Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ha irigy vagyok és...

Normális ha irigy vagyok és zavar hogy a mindig ajnározott, de feletőtlen, tanulatlan, volt alkesz öcsémnek véletlenül összejött minden?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunk óta ő volt a szüleink szemében a sztár. Mindig őt ajnározták, bármit csinált nem számított. Mindig vele hasonlítottak össze, persze mivel jó adottságai vannak, mindig ő nyert. Bármibe kezdtem, odahozták őt is és legyőzött engem. Pl focicsapatba akartam bekerülni, eljártam az edzésekre tisztességesen, de hónapok alatt se lettem csapattag, erre a szüleink odahozták őt is, pedig hónapokig kinevetett miatta és a testalkata, ügyessége miatt már a 3. edzésen leigazolták. Aztán el se járt az edzésekre csak a meccsekre ment el (tűrték tőle mert gólokat rúgott) aztán már odase. De engem jól lealázott mindig, meg a szüleink is odamondtak nekem, apám azt tanácsolta hogy hagyjam abba mert az öcsémmel úgysem vehetem fel a versenyt, ne égessem magam.

Mindenben ez volt a helyzet! A tanulást abbahagyta, elnézték neki. Sőt vettek neki egy lakást ennek ellenére a fővárosban! Én tanultam, nekem maradt az albérlet 6 másik emberrel. Az indok az volt hogy ő fog kapni egy hiperszuper állást meg neki barátnői vannak akiket fel kell tudnia vinni magához, én meg úgyis csak kockulok.

Öcsém aztán alkesz lett (minden nap ivott, de diszkókban, nem kocsmában, úgyhogy a szüleink szerint nem alkoholista, csak bulizós mint a legtöbb fiatal) Ezt is elnézték neki, mindig más volt a hibás aki belevitte őt! Mára már csak péntek-szombaton üti ki magát, de akkor másnap estig fel sem kel.

Nekem egy közepesen jó állásom van, mostanra lett egész az életem, mindenem megvan! Az öcsém munkanélküli vagy 1 év után max kirúgják. Mindig sír a pénz miatt. Mivel nem tanult, eddig nem volt sok lehetősége.

Erre apánk felhívott engem, hogy elújságolja, hogy az öcsémet bevették társnak egy nagy üzletbe. Innentől ő milliomos, milliárdos lesz! Utánanéztem a dolognak és tényleg lehet valami abban az üzletben, nagyon egyedi dologról van szó ami tényleg nagyot mehet. Az egyik üzlettársa már most is milliomos. Egy buliban ismerkedtek össze ahol a tesóm volt a szervező segédje, alkalmi munkavállalója. A süketelésben kiváló, nagyon jól tudja buliztatni az üzleti partnereket. Hazugságai, kitalált története 1000 van, mindenkit levesz vele a lábáról. Ő a cégben a tárgyaló ember, ő fogja a partnereket.

Most családi ünnepség lesz a tiszteletére hogy végre befutott. Már elküldte nekem a katalógust hogy melyik luxusautót fogja megvenni. Múlt hónapban még gondolkodtam rajta hogy adok neki örökbe egy kis pénzt hogy meg tudja venni azt a 10 éves kocsit amit akart.


Normális hogy van bennem egy adag irigység és igazságtalanságot érzek?


2018. márc. 5. 17:51
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés címe “Felelőtlen” csak gyorsan írtam mobilról!
2018. márc. 5. 17:57
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nyugtaval dicserjuk a napot...
2018. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem várd ki mi lesz még ebből az üzletből...

Aztán viszed neki a csomagot a sitire :/ fene tudja, persze vannak legális üzletek is.

Elhiszem, hogy zavar. Semmit nem rakott le az asztalra veled ellentétben. Hidd el, erkölcsileg, tartás tekintetében nem jobb ember nálad. Mindent a feneke alá toltak. Azért gáz, hogy a szüleid ennyire sztárolják...

2018. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Majd ha olyan lesz, hogy kölcsön kell adnod neki, akkor szépen emeld ki, jó hangosan. Hadd süljön az összes feje.

Amúgy tudom nehéz, de ne foglalkozz vele. A saját életed megvan, innentől nem számít az ő véleményük.

2018. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, és nem is baj. De ha az itteni válaszokkal egyetértesz, és azt lesed, hogy mikor kerül végre nagy bajba a testvéred... na az már probléma lenne. Nehogy az vígasztaljon bárkit, hogy majd a szerencsésebbik családtag hátha koldus lesz, vagy börtönbe jut.
2018. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Határozottan közöld a szüleiddel, hogy hacsak nem az a céljuk, hogy megutáljátok egymást, hagyják abba az összehasonlítgatást. Magadban is próbálj ettől megszabadulni.

Elégedett vagy azzal, amit elértél? Nyugodtan fekszel le este aludni? Akkor hagyd a milliomos öcsédet. Viszont ne szállj be az üzletébe, ne légy a kezese, ne válalj ott kötelezettséget. Ahogy leírod az öcsédet, nem a megbízhatóság mintaképe. És tudod, ebül szerzett jószág ebül vész el.

2018. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
96%
Nézd... Egy nincstelen idiótát csak úgy nem szoktak ok nélkül induló üzletekbe TÁRSKÉNT bevenni. Esélyes, hogy ő lesz a balek akire ráhúzzák a vize lepedőt ők meg elhúznak a haszonnal. Mert ha süketelnie és másokat átverni kell az nem tisztességes üzlet.
2018. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen rendben van, ha zavar a kialakult helyzet, mert tényleg vacak érzés, hogy kemény munkával sem tudtál annyit elérni, ami neki az ölébe hullott. De hát elvileg akár szerencséje is lehetett volna (pl. lottóötös), és akkor is ugyanitt tartanátok. Igazságtalan (mint oly sok minden az életben), de ez van.


Viszont irigykedni meg gorombáskodni, meg a múlt sérelmeit felhánytorgatni nem érdemes.

Ha valami átverés van a háttérben (amire sajnos van némi esély), akkor inkább örülni fogsz, hogy nem veled történt a dolog. (Úgyhogy én sem javasolnám, hogy belekeveredj az üzletébe - kezesség vagy akármi.)

Ha meg tisztességes üzletről van szó, akkor gratulálj a sikeréhez, és örülj neki. Elvileg még az is megtörténhet, hogy benő a feje lágya, és előbb-utóbb bocsánatot kér a hajdani viselkedéséért.

2018. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, teljesen érthető hogy igazságtalanságot érzel a szüleid és az öcséd felől, viszont az öcsédre felesleges irigykedni, mert láthatóan belevitték őt egy zűrös üzletbe. Én is azt mondom, hogy nyugtával dicsérd a napot.

Szüleid meg nem normálisak, nem hogy beszélni, hanem konkrétan le kéne üvöltened a fejüket hogy ilyen undorítóan viselkednek.

2018. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!