Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék a húgomon?

Hogyan segíthetnék a húgomon?

Figyelt kérdés
A húgom most szeptemberben lett 1. Osztályos, és nagyon jól megy neki a suli. Van sok barátja, és a tanulással sincs lemaradva. Ami nagyon jó, mert ő a legkisebb az osztályban. Ráadásul egy igazi matek zseni! A többiek még nem tudnak összeadni, de ő már tudja mi az a maradékos osztás! Viszont nem tudom miért, múltkor elkezdte nekem mondani, hogy ő a legrosszabb tanuló, a legbutább, ő rajzol a legrondábban, ő fut a leglassabban...ezek egyáltalán nem igazak, és ezt szerintem ő is tudja, de mintha a tudatalattiában elhitte volna amit mondott. Azóta stresszel (pedig nincs miért) nem eszik, nem tud aludni, múltkor szegény még be is pisilt😞 Nagyon aggódom érte, és akárhogy mondom neki, hogy higgye már el, hogy nincs mitől tartania, ő mindig azzal válaszol hogy "csak azért mondod ezt, mert a nővérem vagy". Szegény már nagyon szorong, és nem tudom hogyan segítsek neki. Mit csináljak?

2018. jan. 20. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Keresd meg, ki trenírozza olyanokra, mint a maradékos osztás, és őt állítsd le. Azt fogja mondani, hogy de hát a kislány az érdeklődő, ő csak kielégíti a kíváncsiságát. Nem lesz igaz, ne hagyd magad.
2018. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Majd a “pszihologus” (pszichológusra gondoltál?) anyukád segít rajta, nem a te dolgod a gyereknevelés.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2018. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem piszkálják és gúnyolják a többiek! Ez halál komoly, engem is bántottak, mert kitűnő tanuló voltam. Rólam valahogy leperegtek, pedig csak kevés barátom volt. Nem emésztettem magam, egyáltalán.

Szerintem annyit mondták neki, hogy bebeszéli magának a hülyeségeket. Sajnos a jótanulókat bántják az iskolatársak.

Annyi év után velem is ez van egyetemen, annyit ócsároltak a szüleim, hogy megbuksz, minek mész el, buta vagy, bolond vagy, elmegyógyintézetben a helyed, csesztél tanulni, minek jársz oda, hagyd ott. Egy idő után én is bebeszéltem magamnak és már ezért nem sikerültek a vizsgák. Fordult a kocka!

Szüleid mit szólnak, hogy állnak hozzá? Mert nem az a megoldás, hogy egy fekete pontért is szidják, mert akkor végtérw sincs semmi önbizalma.

Szerintem váltsatok iskolát, nem tehet róla hogy okos! Ha nem tud olyan jól futni, semmi gond. Meg ne próbáljátok pszichológushoz vinni, az csak továb erősíti benne, hogy baj van.

2018. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
#1 vagyok, ha 12 éves vagy, akkor tényleg nem a te dolgod.
2018. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2%
A bepisilésre azt írják holisztikában félelem az apától vagy valami befolyásos erőtől
2018. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 -es! Igen, anyukám pszichológus, de a húgom nem az ő lánya. A szüleim elváltak, és elég rosszban vannak. A húgom apukám új házasságából született.

#5 -ös! De igenis az én dolgom, mert a szülei tojnak rá! De én látom szenvedni, és szeretnék rajta segíteni

2018. jan. 20. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!