Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért vesz semmibe és mit...

Miért vesz semmibe és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
12 éves hallássérült lány vagyok és van egy 10 éves húgom gyakran kérek tőle segítséget ha valamit nem hallok jól és segít is mindig rendesen csak azt nagyon lenézően teszi. Nem értem miért néz le annyira mindig ezt csinálja még, ha egykét szót is szólok hozzá. Sokszor megmondtam neki, hogy nekem ez nem esik jól, de tovább csinálta.

2018. febr. 1. 22:38
 1/8 anonim válasza:
42%

nem tudom de sok családban akadnak gyökerek, még nálunk is előfordul.

Nincs hallássegítő készüléked hogy ne legyél rá utalva.

Igazából lehet irigység is, tudja h te vagy a nagyobb,de ő akar érvényesülni.

2018. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
10 éves, majd érettebb lesz.
2018. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ne törődj vele, vagyis inkább ne vedd a szívedre! Abban a korban van, hogy "fárasztja", ha szólsz hozzá és visszakérdezel. Egy-két év, és megjön az esze. Nem tehetsz most ellene semmit - szerintem, főleg, ha előtte mindig segített, elmondta mégegyszer, vagy akár sokszor.

Megbánja még utólag, ebben szinte biztos vagyok, ha jó testvérek vagytok egyébként.

2018. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Megértem, piszok zavaró lehet neki, hogy tízpercenként nyaggatod minden hülyeséggel.


Hallókészülék és máris megoldódik a problémád.


Én szívesen segítek bárkinek, és türelmes vagyok, de mikor non-stop ugrálnom kell, mert ő ezt meg azt nem tudja és a saját gondolataimat nem hallom, meg nem tudok negyed órára leülni végre a seggemre - hát én is robbanok.

2018. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Majd kinövi idővel remélhetőleg.

Sajnos átérzem én is a problémát, ugyanis én is hallássérült vagyok. Aki pedig egyszerűen beírja a hallókészülék használatát látszik fogalma sincsen valójában milyen betegség is ez. Lehet hogy eleve hiába használnád semmit se ér, illetve olyan hogy drága oep nem finanszírozza azt a -fajtát, a hallásodon nem segítene, továbbá sok macera, lemerül, frekvenciája beállítása. Illetve fülzsír folyamatosan feltelik, ez se jó a hallojaratnak etc...

Nekem műtétem volt. Kb. 4 hetet kell lábadozni minimum, nem kis beavatkozás. Aki miatt pedig rosszul érzed magad mert visszakérdezel szimplán buta. Nem kívánok neki többet mint ilyen betegséggel élni és majd rájön, hogy mi is az amiről dumál. Nekem is van a környezetemben aki normális ezzel kapcsolatban van aki pedig felnőttnek is gyökér hozzá.

Szóval ne is foglalkozz vele, ez miatt pedig nem kell rosszul érezned magad.

2018. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Néhányan írtátok, hogy szerezzek hallókát. Az a helyzet, hogy van, de a hallókészülékkel nem lesz tökéletes a hallásom.
2018. febr. 2. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Sajnos pont ez sok embernél a probléma. Nem hallasz rendesen? Hallókészülék. Csak ez nem így működik ugye. Pl nekem se a hallókészülék használatát mondták, hanem a műtétet. De így is a szerencsések közé tartozom, hogy esélyes vagyok egy műtétre, ezt meg is csinálták.

Szóval hidd el nekem nem éri meg ezzel foglalkozni. Lesznek is ilyen emberek, tesód pedig jóformán kisgyermek még, agyilag talán felnő egyszer.

Sajnos tényleg lesznek ilyen típusú emberek az életben, ezeket hidd el meg kell tanulni kezelni idővel. Vedd semmibe nyugodtan a húgod, mert fogalma sincsen milyen helyzet ez.

2018. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, igaz nekem más jellegű problémám van. Nekem több csecsemőkori műtétem is volt, ami miatt tönkrement a hangom. (Mindig olyan, mintha beteg lennék és be lennék rekedve.) Rengeteget szekáltak vele sulilban és oviban is és nem csak gyerekek, pedagógusok is.


Volt, hogy otthon is beszóltak még anyum is, hogy miért beszélek ilyen halkan, senki nem érti mit mondok. Meg, hogy majd akkor beszéljek neki, ha hallani is fogja. De volt olyan tanár, aki nem hitte el, hogy nem másnapos vagyok és direkt szívatott egész órán a hangom miatt. Vagy mikor direkt kihívtak felelni is "kiabáltatni" akartak, mert "nem hallják", hogy mit mondok és nem hitték el, hogy én nem tudok hangosabban beszélni. Pedig mindenki tudta, hogy mi van, orvosi papírom is volt róla, stb. és látod mégis vannak paraszt emberek. Múlktor odajött hozzám egy fickó a boltban, hogy hallja a hangomon, hogy én ilyen fogyatékos vagyok és elkezdett nekem értetlenkedni.


Rossz, mikor egy közeli családtag viselkedik így. Gondolom tesód nyűgnek érzi, ha segítséget kérsz tőle. Én max olyanokban kértem a segítségét a húgomnak, hogy kérje ő a szalmáit a boltban vagy jegyet a buszon, hogy biztos értsék, de sokszor ő is lerázott. Rosszul esett, de sajnos ez van, nem vártam el tőle, hogy a tolmácsom legyen. Max elmondtam 5x, hogy mit szeretnék vagy felírtam cetrilre és azt adtam oda. Ha valami számot mondok akkor automatikusan mutatom a kezemen, nehogy két kg helyett hetet kapjak. Vagy ha van mód rámutatni akkor mutatom is, mert volt már, hogy strandon hotdog helyett sültkrumplit kaptam. Sajnos ezekhez alkalmazkodni kell, mert nem lehet mellettem sem ott valaki 0-24-ben, hogy hangosan elismételje, ha nem értik. Amúgy lehet érteni, amit mondok, csak hangzavarban nem igazán hallani. Én mindig hordok magamnál egy tollat és noteszt, és ha nagyon nem értik, hogy mit mondok (pl. tömeg, hangzavar miatt) akkor leírom és elolvassa. (Itt nem egész mondatokra gondolok, csak pl, hogy meddig kérem a jegyet, hány kg húst szeretnék, ilyesmi.) Te is próbál ki és ha nem hallod jól, amit mondanak kérd meg, hogy írja le. Biztos nem harapják le érte a fejed. :)

2018. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!