Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhiggyem a barátnőm öccsének,...

Elhiggyem a barátnőm öccsének, amit a nővéréről állít?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már 2 éve együtt vagyunk, 1 éve együtt is élünk. A családjával jó a kapcsolatom, az öccse nagyon jó barátom lett, sokszor járunk együtt horgászni. Múltkor is épp kinn voltunk, és mondtam neki, hogy azt tervezem, hogy hamarosan megkérem a nővére kezét. Elég furcsán reagált rá, szemmel láthatólag nem is örült. Először nem akarta elmondani, hogy mi a baja, de végül kinyögte.

Azt mondta, hogy mivel jó barátságban vagyunk, ezért őszintén elmondja, hogy szerinte ezzel hibát követek el. Mesélt egy kicsit a nővére életéről, mielőtt velem összejött. Mondta, hogy előttem már nagyon sok pasija volt, elég gyakran cserélgette őket, leginkább azért, mert mindegyiküket megcsalta, szeretett egyszerre több vasat tartani a tűzben. Persze előbb-utóbb mindig lebukott, és akkor mindegyiket lapátra tette. Mindig hamar "megunta" az aktuális barátait, elvileg velem ez a 2 év az eddigi leghosszabb kapcsolata.

Az öccse szerint szerint nem fog megváltozni soha, könnyen lehet, hogy engem is megcsal, úgy, hogy észre sem veszem. Szerinte csak bajt hoznék a fejemre, ha egy ilyen nőt elvennék.

Teljesen lesokkoltam amikor ezeket mondta. Először persze rávágtam, hogy ez biztosan nem igaz, szeretjük egymást a nővérével, és biztosan nem tenne ilyet. Erre azt válaszolta, hogy ő jóval régebb óta ismeri nálam, és amíg otthon lakott, addig belelátott a dolgaiba (végülis ezzel nem tudok vitatkozni).

Szóval most teljesen tanácstalan vagyok. Azt hittem, hogy ő életem szerelme, nagyon jól megvagyunk egymással, erre ha ez igaz, akkor kiderülne, hogy végig csak átvert?

Persze az is lehet, hogy az öccse hazudik, de miért tenne ilyet, mi oka volna rá?

Egyszerűen fogalmam sincs, mi lehet az igazság.

Szerintetek mit kéne tennem, higgyek az öccsének, vagy ne?



2018. febr. 5. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Annyira jellegzetes a kamusztorikat író stílusa. Akkor először kérdezzük meg: te hogy fejeznéd be a sztoridat?
2018. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Ha ENNYIRE nem bízol benne, akkor nincs értelme a kapcsolatotoknak.


Az öccse meg azt tudhatja csak, hogy MIELÖTT veled összekerült, milyen volt, azt nem, hogy AZÓTA milyen.

Az, hogy két éve veled van, nem egyezik azzal, hogy "elég gyakran cserélgette őket" - föleg két évvel ezelöttig-röl szólva.


Ha felmerült benned az, hogy ennyi miatt az öccsének higyj (aki lehet, hogy csak símán féltékeny vagy bajkeverö), akkor a lány jobban jár, ha nem marad veled!

2018. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Kell vmi inditék a szakitáshoz,öcsike épp jol jön.
2018. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz ügy, nem irigyellek.


Nyilván a lánykérést halaszd el, amíg nem látsz tisztán ebben a kérdésben.


Próbálj tájékozódni barátnődről és öccséről is.


Az öccse mennyire szavahihető?

Milyen a viszony a két testvér között?

Elképzelhető-e, hogy az öccse valami miatt le akar koptatni a nővéréről?

Gondolom, barátnőddel szóba került már, hogy mi volt veletek, hogyan éltetek, mielőtt egymással megismerkedtetek. Mondott-e valamit régebbi párkapcsolatairól a barátnőd, és ha igen, mit? Hogyan értek véget, mivel magyarázta ezt?

Az is lehetséges, hogy minden igaz, amit az öccse mondott, de benőtt lány feje lágya és téged nem csalt meg, veled ő is egy életre tervez monogám kapcsolatot.

1 év együtt élés alatt szerintem észre vetted volna, ha megcsal.


Tisztára olyan, mint egy filmben, bár gondolom, ez téged csöppet sem vigasztal.

