Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudok ez esetben tenni?

Mit tudok ez esetben tenni?

Figyelt kérdés

Mai napon nekem nincs iskola, mivel vizsgáztatnak a suliban.

Van egy 17 éves bátyám, aki a saját sulijában vizsgázott volna, ám de reggel azzal jött haza, hogy ő beteg lett.Az orvos természetesen kiírta.

Tegnap este elfogyott a tej és úgy volt, ha ma csak én leszek itthon, úgyhogy lementem a boltba tejért, mivel szerettem volna gabona pelyhet enni.

A gabona pelyhet igazából anya nekem vette mert én kértem, de mondtam a bátyámnak hogy egyen belőle nyugodtan.

Ugye én a saját pénzemből is vettem a tejet.(De ez igazából lényegtelen, nem halok bele ennyi pénzbe)

Aztán elkezdett nekem beszólni, hogy évente egyszer járok boltba (ami egyébként nem is igaz) aztán mondtam nrki, hogy ha ezt csinálja nem kap a gabona pehelyből, majd ezért kishíjján megütött, mert hogy én ilyet merek neki mondani.

És igazából nem is a tej és nem is a gabona pehely a lényeg...

Hanem az, hogy engem állandóan piszkál és beszól.

Mondtam neki, hogy látom nagyon beteg vagy...

Nevetgél, beszólogat, sőt még gépezik is és a haverjaival beszélget.

Sokszor csinál olyat is, hogy nem hagy békén, bejárkál a szobámba és direkt felidegesít.

Van amikor azt csinálja, hogy felidegesít én meg bemegyek a szobámba és bezárom az ajtóm és ő a saját kulcsával kinyitja az ajtóm és nem hagy békén.

Hiába beszélrk vele, hiába beszélek a szüleimmel többször is egyszerűen nem tudnak mit tenni, a bátyám meg élvezi ha idegesíthet.

És én ennek a dolognak véget akarok vetni, de fogalmam sincs mit tehetnék.

Unom hogy azt csinál amit akar és félelembe akar tartani.

Kérlek hasznos tanácsot adjatok, nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm!

16/L


2018. máj. 28. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha úgy zárod be a szobád ajtaját, hogy bennhagyod a kulcsot a zárban, akkor ő nem tud bemenni ;)
2018. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tettem, de sajnos ugyan olyan zárja van neki is az ajtójában éd kiveszina kulcsát, kitolja az enyémet és bejön.
2018. máj. 28. 15:25
 3/10 anonim válasza:
97%
Oldalra fordítod a kulcsot nem tudja kitolni
2018. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
elég köcsög lehet a bátyád. Szólj a szüleidnek, és fordítsd be a kulcsot a zárba
2018. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában a szülők disznek vannak a családokban?
2018. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én a helyedben megkérdezném, hogy rád izgult-e? Mert akkor szoktak a tizenéves pasik így viselkedni.
2018. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

17 éves, te 16. Ellenkező neműek. Szekál téged, nem egyedi ez az univerzumban, és nem ettől fog felborulni a rend. Nem hiszem a leírásodból, hogy téged tényleg "félelemben" tartanak.

Ha nem foglalkoznál vele abbahagyná, de mivel téged felidegesít, hát tovább csinálja.

Majd kinövitek. Ha mégis úgy érzed nagyon gáz lett a helyzet, akkor is csak annyit tudsz csinálni, hogy a szüleidnek szólsz rögvest. Egyszer ők is megunják.

2018. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad felidegesíteni. Ha látja, hogy nincs rád hatással a beszólogatásokkal, megfogja unni, mert nem lesz "sikerélménye".
2018. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vágd pofán. Tudom, hogy ez egy nem igazán inteligens reakció, de ez már elég sok. Ne ordibálj vele, ha ő elkezd kiabálni csak hagyd ott. Persze csak akkor üsd meg ha ő is a tettlegességig fajul. Amúgy meg elfordított kulcsot is ki lehet tolni az egyszerűbb zárakban :)
2018. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nevess mindenen, ami szivatásnak érzel. Sokáig lehetőleg, ami már túlzásnak tűnik. Figyeld meg, hogy nem tud majd mit kezdeni vele és abbahagyja (főleg, ha a barátjai előtt nevetsz). Az elején nehezen fog menni, de hidd el, hogy bele fogsz jönni.
2018. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!