Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom bolond kutyamániás?

A húgom bolond kutyamániás?

Figyelt kérdés
A húgom kapott a barátjától két kutyát fél éve. Azóta éjjel nappal ők teszik ki az idejét, munkahelyre nem viszi őket ugyan, de ha elugrik a boltba vagy a kávezóba biztos, hogy a kutyákat nem hagyja otthon. Rengeteg pénzt költ a kajájukra (több tízezerért vesz tápot), az ivartalanító műtét, a játékok stb. Facebookra is felrakott jó pár képet, gyakran fotózza őket meg a kutyákkal alszanak egy ágyban! Úgy csinál mintha a gyerekei lennének dajkálja, puszilgatja őket. Ami még durva, hogy egy közös barátnőnkkel képes volt összeveszni, mert a lány elletni akarja a saját kutyáját, húgom meg szaporítónak nevezte és veszekedett vele. Persze én is tudom, hogy ha valaki nem igazi tenyésztő nem igazán jó elletni a kutyát. De nem normális, hogy a barátságai is rámennek a kutya imádatra. Hogy magyarázzam el neki, hogy beteges amit csinál, és hogy állatként viszonyuljon a kutyákhoz ne úgy mint a gyerekekhez?

2018. aug. 26. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
22%
Igen, ő az n+1-ik bolond. Sehogy.
2018. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is két kutyám van, az agyamban alszanak, és puszilgatom őket. Ehhez még senkinek semmi köze véleményem szerint.

Legalább a gyerekét is ennyire vagy még jobban fogja szeretni. Egy állat talán egy embernél is több szeretetet képes adni. Valószínűleg ezt a hugod jobban tudja, mint Te, amivel szintúgy nincs probléma.

De már bocsánat, nem mindegy mit csinál a hugod, ha örömet lel benne?

2018. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
84%

kövezzetek meg, de szerintem ebben nincs semmi rossz.

én spec macska mániás vagyok, ugyan csak egy van, de én is vele alszom, szeretem és természetesen ivartalanítottam. kaját mondjuk nem tápot veszek, hanem főzöm neki, amikor az enyémet.

a barátait meg úgy válogatja ahogy akarja, ha már nem férnek bele az életébe az új hobbija miatt hát ez van.

a kutyát amúgy sétáltatni kell, jó hogy magával viszi ha elmegy.

2018. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
81%

2# voltam.

A párom is el fogadta, hogy az ágyban alszanak, és imádja őket.

Miért akarod megmagyarazni a hugodnak azt, hogy ez beteges, amikor ez relatív? Te annak gondolod, mert akkor vagy nem volt saját állatod, akit kiskora óta nevelgetsz, szereted... Nem tudom, nekem ez normális. A suliban is normális az emberek számára. Mindenkinek normális akit én ismerek.

Ha valaki pedig elletni akarja a kutyáját pénzért, az szaporító. Még ha nem lenne kutyám, akkor is vitatkoznék ezen.

A barátságai meg az Ő dolga.

2018. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
83%
Tehát normális, felelős állattartó, mi a probléma
2018. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
74%

"De nem normális, hogy a barátságai is rámennek a kutya imádatra. Hogy magyarázzam el neki, hogy beteges amit csinál, és hogy állatként viszonyuljon a kutyákhoz ne úgy mint a gyerekekhez?" - szerintem a bolond gyerekmániások sokkal idegesítőbbek... elvárják mindenkitől, hogy az ő gyerekükhöz alkalmazkodjon képesek a barátaikkal örök harag szinten összeveszni egy szoptatási hitvitán, vagy hogy a gyerek külön ágyba/szobába aludjon-e, és egyéb huszadrangú apróságokon... arról nem is beszélve, hogy egész nap a gyerekükkel traktálnak mindenkit IRL és URL, mintha Őkegyelme III. Festéktüsszentő Benőke egy eleven világcsoda lenne...

Hozzájuk képest a kutyások-cicások békés, konszolidált emberi lények...

2018. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
76%

#4es.

Szerinted az, hogy a kutyájával alszik, bűncselekmény? Az érvelésed ott bukik nagyot.

Nem fogok ezen vitatkozni senkivel. Te így gondolod, én így gondolom. Ha valakinek elarulom az nem jelenti azt, hogy véleményt is kértem arról a témáról. Válaszoltam egy kérdésre, ugyanis Ő kérdezte.

2018. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd békén a húgod, mert nem bolond, hanem jó gazda és állatbarátnak tűnik a leírásból. Én is összevesznék a barátaimmal, ha szaporítani akarná a kutyáját.


A facebookra kirakott képekkel nincs probléma, más meg másról rak ki képeket (gyerek, buli, kirándulás stb.). Az ő ágyába alszanak, nem a tiédben, ezzel ne foglalkozz. Sokat költ rájuk, gondolom a saját pénzét, ehhez sincs közöd, bár a minőségi táp, ivartalanítás és néhány játék nem sok, hanem alap, vagyis annak kellene lennie.

2018. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
74%

A kutya a család része.

Ő gondoskodik róluk.

Ivartalanította őket, hatalmas kötelesség, és nem csodálom, hogy összeveszett a felelőtlen barátnőjével.

Amúgy hány ment rá? Csak mert emiatt az egy miatt nem mondanám, hogy a kutyák miatt rámennek a barátságai.


Jó tápot ad nekik, mert egyébként mi a családban is jó minőségű kaját veszünk, hogy ne rossz kaján éljünk. És ez mióta gond? Miért kellett kiemelned? Tök normális.


Foglalkozik velük, a kutyák időigényesek. Hát ezt se értem, miért bánt téged? 2 kutya 3 kutya idejét emészti fel. Külön (1-1) és együtt (1) is foglalkozni kell velük.


Tisztaság van a házában, nem minden tiszta szőr, rendetlenség?


A leírtak alapján egy NORMÁL kutyatartóról van szó, nem pedig egy elfajzott kutyafanatikusról. Amúgy is, miért teszel úgy, mintha a te idődet emésztené fel? Semmi közöd hozzá. Főleg, hogy azt hiszed, abnormális a viselkedése. Kiváncsi lennék, neked mi a “normális”.

2018. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Na igen, a gyerek téma is probléma...Szeretne, vágyik rá, de másé nem érdekli. (Például az említett barátnőnké sem.) Ideig óráig elvan velük, de nem tud olyan érzelmeket mutatni a kisbabák iránt ami kéne. Olyanokat mond, hogy ha neki megszületik a gyereke biztos nem rak ki képeket róla, mert az privát és nem "bazári majmot" akar szülni... bezzeg a kutyáiról rak fel képeket.. szerintem érzelmileg nincs rendben.
2018. aug. 26. 09:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!