Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kivételeznek a szüleim...

Miért kivételeznek a szüleim a nővéremmel?

Figyelt kérdés
én 19 éves vagyok, a nővérem pedig 22 éves. Minden nap én kelek fel boltba menni, takarítok egész nap, vezetem a házat. A nővérem délbe kel, és egész nap fekszik, mégis ő van megdicsérve. Félre értés ne essék, szeretek takarítani de suli időbe amikor haza esek hatkor kicsit nehéz egyedül csinálni mindezt. A szüleim mindenért engem szidnak le. Ma nővérem eltört két tányért. Én felsepregettem utána, nem szóltam semmit. Majd apukám bejön ordítva, hogy nővérem miattam sír, mert "csúnyán néztem rá." Nővérem egyfolytában kutakodik a szobámban, elveszi a cuccaim én pedig ha kölcsön veszek valamit jön a leszidás Egész nap szó szerint semmit nem kell csinálnia. Valamiért mindenben kiváltságot élvez. Vele kedvesen beszélnek mindig, nekem csak a szidás jár bármi is a helyzet. Majd mindezek után leszidnak engem, hogy én kinek képzelem magam, hogy nem vagyok jóba a testvéremmel. Mit tennétek a helyembe? Kérlek segítsetek.

2018. aug. 31. 17:45
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
24%
ku rvaany ázd le őket ilyenkor.
2018. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Én is hasonló helyzetben vagyok, kivéve, hogy engem nem csesztetnek a szüleim, saját lelkiismeretből vállaltam magamra, hogy vezetem a háztartást. Téged kényszerítenek a szüleid, elvárják tőled? Ők csinálnak bármit is a ház körül?

Ne vedd magadra a hamupipőke szerepet, magad körül tarts rendet, a többiek meg vegyék ki a részüket a háztartásból, ne legyél senkinek se a szolgája! Hidd el, nem éri meg, koncentrálj magadra, a tanulmányaidra, és minél előbb igyekezz kiszabadulni ebből a környezetből!

2018. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Anyukám és apukám estig dolgozik ketten vagyunk itthon a testvéremmel. Én mosok mindenkire, és vezetem a házat. Nővéremnek egy feladata lenne, hogy megfőzzön, de egyszer sem csinálja meg. Ilyenkor a fejemhez vágnak egy olyat hogy "még megfőzve sincs". Nem merem nem meg csinálni, mert engem szidnának nem a testvérem.
2018. aug. 31. 17:59
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne csináld meg! Ideig-óráig talán kiabálni fognak, de ez így egyáltalán nem egészséges, mindenki felnőtt a családban, nehogy már elvárják tőled, hogy mindent te csinálj! Fiatal vagy még, ne pazarold erre a drága idődet. Gondolom te is belefáradtál, moss csak magadra, aztán ha már nem lesz mit felvenniük, talán ők is megtanulják használni a mosógépet.
2018. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Részben azért is csinálom meg, mert ha jön hozzánk valaki szégyellem hogy szalad a ház. Más meg nem csinálja meg, így nekem kell.
2018. aug. 31. 18:11
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem fog fegyvert a fejedhez, hogy megcsináld. Kiabáljanak akkor, na és? A nővéred is megemelheti a lusta seggét.
2018. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Soha nem fogom megérteni, hogy mi lófacért kell minden egyes kicseszett nap takarítani. Boltba is minek járkálsz minden nap, ráadásul reggel?

Arról hogy te magadra vetted ezt a mártír cseléd szerepet nem a nővéred tehet. Itt már sokat nem lehet tenni, szépen hozzászoktattad a családot, hogy van bejárónő. Veszekedés nélkül ez nem fog változni.

2018. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudod ha van három felnőtt ember körülötted, aki nem vigyáz a rendre, össze mancsol mindent, akkor sajnos igen is kell minden nap pakolni és takarítani. Nem vettem magamra a mártír szerepet nővérem nem csinálja meg a szüleim este érnek haza nem várom el hogy nyolc órakor neki kezdjenek porszívózni. Nem is a takarítással van a baj, hanem a különböző bánásmóddal amit kapok. Boltba sajnos mennem kell, mivel faluban élünk és ha éppen nincs idő elmenni a városba nagy bevásárlást csinálni, akkor bizony csak azt veszem ami aznapra szükséges, mivel minden piszok drága :)
2018. aug. 31. 18:57
 9/12 A kérdező kommentje:
illetve ha nem csinálom meg, valami nincs a helyén, akkor megszólják. hidd el nem én választottam ezt a szerepet
2018. aug. 31. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy családban mindig a legkisebb testvér szívja meg.

