Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A főnökőm fegyelmivel és...

A főnökőm fegyelmivel és kirúgással fenyegetett meg, mert a bevásárlóközpontban többször köpködtek az emeltről rám a cigány fiatalkorúak, amiért én az intézményben írásban jelentést tettem és a roma szót használtam. Jogos lenne engem kirúgni?

Figyelt kérdés
Panaszlevélben használható a roma származású megjelölés, vagy az is rasszizmusnak számít?
2018. febr. 15. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Egyesével verted volna le mindet vagy kivágatod őket a bodyguard szolgálattal . Ezek ebből értenek .
2018. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak magánvélemény, mert nem tudom a jogi választ. Rendőrségi közleményekben hátrányos megkülönböztetésnek minősülne, nem lehet ilyen megkülönböztető jelzéssel beazonosítani egy gyanúsítottat. De magánemberként nem hiszem, hogy korlátozva van bármilyen levélben egy önmagában nem becsmérlő szó használata, hiszen nincs benne tiltott önkényuralmi jelkép vagy becsületsértés vagy rágalmazás. A főnököd egy feljelentő levél miatt nem rúghat ki. Te a bevásárlóközpont alkalmazottja vagy?
2018. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem hiszem hogy ezért akar téged kirúgni, valami mást csináltál te. A panaszleveledről honnan tudnak a cgányok egyáltalán ?


Én biztos lennék abba , hogy nekem van igazam és engem ér támadás az igazam miatt, miközben ráadásul még finoman is fogalmaztam, akkor meg mondanám a főnöknek, hogy csókolgassa a kis védenceit aztán vegye föl azokat dolgozni, a felmondásomat meg letenném az asztalára. De! elmennék a rendőrségre és feljelentést tennék zaklató cgányok ellen.

2018. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért nem rúghatnak ki jogosan. A főnököd egy vadliberális balf...sz, azt hiszi, ez valami főbenjáró bűn. Vannak sajnos ilyen buta stréberek, rám egyszer rendőrt próbált hívni egy vadidegen némber az Oktogonon, mert meghallotta, hogy a zsidókról beszélgetünk egy haverommal, és ez szerinte "zsidózás". Komolyan azt hitte, hogy ezt a szót kimondani is bűncselekmény.


Ez a munkahely nyilvánvalóan nem érdemel meg téged. Cigányok köpködnek, önjelölt igazságharcosok fenyegetnek, mit akarsz te itt? Javaslom, provokáld ki, hogy tényleg kirúgjanak ilyen ostoba ürüggyel, aztán vidd az ügyet munkaügyi bíróságra, és pereld le a gatyájukat is. Egyrészt tanulják meg, hol a helyük a világban, másrészt ha ennyire széplelkek, akkor támogassák a nyugodt életed némi pénzbeli kártérítéssel. Simán nyerhető lesz az ügy!

2018. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!