2018. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
En elhinnem es nagyon elgondolkoznek.
2018. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4: Igen, természetesen szóba került már köztünk, hogy kinek milyen kapcsolatai voltak. Azt a barátnőm is elismerte, hogy nem volt komoly kapcsolata előttem, viszont a megcsalós részeket elhallgatta, ő mindig azt mondta, hogy azért nem tartottak sokáig, mert mindig rájött, hogy "nem ő az igazi".

Az öccsével a viszony átlagos, mint a legtöbb testvérnél, hol jóban vannak, hol rosszban, nincs sem nagy szeretet, sem gyűlölet.

Ez nekem is eszembe jutott, hogy csak hazudik az öccse, mert nem akarja, hogy a nővérével legyek, de nem találtam épkézláb okot rá, hogy miért tenne ilyet? Hiszen nagyon jóban vagyunk, sokat van nálunk, ha véget vetnék a kapcsolatnak, akkor ez nyilván megszűnne.

Szerinte a nővére már annyira profi a kamuzásban, és a megcsalásban, hogy simán félre tud menni úgy, hogy nem is gyanakodok rá, mert van gyakorlata benne.

Arra is gondoltam, hogy a szülőknél próbálok meg finoman faggatózni, de őszintén szólva ettől tartok egy kicsit. Egyrészt biztosan nem venné ki jól magát, ha megcsalással vádolnám meg a lányukat (főleg ha alaptalan), plusz családi vitát sem szeretnék kirobbantani, ha az öccsét beárulnám, mert ő bizalmasan mondta el nekem ezeket a dolgokat, és utána biztosan megharagudna rám. Főleg ha kiderül, hogy mégis neki volt igaza.

2018. febr. 5. 14:29
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Szülőktől faggatozni,ugyan,már most se bizol benne,hagyd ott talál jobbat. Neked ő az első nőd,ugye nem volt előtte is,de a barátnőd legyen szűz. A nők legyenek szüzek az oltár előtt,de a pasik mindenkibe mártogathatják a kapcsolatban is..
2018. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Figyu. Az hogy mi volt előtted az egy dolog. Hogy mi van mióta együtt vagytok az meg egy másik. Puhatold ki a sajodnál hohy mit gondol rólatok, elégedett-e a sorsával, hogy gondol a jövőjére stb. Az öcsu tényeket közölt amik tapasztalatokon alapulnak, de az nem jelenti azt hogy nem változott a csaj hozzáállása a dolgokhoz. Viszont ha vannak egyéb jelek is akkor elgondolkozhatsz.
2018. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk én ezért nem vennék el senkit két év ismeretség után. Ha öt-hat éve együtt vagytok legalább, és úgy érzitek, akkor jöhet a házasság, akkor nem akkora rizikó talán, mint két év után.

Hány évesek vagytok, azt lehet tudni?

Ha jóban lettél az öccsével, szerintem hihetsz neki. Viszont kétséges, hogy ő mennyire tudja objektíven megítélni ezt a helyzetet. Lehet, hogy a korábbi pasik közül is lettek barátai, és rossz volt végignéznie a sorozatos szakításokat, hülyítéseket. Ugyanakkor az ilyen mindig két emberen áll. Ha jó egy kapcsolat, valószínűleg nem lép félre senki. Lehet, hogy a lány csupa idiótát szedett össze eddig, és te vagy neki az első, akivel ő is komolyan gondolná. Ne hagyd, hogy ez lerombolja a bizalmat benned a barátnőddel szemben. Csak a tényeket nézd. Amit az öccse mondott, az a múlt, ahhoz neked semmi közöd. Ha öt szeretőt tartott egyszerre, akkor is csak azt az időszakot érdemes nézned, ami azután volt, hogy ti megismerkedtetek. Sok kapcsolatot épp a féltékenység meg a bizalmatlanság tesz tönkre, ne hagyd ezt.

Inkább próbálj meg elbeszélgetni a barátnőddel, hogy ő hogy tervezi a jövőt, stb. A lánykéréssel én várnék, és nem a pletykák miatt, hanem egyszerűen nem hiszem el, hogy két ember két év alatt teljesen biztos lehet abban, hogy életének hátralévő részét, 50-60 évet pont amellett az ember mellett lenne jó eltölteni, akivel épp most együtt van.

Nem mondom, hogy nekem van igazam ebben, de ismerve a magyarországi válási statisztikákat (100-ból 66 házasság végződik válással) azt gondolom, valamit nagyon nem jól csinálunk manapság.

2018. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
Szép kis testvér az ilyen.
2018. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!