Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én reagálom túl? Értetlen vagyok?

Én reagálom túl? Értetlen vagyok?

Figyelt kérdés
Mára meg volt beszélve, hogy X városból elmegyünk Y-ba a Szüleimhez. Egy kocsival mentünk én a hugom és a pasim. Hugom azt mondta ne hozzam a kutyámat - akit egyébként mindig viszek magammal-nem is ez a lényeg. Elvittem a kutyát magammal, mondtam, hogy nem várhatja el, hogy 10-től 8-ig a 30 fokos lakásban lesz. Egész úton meg sem mukkant, majd mikor megérkeztünk a Szüleim előtt elmondott minden szerencsétennek, meg elege van belőlem, ne tartsuk a kapcsolatot. Én annyit tudtam neki mondani, hogy szégyelje magát és a gondjait ne rajtam verje le. Anyu is csititotta de hiába...én meg hazajöttem busszal és eldöntöttem nem fogom keresni egy jó darabig például amíg elnézést nem kér. Magyarázat nem kell, mert azt utálom!!!
2013. aug. 6. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
szerintem jol reagáltad le én is ezt tettem volna. föleg h gondolom már felnöttek vagytok mindketten.
2013. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
70%
Lehet, hogy nem is veled vagy a kutyáddal volt a probléma, lehet van neki elég gondja, és ilyenkor a legtöbb ember (sajnos) máson vezeti le.
2013. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
10 év köztünk a korkülönbség, nemrég már volt egy hasonló eset, akkor én kerestem meg, de ő kért bocsánatot, most befejeztem!!! csúnyán megalázott. Akármi baja is lehet, ilyet nem tehet, főként velem, aki mindig mellette állt és segítettem neki, ahogyan csak tudtam. Csak nagyon fáj!!!
2013. aug. 6. 20:30
 4/15 anonim válasza:
Ismerős a helyzet, nekem is van nővérem, és szintén kb. 10 évvel idősebb, de ők ilyenek. :)
2013. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

lehet utálja a húgod, hogy ilyen kutyab*zi vagy, én is utálom az ilyeneket, úgyhogy meg tudom érteni. nem nagy élmény ám 30 fokban egy autóban utazni egy bűzölgő állattal + a szőreiről még nem is beszéltem. (még mielőtt írnád, hogy nincs szaga, de van szaga, minden kutyának van szaga, még amelyiket napi 2-szer fürdetnek, annak is büdös kutyaszaga van, főleg zárt térben)

egyébként munkahelyre is magaddal viszed?

2013. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is az jutott eszembe, mint a #5-nek, bár kicsit azért finomabban :D Nem véletlenül kért meg, hogy ne vidd, nem mindenki szeret kutyát szaglászni egy ilyen kis zárt térben. Hiába ápolt, akkor is van szaga, szőre, nyála, stb. Lehet, hogy a húgodban egész úton gyűlt a harag és a feszültség, hogy szagolnia kellett a kutyát és a végén robbant... Ettől függetlenül nem kellett volna elhordania mindennek.
2013. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
én ugyan a kutyákhoz nem értek, de mivel a kérdező tart kutyát, nem kérdőjelezem meg, hogy nem bölcs dolog a lakásban hagyni. És persze biztosan kényelmetlen a kutyát szagolni, de ha egyszer el van mondva valakinek értelmesen, hogy ezért és ezért nem lehetett otthon hagyni, akkor némi toleranciát magára erőltethetne. Ha nem is a kutya kedvéért, legalább a nővére kedvéért, mert szereti, mert a testvére. Úgy vettem észre, hogy a világ egyre kevésbé toleránsabb, bár nem ide tartozik, csak példának írom, hogy nem rég láttam egy bevásárlóközpontban egy kisbabás anyukát, és a pici sírt, amíg az anyja meg nem nyugtatta. Nem volt hosszú idő, de már jöttek a megjegyzések... hadd ne idézzem őket. Az ember megszakad, néha tényleg nem lehet otthon egyedül hagyni se gyereket se kutyát. Igazán lehetnének egy kicsit elnézőbbek az emberek.
2013. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az én hugom kutyab*zi, neki van kettő is. Csak ő nem emeletesben él, hanem a pasija családi házában és kinn lehet tartani az udvaron.
2013. aug. 7. 13:05
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem. Egyáltalán nem. Nagyon is felelősségteljes cselekedet volt az, hogy nem hagytad magára az állatot, pláne a nagy melegben.


A húgod rosszul reagált, kérdés, hogy miért?


A "lereagálás" oka lehet az is, hogy a húgod retteg a kutyáktól, vagy a fértőzéstól, utálja a nyálat, a rossz szájszagot (némely kutyánál van) stb. Viszont ezt meg kellene neked mondania előre, mert tudnod kellene. (Ilyen esetben érhető, ha azt kéri, hogy ne vidd magaddal az ebet, ilyenkor vagy szomszédra vagy jóbarátra, vagy egy kutyaőrző (kutya-macska hotel) szolgálatra kell bízni.


És igen, várd csak meg, hogy elnézést kér, mert elég csúnyán viselkedett veled szemben.

2013. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, látom. Neki is van kutyája. Akkor a feltevés törölve.

Ebben az esetben a hiszti tárgya at volt, hogy a te cselekedeted felelősségteljes, te törődsz a kutyáddal, ő pedig nem. Kevesebbnek érzi magát nálad.


Értsd? Egyszerű, síma testvérféltékenység, egy kutya ürügyén.

2013. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!