Én is hasonlóan voltam ezzel, de én el is költöztem amint lett keresetem. Nekem bátyám van, de ő még 30 évesen is azt csinálja amit a te nővéred. 10-11 óráig alszik, felébred kajál, disznóólat hagy maga után, és ledöglik az internet elé. Olyan munkahelye van hogy állandóan délutánra kell mennie. Nem véletlen mert ott is tud lustálkodni, és nem csoda hogy csak havi 95-100 ezret keresi meg, mert takarító egy vegyi feldolgozó üzemben, javarészt férfi fürdőt takarítja és őrzi ott a szekrényeket, ne legyenek feltörések, meg rendet tart, illetve néha beküldik a csarnokba kiömlött vegyszereket szivattyúzni. Mivel nem kell állandóan ott dolgoznia, csak ül az asztalnál, viszi a laptopját azon néz filmeket, internetezik, és este 11 órakor hazajön, és folytatja ezt.

Főzni nem tud, semmit nem tud megcsinálni maga után. Amikor gyerekek voltunk, iskolások nekem 11 évesen már meg kellett tanulnom főzni mert ő ehhez is lusta volt és nem érdekelte a szüleinket, ők elkönyvelték hogy kétbalkezes és csináljam én mert ügyes vagyok.

Persze én meguntam hogy a ház csicskája legyek, nem ezzel volt a bajom hogy van házimunka, mert megcsináltam mindent, fát vágtam télen közben főtt a kaja, takarítottam, elindítottam egy adag mosást, amikor nem kellett csinálni semmit közbe érettségi tételeket tanultam, és mivel akkor már megvolt a jogsim, így apám oda adta az autóját és azzal kellett mennem egyedül nagy bevásárolni a városba, mert a bátyám ne jöjjön mert alkalmatlan erre szerintük, meg úgy is a drágább sört venné meg magának és nem az olcsóbbat. A bátyám alkoholista lett, bár nem durván szerencsére, de mindennap megiszik 4-5 doboz sört és elszív egy doboz cigit.

Ebből áll mai napig az egész élete. Meg hozzáteszem barátai nincsenek, már az ivó cimborái sem állnak szóba vele mert ő képes lehúzni mindenkit sörrel, cigivel, pénzzel, mellette mocskosul pofátlan is. faluban élünk, illetve én már nem, de mindenki ismer mindenkit. A szüleimet is már lenézik mert hagyták hogy a bátyám ilyen legyen és engednek neki. Arról nem is beszélve hogy mindenért én voltam a hibás. Köztudott volt hogy a bátyám nagyon régen úgy 10 évvel ezelőtt kölcsön kért egy biciklit a szomszédtól, mert ő használt felújított bicajokkal kereskedik a szomszéd városban. Ezzel nem is volt baj, de a bátyám szeretett hülyéskedni és összetörte, és úgy vitte vissza, de pont amikor nem volt otthon, és csak betette az udvarra. Akkor a szomszéd, teljesen jogosan pattogott hogy mit képzel, miért így adta, a bátyám meg rám kente hogy én tettem. Aztán a szüleink rögtön engem támadtak hogy miét csináltam, stb... Kezdjük azzal hogy akkor én nem is voltam a faluba mert osztálykirándulás volt és csak aznap délután értem haza amikor a bátyám már összetörve hozta haza a bicajt. A környéken élük mint alátámasztották hogy a bátyámat látták ökörködni a töltésnél ahol BMX-esek voltak akkoriban erre kialakított pályán amire saját felelősségre engedélyt is kaptak az önkormányzattól, holott az a bicaj pont nem erre volt alkalmas. De a lényeg amikor ezek kiderültek és a szomszéd is már tudta hogy mégis a bátyám volt, mondta neki hogy az ára 30 ezer ft mert ugye ha el akarja adni meg kell csinálni, de az alapanyag ami kell hozzá ennyibe kerül mert ennyi kárt szenvedett, de ha kifizet neki 50 ezret akkor megjavítva oda adja neki a kerékpárt annyi eltéréssel hogy nem lesz lefestve a váz mert annak a normális festése 25-30 ezer ft.

Persze a szüleink fizették ki a kárt, és utána is engem hibáztattak ezen. Akkor jogosan kiálltam magamért visszapofáztam hogy mi alapon, meg miért. Apám erre elgondolkozott, csendben maradt, utána meg mondta hogy akkor is én vagyok a hibás mert valakinek el kell vinni a balhét, mert a bátyám erre alkalmatlan, jól akarta magát érezni a barátaival így járt, én meg értsem meg, nekem könnyebb, könnyebben barátokozó vagyok, elfogadtak az osztálytársaim, mehettem osztálykirándulásra, örüljek ennek és viseljem el a bátyám mert őt mindenki utálja és legalább a családja szeresse.

Megjegyzem iskolába is utálták, mert ő okozott mindenkinek rosszat, rossz szándékú ember, önző, udvariatlan. Barátnője sem volt még, nem is csodálom....

2018. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!