Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a 22...

Hogy reagálnátok, ha a 22 éves testvéretek már a második gyereket akarná odavállalni a szüleitek nyakára?

Figyelt kérdés

18 évesen teherbe esett, véletlenül, egy harmincastól, akkor anyámék nem rakták ki, mindenben segítették, mindent finanszíroztak nekik. Aztán 20 évesen szétment a gyerek apjával, azóta háborúznak. Most megismert 1 éve egy másik pasast, 30 éves, de már babaprojektről beszélnek. A szüleimnél élnek, holott mindketten dolgoznak (a gyerek hol anyám nyakán, hol az apjánál), kb. havi fél milliót megkeresnek, semmibe nem fizetnek bele, nem segítenek otthon, anyám minket hívogat dolgozni nekik a ház körül, mert apám már nyugdíjas, nem tudja egyedül ellátni a feladatait.

Én kiakadtam, mikor meghallottam magát a kifejezést, hogy "rástartolunk a babaprojektre", égnek áll a hajam tőle. Jogos a megvetésem és a dühöm, hogy a szüleim kontójára csinálják a gyerekeket, anyám meg még vigyorog mindehhez?


2017. dec. 3. 10:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

Felelőtlenség ez a testvéredtől, örülnie kéne, hogy eddig támogatták a szüleitek.

Azon kéne lennie, hogy összeszedjék magukat anyagilag a párjával és külön tudjanak költözni. Gyerek projekten ráérnének utána is gondolkozni.Nem is értem, hogy nincs igényük arra, hogy külön éljenek?

Ki akarna szándékosan még egy gyereket vállalni úgy, hogy a szüleivel él??

Elég butaság, nem tudom mi járhat a fejében.

De amíg a szüleitek asszisztálnak ehhez, nem mondják, hogy keressenek lakást vagy ilyenek, addig nem tudsz mit tenni.

Örülj neki, hogy te vagy az idősebb és hogy már nem kell otthon laknod így. Meg hogy te a magad ura vagy, teljesen más helyzetben vagy, mint a tesód.

Biztos rossz érzés lehet, de nem tudsz sajnos mit tenni.:/

Mondjuk én tuti rákérdeznék, hogy miért nem költöznek el előbb, mielőtt újabb gyereket vállalnak be?

2017. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Kedves 11:19-es! Nálunk is tényleg ez van, mi idősebb fejjel is még csak egy garzont tudtunk venni, ahol nem férünk el egy gyerekkel, így még halogatjuk a témát, de nem tudom, valaha tudunk-e egy gyereknek olyan környezetet biztosítani, amilyet szeretnénk, saját szobát, nyugalmat...stb. Persze nekünk a család sem segít ennyit, mint a testvéreméknek, a párom szülei már előre megmondták, hogy ők nem gyerekcsőszök. Én sosem tudnék elmenni 3 napra nyaralni gyerek nélkül, hogy rábíznám valakire, mert nem vállalnák, vagy nem tudnék elmenni dolgozni kicsi gyerek mellett, mert nem járnának érte bölcsibe...stb. Ezek a kiváltságok mindig is csak a testvéremnek jártak, mindenben.
2017. dec. 3. 11:30
 13/34 A kérdező kommentje:
Kedves 11:22-es! Sajnos az a helyzet, hogy a szüleimnél sokkal kényelmesebben élnek, mint külön élnének (ez nálunk is így volt, de attól még felfogtam, hogy nem célszerű életem végéig a szüleim nyakán élni). Tehát a környéken 100 ezer forint körül van egy kisebb lakás bérleti díja, ahol nincs 2 autónak hely, nincs fedett garázs (vagy még drágábban), nincs nagy udvar a gyerekeknek, nincs ingyen ellátás (rezsi, kaja...stb.), nincs ki a házimunkát végezze (ha mi a párommal meg a szüleimmel nem dolgoznánk a házon és a ház körül, felőlük össze is dőlhetne)... ők csak dögleni akarnak meg a jó fizetésüket szórni.
2017. dec. 3. 11:34
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de ha külön éltek, akkor szólj nyugodtan a szüleidnek, hogy te nem érsz rá, ha van a munka mellett egy kis időd, pihenni akarsz, csinálják meg tesódék, csak megértik.
2017. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, ha nemet merek mondani valamire, akkor balhé van.
2017. dec. 3. 11:40
 16/34 anonim ***** válasza:
98%
Hát legyen akkor balhé. Nehogy már hagyd magad. Nem vagy te 10 éves csicska.
2017. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
ha van pofájuk balhézni akkoe szakítsd meg velük is a kapcsolatot... úgy látszik érdemtelenek arra, hogy foglalkozz velük
2017. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%

Mi lenne, ha leülnétek beszélgetni?

Tisztáznátok, mennyi és milyen segítségre van szüksége a szülőknek, és ezt ki milyen arányban fogja biztosítani számukra. És mi az, amit oldjanak meg maguk, vagy hívjanak fizetett segítséget. Nekik is addig kell nyújtózkodniuk, ameddig a takarójuk ér, és ha ebbe nem fér bele a lány és az unoka korlátlan támogatása, akkor bizony ezt nem tehetik meg. Nektek pedig semmiképpen nem kell kipótolni az erre költött pénzt.

2017. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de az a te hülyeséged, hogy te pakolod a fát nekik meg segítesz, a tesódék meg nem. Ha nem tetszik a helyzet, tégy ellene, felnőtt ember vagy, eldöntheted, hogy hogyan és mikor segítesz. Hidd el, ha ilyen fizetésük van, akkor sem fognak megfagyni télen, ha nem te pakolod nekik a fát.
2017. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
90%
Én kivágnám a lányt a maszatos francba. Talán próbáljon a saját lábára állni és arra szülni gyereket ne más tartsa el. Mert mi lesz a a szülők már nem lesznek,ki tartja el a gyerekeket,majd mi? Vagy is az állam a mi pénzünkön? 1 felelőtlen valaki.
2017. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!