ha valami elromlik (mondjuk legutóbb a tv) akkor megveszem neki. Jobban mondva küldöm a pénzt, és a lányok megveszik. Ez így fair, mert ők sokat tesznek apuért, főznek, mosnak rá, segítenek a kertnél is stb.. Én meg bevallom lelkiismeret furdalásom miatt is örömmel támogatom aput.

Hál istennek apu még mindig jó egészségnek örvend, és még mindig penge az agya, így öröm vele lenni.

Mostanában hála az internetnek én is sűrűbben tudok apuval beszélgetni, mert kezdi elfogadni a számítógép világát..:)

A végére hagytam, mert nyilván érdekel, hogy anyámat miér nem támogatjuk.

2 okból-

Az egyik, hogy húgom születésekor kilépett az életünkből,és egészen 5 évvel ezelőttig nem találkoztunk, nem volt az életünk része.

A másik ok: 5 évvel ezelőtt a közjegyző kutatott fel minket, és ő közölte anyu halálát.

2017. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi elég messze lakunk a szülőktől, sokat dolgozok, így kevés időm van hazamenni. Szerencsére jómódúak, szeretik egymást, úgyhogy simán elvannak így. Ha betegek lesznek és segítségre szorulnak, akkor majd odaköltözök a közelbe, hogy tudjak róluk gondoskodni.
2017. okt. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én anyámmal élek. Egyre többet kell magamra vállalnom. Anyám vásárol + főz + mos, egy kicsit mosogat, kb. minden mást én csinálok (a kertet is) - persze, kevés az időm, úgyhogy amikor tudom, csinálom.

Apámnál is nekem kellene mindent csinálnom, de nem fér bele az időmbe, ott több az elmaradásom:(

2017. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

én a szüleimmel élek még mert itt van a vállalkozásom...meg mert tökre bírjuk egymást

segítek nekik bármiben mert hát ők is tették anno...

2017. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1000km-re élek.


Nem segítek apámnak, ha megkérne rá, akkor sem szívesen.

Oldja meg az életét, ahogyan én is megoldottam nélküle.

2017. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itthon élünk a bátyámmal.

Ami NEM azt jelenti,hogy a szüleink tartanak el minket! És szoktunk segíteni a szüleinknek, bátyám apumnak,én anyumnak ebben abban

2017. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikor otthon laktam akkor egy idoben adtam be penzt de utobbi idoben csak tettem felre hogy el tudjak koltozni.

De adtam nekik kolcson, a hazat festettem egy kisebb epitkezesbe is adtam penzt.

Most kulon lakok de kulfoldon es idobe telik amig munkat talalunk a felesegemmel ugyhogy most nagyon kell a penz. Ok nem tudnak segiteni es en se fogok tudni a jovoben sem mert a felesegemmel itt mindent magunknak kell felepiteni.

Igazabol a szuleim se segitettek tehat nem varhatjak el hogy el kuldjek nekik penzt.

2017. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Mi 5-en vagyunk testverek. A noverem es en Olaszorszagban lakunk, a 3 kisebb meg otthon suliba/oviba jar. Amikor a szuleink elvaltak, anyam mindent felaldozott azert, hogy mindannyiunknak jo legyen. Egy anya, 4 gyerekkel (akkor a noverem mar olaszban dolgozott).. nagyon nehez volt. Sokszor nyomorogtunk egy kis lakasban, volt, hogy nem volt mit enni, de kibirtuk, es anyura csak buszke lehetek, es halas neki, hogy mindent megtett ami tole telt. :) Ma mar mondhatni stabil hatterrel rendelkeznek. Anyum 2 hetet dolgozik ausztriaban, 2 hetet otthon van. Bentlakasos idosgondozo. Jobban elnek, mint regebben, de nem konnyu, plane hogy a ket ocsem meg altalanosba, a harmadik meg ovis.


Ha elcsusznak anyagilag, mindenkepp szoktam segiteni. Amikor epp dolgozik, akkor delutanonkent FaceTime-on tanulok az ocseimmel, segitek nekik megirni a lecket. Sajnos 1500 km-rol tobbet nem tudok tenni. Minden nap beszelunk anyuval telefonon. Megbeszeljuk mi volt ma, hogyan telt a nap, mi van otthon, (vagy a munkaban ha kinn van). Lehet sokaknak ez tulzas, de en ugy gondolom — es tudom, mennyit aldozott es szenvedett ertunk anyam. Ha mar azzal, hogy naponta 10-20 percre felhivom, es elmondhatja a problemait, azzal segithetek neki, akkor miert ne?


Nekem nagyon fontos, hogy kapcsolatban legyek vele, es ha epp dolgozik, akkor legalabb a nagyobb ocseimnek segitseg a sulis ugyekben. O addig is kevesebbet idegeskedik meg dolgozik. :)


Ha apamrol kerdezel, rajta nem lehet segiteni. Mar a fold alatt van, es igy is jo. De ha nem is lenne ott, akkor sem segitenek rajta. :D Eleteben egy idegbeteg pszichopata allat volt, most legalabb vegre nem tud orditani, csondben van. :)

2017. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!