Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, aki egyáltalán...

Van itt olyan, aki egyáltalán nem tartja a kapcsolatot a testvérével?

Figyelt kérdés
Mi az oka, szülők hogyan viselték?
2018. márc. 18. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én. Nagy korkülönbség, ő szült én nem, ő elvan a sekélyes dolgaival (fb képek osztogatása, hátha nyer valami vacakot), várja a segélyt, én dolgozom és tanulok. Nincs közös téma.
2018. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se nagyon. Külföldön élek, talán ez is hozzásegít. Egyik tesómmal se tartom a kapcsolatot, de én alapjáraton ilyen vagyok, meg ők is, hogy kevés emberi kapcsolattal beérjük. Talán mert így voltunk nevelve, talán mert ilyen géneket kaptunk, talán mind a kettő. De az is benne van, hogy ellentétesek vagyunk, szinte mindegyikkel.

Amikor hazamegyünk évente egyszer látogatóba, akkor együtt szoktunk lógni, beszélgetni, meg minden, de ennyi.

Mással szemben is ilyen vagyok és ez az egy közös bennünk, kábé ezt tudom róluk is.

Ennek ellenére szeretném egy kicsit máshogy nevelni a gyerekeimet, hogy könnyebben felépítsenek emberi kapcsolatokat, és igényük legyen rá. Egyelőre úgy tűnik, nekik nagyobb az igényük e téren, mint nekem. Ennek örülök. Két lányom van, próbálom úgy nevelni őket, hogy szeressék és tudjanak számítani egymásra. Próbálom segíteni őket, és nem akadályozni abban, hogy baráti kapcsolatokat alakítsanak ki. A nagy még csak 7, a kicsi meg még csak 3 éves.

Nincs harag én és a testvéreim között, egyszerűen csak ellentétesek vagyunk és alapjáraton kevés kapcsolatfenntartással beérjük.

2018. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem. 15 év a korkülönbség, mikor pici voltam, volt közös téma a bátyámmal, mára nincs. Még a kisebbik gyermeke keresztanyja sem lehettem, a felesége öccsének a csaja lett az, persze azóta már nincs együtt a keresztszülőpár. Karácsonykor találkoztunk anyukánknál, de ennyi. Én állítom, hogy 250 km-ről munka mellett gyakrabban megyek haza anyukámhoz, mint ő 30 km-ről autóval. A szülőházunk úgy lett eladva, hogy engem kényszerített, hogy a papírt alá írjam. Anyukámnak ez nagyon fáj, de ezt már nem lehet helyrehozni.


25L

2018. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Az utólsó bunkósága túl messzire ment, anyám és nagyanyám szerint ki kéne béküljek, de nekem ez jó így, a gyerekeivel beszélek
2018. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szulok nincsenek mar.

Interneten tartjuk a kapcsolatot de szemelyesn nem. Messze lakunk egymastol es nincs anyagi lehetosegunk hogy lassuk egymast(evente egyszer sem)

2018. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nem beszélünk, nem keressük egymást. Az ok nagyon egyszerű: drog. Nem hajlandó elvonóra menni, lop, csal, hazudik. Mentők, rendőrök, pszichológus sem segített. Befekvős intézetből 10 óra után önként távozott. Rengetegszer próbáltam segíteni, de őt semmi sem hatotta meg. Azóta lett 2 lányom, őket egyszer látogatta meg. 50 km-re lakunk egymástól. Eljött hozzánk, úgy volt, hogy itt is alszik. Lement a helyi boltba délután, beszívva jött vissza, férjem kirakta. Azóta nem láttam. Ő nem keres.
2018. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tartom a kapcsolatot a testvéremmel. Az az oka, hogy amíg segítettem neki anyagilag, addig nagyon jó fej voltam. Fizettem a suliját, segítettem neki az albérletben is. Aztán amikor észrevettem, hogy inkább részéről ez csak lehúzás, elzártam a pénzcsapot. Akkor nem beszélt velem évekig. Aztán előkerült amikor szívesség kellett neki, akkor nemet mondtam, azóta megint nem keres. :D a szüleim nem tudom mit szólnak, velük tizenéve nem tartom a kapcsolatot. Igazából a testvérem is tőlük örökölte ezt a sunyi, élősködő életmódot én pedig nem vagyok erre kíváncsi, így én vagyok a "család" feketebáránya. Mázli, hogy azóta lett saját, igazi családom.
2018. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem szerencsére nagyon jó a kapcsolatom a bátyámmal, viszont nagyon szomorú ez a sok történet.
2018. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a korkülönbség, nekem pedig nincs igényem kapcsolatban lenni.
2018. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tényleg szomorúak a történetek, köszönöm, hogy leírtátok.

Mi sem vagyunk jóban, ezért is kérdeztem, mert mindig hallom, hogy testvérként kötelező jóban lenni, egyik félnek nyelni.

2018. márc. 21. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!