Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak rajtam kívül olyanok,...

Vannak rajtam kívül olyanok, akik évek óta nem beszélnek a testvérükkel?

Figyelt kérdés
Elég nagy szégyen, hogy ilyen helyzet egyáltalán fennállhat testvérek között, pláne ha nem gyerekekről van szó, hanem huszonévesekről. Lassan 8 éve nem vagyunk jóban, akkor fordult egy nagyot az élete, és egy büdös nagy tahó lett. Sok közös barátunk volt, közülük szinte senkivel nincs már jóban, mert mindenkit elvadított magától a "búvalaszott keménygyerek" viselkedésével. Különösen az utóbbi 3-4 évben mérgesedett el a kapcsolatunk, amolyan hidegháborúfélét folytatunk, és már ott tartunk, hogy egyszerűen utálom, ha egy légtérben kell lenni vele. Tudni kell, hogy én régóta Pesten élek, sajnos ritkábban járok haza vidékre a szüleimhez. Öcsi állandóan otthon döglik, valami lim-lom főiskolás szakra jár a nem messze lévő megyeszékhelyre, de olyannyira sok órája van, hogy a hét nagy részét is otthon tölti, kb semmit nem csinál. Gyakorlatilag nem teszi ki a lábát otthonról már legalább 4 éve, minden hétvégét, komplett nyarakat döglik végig a házunkban. A tanulást se viszi túlzásba, már legalább 2 éve végeznie kellett volna. Különösen nagy élmény volt úgy készülni a vizsgáimra, hogy míg a vizsgaidőszakban néha hazajöttem tanulni, addig ő sose tanult, állandóan a gép előtt tesped, eszik, vagy elmegy kocsikázni mindenféle értelmes cél nélkül. Ehhez jön még a büszke, nagyarc viselkedése, úgyhogy ha néha hazamegyek a szüleimhez, kegyetlenül nehezen tudom tolerálni az állandó, nyomasztó jelenlétét. Ráadásul vágja rám a pofákat, dünnyög, és egyszer már majdnem nekem is esett, mikor egy bunkó beszólására válaszoltam. Ezen vérig sértődött és azóta is ő érzi magát megsértve. Komolyan mondom, senkit nem ismerek, akinek ennyire idióta testvére lenne. Egy tipikus semmirekellő, és igazából ezt a szüleim is látják, de sajnos róla nem lehet semmi negatívat mondani, és rendszerint én vagyok lecseszve, ha bármikor is szóvá teszem, hogy rohadtul idegesítő, amit csinál. És az a legrosszabb, hogy egyre inkább úgy látom, innen már nincs visszaút, soha nem lesz olyan kapcsolatunk, mint gyerekkorunkban. Hihetetlenül dühös vagyok rá, nagyon sokat kínlódtam már miatta, és még ő érzi magát áldozatnak. Soha nem találkoztam még olyan emberrel, akinek ilyen gyökér testvére lenne, mindenesetre ha van itt olyan, aki - felnőtt létére - hasonló helyzetben van, akkor írjon nekem, mert jó lenne tudni, ha esetleg vannak sorstársaim. Nem panaszkodásnak szántam ezt a kisregényt, csak próbáltam leírni, hogy mennyire nem lehet már bírni ezt az állapotot. Előre is köszönöm az értelmes kommenteket.

