Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a testvére...

Mit lehet tenni, ha a testvérem nem enged be a közös tulajdonú ingatlanba?

Figyelt kérdés
Édesanyánk márciusban halt meg,a családi házat ketten örököljük./Hagyatéki tárgyalás még nem volt/.Én 300 km.-re lakom.Tegnap elmentünk a barátommal levágni a füvet, de a testvérem nem engedett be,pedig tudom, hogy otthon volt.A kapu le volt lakatolva, minden zár lecserélve...Vállig érő fű az egész kertben.Gondolom a várható büntetés a parlagfű miatt engem is ugyanúgy érint majd.Teljesen tanácstalan vagyok.

2018. júl. 1. 10:03
1 2
 1/15 szántóvető ***** válasza:
87%
rendőrt kell hívni illegális lakásfoglalók miatt.ő jegyzőkönyvbe veszi azt is hogy lakat van a kapun.nehogy azt mondd hogy hazamentél és 600-at autózkáztál oda-vissza a semmiért.
2018. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Rendőr és lakatos....

Kedves testvére ilyet nem tehet!

2018. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

#2es vagyok;szüleink és nővérünk halála után,a lakóház 90%a az én tulajdonom volt,testvéreim nekem ajándékozták.

Bátyámnak 10% körüli.De eszembe se jutott volna soha hogy 'az én házam',vagy hogy kizárjam!

Felnött emberek lévén,leültünk és megbeszéltünk mindent.

A hagyatéki tárgyalás csak formaság.

2018. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelmű, kihívod a rendőrséget.
2018. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Legközelebb vigyél pajszert, baltát, és verd le a lakatot.

Én sem értem az ilyet. Elindulsz 300 km-re úgy, hogy nem beszéled meg a testvéreddel?

2018. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem biztos hogy otthon volt, de ha mégis, hogy van ne, beengedni azt, akit nem akar. Esszerű lett volna előbb oda telefonálni. Emellett az se biztos, hogy közösen örököltetek, lehet hogy az övé az egész.
2018. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Az a baj hogy van egy idióta bent a bárány kint a farkas törvény a magyar jogban ,ami védi azt aki illegálisan is de éppen bent bújik meg a lakóépületben.Nem lakoltatható ki és nem kötelezhető arra hogy beengedjen.Ezért szívnak a lakás bérbeadók is,ha nem fizet az aki bent van. Lehet pár évig pereskedni,de a rendőrség is ha kijön azt mondja hogy ha mutatsz bírósági végzést vagy igazolványt arról hogy az a bejelentett lakóhelyed ,akkor bemehetsz és ebben segítenek.Ha csak fele tulajdonjogod van akkor nem.


Ilyenkor van az hogy pajszerrel,viperával ,kigyúrt kopaszokkal, pitbullokkal kell odamenni és jobb belátásra bírni a kedves tesót.Sose voltunk jogállam, és nem is leszünk.

2018. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
és honnét jött az ötlet, hogy 300km-t utazz füvet nyírni, ha egyszer ott lakik a testvér?
2018. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Amíg nem derül ki, hogy közösen örökölték e, addig nem kellene pattogni, utolso
2018. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Közjegyző vagy önkormányzat személyivel ad felvilágositást a végrendeletről.

Ha van.

2018. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!