Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a 22...

Hogy reagálnátok, ha a 22 éves testvéretek már a második gyereket akarná odavállalni a szüleitek nyakára?

Figyelt kérdés

18 évesen teherbe esett, véletlenül, egy harmincastól, akkor anyámék nem rakták ki, mindenben segítették, mindent finanszíroztak nekik. Aztán 20 évesen szétment a gyerek apjával, azóta háborúznak. Most megismert 1 éve egy másik pasast, 30 éves, de már babaprojektről beszélnek. A szüleimnél élnek, holott mindketten dolgoznak (a gyerek hol anyám nyakán, hol az apjánál), kb. havi fél milliót megkeresnek, semmibe nem fizetnek bele, nem segítenek otthon, anyám minket hívogat dolgozni nekik a ház körül, mert apám már nyugdíjas, nem tudja egyedül ellátni a feladatait.

Én kiakadtam, mikor meghallottam magát a kifejezést, hogy "rástartolunk a babaprojektre", égnek áll a hajam tőle. Jogos a megvetésem és a dühöm, hogy a szüleim kontójára csinálják a gyerekeket, anyám meg még vigyorog mindehhez?


2017. dec. 3. 10:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Nekem sem tetszene,de amíg a szüleitek engedik,felesleges veszekedned velük.Csak te húznád a rövidebbet.
2017. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

Ebbe csak a szüleid szólhatnának bele, ha nekik nincs problémájuk ezzel, akkor neked nem sok közöd van hozzá.


Ha neked ez nem tetszik, akkor te ne így tedd, ha te leszel ilyen korban és ennyi.

2017. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Jogosan vagy mérges mert felelőtlenség, de nem sokat tehetsz.
2017. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy, nem az én problémám , pláne ha "anyám meg vigyorog mindehhez ", hiszen ez azt jelenti, hogy nekik így jó.
2017. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Közben meg anyám szerint apám egyre jobban belehülyül a spórolásba, mondván, nem lesz öregkorukra semmilyük, a nyugdíj meg nem elég nekik. Közben meg havi sok tízezret költenek el a testvérem meg a gyereke fenntartására.

Tudom, hogy tenni nem tudok semmit, de egyáltalán nem szemétség ez ellen beszélni nekem?

Amúgy már nem lakom otthon, én vagyok az idősebb.

2017. dec. 3. 11:02
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
Húgod van? Több ilyen sztorit is láttam, hogy a hugi zsezseg, kapcsolatból kapcsolatba ugrál, költekezik, a szülők meg támogatják, a nővér meg csendben morog, hogy őt nem szeretik annyira. De hát ott van a tékozló fiú története, az se igazságos. Ilyenkor örülök, hogy egyke vagyok. Valószínűleg sértene a dolog, és ha megtehetném, nem tartanám a kapcsolatot egyikükkel sem.
2017. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Mi már más miatt nem beszélünk, de gondolkodom rajta, hogy megszakítok vele minden kapcsolatot, a szüleimnek meg nem segítünk többet. Ha ennyire rá tudnak vigyorogni egy második kis csomag unokának a nyakukba, ha erre van pénzük és energiájuk, hogy egy második unokát is ők neveljenek fel, akkor legyen energiájuk meg pénzük a tüzelőt is megszerezni és előkészíteni télre.
2017. dec. 3. 11:07
 8/34 anonim ***** válasza:
11%
Azért nézd egy kicsit más szemszögből is: a szüleid boldogok, örülnek, hogy unokázhatnak.
2017. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Hogyne, aztán míg ők boldogan unokáznak, addig mi a párommal pakoljuk nekik naphosszatt a fát, hogy a testvéreméknek nehogy egy porszemnyi munkájuk is legyen, ők csak ingyen élhessenek a nagy házban és élvezzék a meleget meg a rendet, amit mi teremtettünk.
2017. dec. 3. 11:16
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez van: aki kitol egy gyereket, az lesz a szent, a másik aki végiggondolja és úgy látja, hogy nem tudna rendesen finanszírozni egy gyereket és a tisztességes nevelését, az mehet a levesbe.
2017. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!