2018. márc. 31. 12:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Senki nem pipa rá, csak én nem bírom a viselkedését. A szüleim elfogadták, hogy ilyen. Én sajnos nem tudom. :( Persze, igazad van, nyilván én vagyok az oka, hogy ilyen lett...
2018. márc. 31. 12:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A címben megfogalmazott kérdésre válaszolva: igen. Évek óta nem beszéltem az öcsémmel élőszóban. Születésnap/névnap alkalmával írunk egy üzenetet. Én már 73 vagyok, ő 70. Nem vagyunk mi "rosszban" csak éppen nincs igazán semmi, ami összetartana (ebbe persze belejátszik, hogy a házastársaink nem kedvelik egymást). Nincs igazán közös téma, nincs közös cél vagy feladat, sem közös hobbi vagy hasonló. Az életünk eléggé eltérően alakult, meglehetősen eltérő a személyiségünk is. Életkörülményeink hozzávetőlegesen hasonlóak, bár nekünk van unokánk, nekik meg nincs.
2018. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van ilyen, ismerek hasonlót. Az én tesóm ennyire nem volt súlyos, inkább csak az volt igaz rá, hogy húzta az iskolát, szakot váltott, csúszogatott, elvégzett egy 3 éveset végül 6 alatt. Utána meg még elment valami kiegészítőre, hogy addig se kelljen dolgozni. A pénzt meg "nyelte", a szüleim alig bírták már, a gatyájuk ráment, én meg őket segítettem... elég durva volt. Végül lett egy barátnője, így mondjuk 50%-ot javult. Dolgozik, bár inkább csak vegetál ott, előre nem nagyon lép, de most készülnek közös otthont vásárolni (persze nem zsebből), az is valami. A csaj van rá hatással úgy-ahogy, lehet a tiédnek is jót tenne. Nélküle biztos nem lehetett volna otthonról sem kirobbantani, inkább odavitte a csajt a szüleim nyakára, de aztán ő meggyőzte, hogy menjenek külön.
2018. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem beszélek a tesómmal már vagy 6 éve, nem is áll szándékomban. De mi sosem voltunk jóban, gyerekkorunkban sem. 26/N
2018. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Viktorka26 válasza:
64%
Nos kérdező a te helyzeted korántsem ilyan gáz mint az enyém! A nátyám 38 én 36 éves! Kb születésem pillanata óta gyűlölöm! És mindent meg is tett hogy ez csak rosszabb legyen az évek alatt!!! Soha de soha nem tudtam meg milyen amikor van egy bátyad! Mer nekem volt ugyan de az csak bántott alázott kinevetett stb! Soha nem segitett gyermekként sem és felnőtt korunkban sem! Kunevetett amiért nekem " csak egy paraszt házra futotta kenény munkával de hitel nélkül! Ki nevetett amiert egy közép kategoriás kocsit vettem hitel nékkül! A parommal gürizünk 15 éve mindazert amink van! Ő: neki nagy szép háza van(volt)!5 szobás 80 millios!! Neki audi,merci,l200, hummer h3, toyota land cruser!!! Ezekbe ült bele csak! Szép lányok szep menyasszonyok! Soha nem hivott meg minket az esküvőjeire mert volt neki vagy (4)! 6 mondatot nem beszéltunk a 36 év alatt! Csak nagyon csúnya beszéd volt!!! Aztán... aztán 4 éve édesapánk caratlan mefhalt!! Én és a parom intézkedtünk! Hivtam volna én a bátyamat,hogy legalább mist segitsük egymást... válasz: hagyál már a problémáiddal most nyaralok ne basszxxxxad már el a kedvem.... hat ennyi! A temetésen meg kérd hogy: na?? Milyen szep öltönyt csinaltattam apánk temetésere???Nagyon szépet feleltem... Mi mást mondhattam vola? Aztan rá fél évre hagyateki volt! Direkt nem jött el... csak azért hogy bosszantson ott is eztel! Sikerült neki, mert bár nem tudtam rólla babát vartam és az ideg miatt el is vetéltem! Azóta szültem egy csodálatos kisfiút a páromnak és sajnálom hogy édesapám nem tarthatta a karjában! A bátyámmal??: Múlt év augusztusában kaptam egy levelet! Ekkor már 4 éve nem láttam a bátyámat! Tőlle kaptam a levelet! Segitseget kert tőllem! Előzetesbe rakták azóta is ott van!!! Ruhát etelt pénzt kért! Minden honapban kér ézelt és pénzt cigit!!! Ezek után... van arca tőllem kérni.... tudod mit??? Segitettem neki! Segitettem úgy,hogy tudom soha nem viszonozza! Azóta kiderült,hogy a szép nagy házat el bugazta valakitől... kiderült, hogy a milkuos élete a kocsik a barátnők.... kicsalt elcsalt el sikkasztott hozományok voltak! Semmilye nincs most! Se élete se csaladja se kutyaja! Csak az amivel havinta megszánom.... Nekünk azóta is a kis oaraszthazunk van és ugyanaztal a közép kategorias kocsival járok, dolgozunk és szeretetben neveljük a drága kisfiunkat! A mese vege neg kb az lessz higy vagy 10 évre el itélik a drága egyszem batyámat! Hogy a jó isten irgalmazzon neki...
2018. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos kicsit elragadtattam magam a leírásban, de amúgy szeretem az öcsémet, csak nagyon sokszor bántott és okozott nekem kellemetlenséget. Azt mondják, mindenkinek az életében van (legalább) egy olyan ember, aki a legjobban ki tudja hozni a béketűréséből. Na, nekem ő az az ember. Lehet, hogy neki meg én. De attól még próbálhatna valami értelmeset csinálni az életben, nem csak otthon ülni eltartottként. Az tényleg jó lenne, ha lenne egy értelmes barátnője, gondolom ki tudná mozdítani a döglődésből.
2018. márc. 31. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémmel hasonlóan vagyok. Ő már 28éves, nem tanul, nem dolgozik. Az arca hatalmas. Rá a barátnő sem volt jó hatással. Nyeli a szüleim pénzét, drágább ruhái vannak, mint a keményen dolgozó barátomnak. Remélem tesód megváltozik...bár erre kevés az esély. Tesóm csak rosszabb lett az évek múlásával. Aki ennyire el van szállva magától annak nincsen önkritikája. Én sem szeretek vele egy légtérben lenni.
2018. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja es ne te szégyelld magad...
2018. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem tartom már a kapcsolatot a 2 öcsémmel, nem vagyunk haragban, csak egyszerűen más a világunk, az érdeklődési körünk. Gyerekkorunkban jó volt a kapcsolatunk, de mikor mindenkinek saját családja lett, eltávolodtunk egymástól. Egy városban lakunk, de nem járunk össze, nem hívjuk egymást. Amíg a szüleink éltek családi ünnepeken találkoztunk, beszélgettünk, de mióta mindketten meghaltak már nem vagyunk kapcsolatban. Ha nagy néha összefutunk valahol a városban váltunk pár szót, de ennyi. Bátyámmal jobb volt a kapcsolatunk felnőtt korunkban is, de sajnos ő meghalt pár évvel ezelőtt. :(
2018. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen ,csak fél testvérem, Ö apámmal maradt én anyámmal, utoljára 6 éve láttam nem vagyunk roszban, csak igy alakult, és ez elég szar
2018. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!