Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak én reagálom túl?

Csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Van egy ikertestvérem,16 éves lányok vagyunk.

Ha takaritani kell itthon nem segit mindig azt mondja hogy:

-nem vagyok rabszolga

-nem azért jöttem haza a suliból,hogy takaritsak

-minek csináljam meg ha te itt vagy és megcsinálod


Én meg mindig mondom neki,hogy mindenkinek ki kell venni a részét a házimunkából erre ő azt mondja,hogy én sütök (igen,valóban kb 2 hetente egyszer süt valamit)


Nekem kell folyton az egész házba feltakaritanom,vasalnom stb (amikor anya nincs itthon)ő meg telefonozgat

Ha meg valami nincs megcsinálva amit neki kellett volna mert megkérték rá én kapok hogy mért nincs megcsinálva nem erről volt szó


Ha szolok neki hogy ez igy nem mehet tovább én vagyok a b*nkó meg a szemét,hogy hagyjam szegény kislányt tudom milyen

Nekem meg már kezd elegem lenni ebből az egészből


Most én reagálom túl ezt az egészet vagy nem?


Hogyan tudnám rávenni hogy segitsen nekem


2018. jún. 28. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A tesód egy hülye pcsa te pedig túlreagálod. Fogod magad és nem csinálod meg, ennyi. Nem kell mártírkodni, magyarázkodni.
2018. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is megoldás lenne de akkor ha anya haza ér a munkából mondja,hogy legalább én segitsek neki ha már a tesóm nem
2018. jún. 28. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

ismerős :D csak én fiú vagyok és én cseszek meg mindent itthon :D

sok mindent nem tudsz vele kezdeni, el van kényeztetve

2018. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
91%
Szerintem uljetek ke a tesoddal es anyukatokkal harmasban beszelni. Mond el ugy a problemat, hogy anyukatok is ott van. Kossetek kompromisszumot hogy ki mit csinal. Pl te porszivozol meg felmosol, a tesod torolget es vasal, es igy tovabb. Esetleg irjatok egy naptarba be elore hogy mikor ki a soros a takaritasban. Ha o nem csinalja meg akkor legalabb anyukad is tudja fogja hogy abban az idopontban a tesod feladata lett volna es o nem csinalta meg. Az ugy nem helyes, hogy te csinalsz mindent. Te is fiatal vagy nem csak ilyenekkel kellene elfoglalnod magad. Viszont hozzateszem, hogy becsulendo dolog, hogy a mai fiatalokhoz kepest te segitesz otthon es magadtol megcsinalod ezeket. Legyel buszke magadra ezert. Biztos anyukad is nagyon orul, hogy ennyit segitesz neki. De egyebkent szerintem nem reagalod tul.
2018. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az utolsó válaszoló ötlete nem is rossz :) lehet kiprobáljuk :)

2018. jún. 28. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a naptáros tényleg jó ötlet és próbáljátok meg ezt, de ha ezekután anyukád azzal jön hogy jaj szegény minek dolgozzon tesód, inkább csináld meg helyette- na akkor én sztrájkba lépnék. Mert milyen már hogy te vagy a hülye aki mindent megcsinál és nemhogy egy köszi,de még lecseszést is kapsz, közben a láblógató tesód még meg is van sajnálva. Ha az összeülést követően semmi nem változik én simán tojnék az egészre és oldják meg kettesben.
2018. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg a takarítandó rész FELÉT és nyilvánvaló lesz, hogy te megcsináltad a feladatodat. A testvéred meg számoljon el a többivel!
2018. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Mivel egy szobánk van tesómmal megpróbáltam hogy megcsinálom a fele szobát aztán az jött hogy ketten csináltuk csináljuk meg együtt (olyankor ő mindig az asztalán pakolászik míg be nem fejezem az egészet)

Ha meg csak a felét csinálom meg akkor amikor felsöpör az ágyam mellé söpri levágja a seprűt és azt mondja jól van az úgy és megy a dolgára

2018. jún. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!