Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kivételeznek a nővéremmel?

Miért kivételeznek a nővéremmel?

Figyelt kérdés

A mamám folyton kivételezik a nővéremmel. Ma az volt, hogy éppen a nővérem ivott egy pohárból és miután otthagyta az asztalano bevonult a szobájába. Mamám megy a konyhára pár perccel később. Elkezd ordibálni, hogy ki az isten hagyta ott a poharat az asztalon. Nővérem kijön a szobájából. Mondja, hogy ő volt. Erre a mamám szépen nyugodtan mondja neki, hogy ja, akkor semmi baj, azt hittem a húgod volt.


Meg sokszor van az, hogy amikor besegítek házi munkába,hogy akkor jó vagyok, akkor már jó "kislány" vagyok, de amikor leszeretnék pihenni egy picit, mert hulla fáradt vagyok, akkor egyszerre az van, hogy menjek a francba, lusta dög vagyok. Szeretek segíteni egyébként házi/kerti munkába itthon. Ha van rá időm besegítek, de vannak pillanatok, amikor fáradtan jövök haza, és úgy érzem, hogy majd szétrobban a fejem is.


Egyszerűen nem értem.. Miért lehet ez,miért kivételezik a nővéremmel? Néha már úgy érzem, hogy csak akkor vagyok jó, ha takarítok. Persze megcsinálom, mert alap dolog. De amikor megcsinálom a házi munkát utánna meg már kezdődik a mamám szokásos csesztetése. "Semmire nem vagyok jó" "Lusta dög" és még sorolhatnám..


Bezzeg, ha a nővérem nem takarít mert fáradt, egyszerre az van hogy pihenjen csak le, aludjon.

De ha én, akkor már lusta vagyok.


2017. ápr. 11. 18:16
 1/8 A kérdező kommentje:

A kérdésben elírtam, elnézést.

*kivételezik*

2017. ápr. 11. 18:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a legfontosabb infók kimaradtak. Milyen gyakran vagytok a mamánál, mennyi idős a nővéred, ki mit csinál?

Mondjuk eltudok képzelni olyan helyzetet amikor teljesen érthető, hogy mások az elvárások. Pl.: testvéred a családfenntartó.

2017. ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem ismerlek titeket, de esetleg a nővéred nem beteg? (fizikai vagy elme állapoti.)


Csak a nagymamádnál van ez? Az idősebbek általában mindig kivételeznek, nálam is így van, csak itt a kisebbet védik mindig.

2017. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát apukámmal és mamámmal élünk. Anyukám már elhunyt egy éve.

A nővérem tanul, ahogy én is. Ő 17 én 16 éves. És én tényleg mindig besegítek a házimunkába, sőt sokszor több mindent csinálok meg, mint a nővérem.

2017. ápr. 11. 18:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem beteg. Teljesen normális.
2017. ápr. 11. 18:34
 6/8 anonim válasza:
100%

Velem is hasonló volt,csak a bátyámmal.Nekem a bátyám még be sem vallotta,hogy ő csinálta,már én voltam a hibás.Ez így ment egészen tavaly előtt novemberig.Amikor ugyanis a mamámnál nyelvdaganatot diagnosztizáltak.Mikor megtudtam elkezdtem sírni,a bátyám pedig nyugodtan ült,és semmi sem változott az arckifejezésén.Rendszeresen látogattuk,de ő olyan 2-3-szor jött be meglátogatni.Miután megműtötték úgy volt,hogy olyan 1 éven belül fel fog épülni.Ameddig a kórházban volt,egy teljesen más olalát ismerhettem meg,sokkal jobban megnyílt,és egyszer sem piszkált,inkább csak mosolygott.Aztán a szülinapom előtt olyan 3 nappal kómába került.A szülinapom így nem volt olyan boldog,mint szokott,és kiderült,hogy még a betegsége előtt megvette az ajándékomat.Négy nappal később meghalt.A testvérem még akkor is csak a gépet nyomkodta...Én még máig olyan hetente sírok.Teljesen egy másik oldalát mutatta előtte,amit máig nem értek,hogy mire volt jó.Azt nem mondanám,hogy jobban megkedveltettem magam a mamámmal,mert azokban a ritka esetekben amikör bejött a bátyám is,akkor szinte levegő voltam,észre sem vett.

A te történetedből is ezt tudom nagyjából levenni,hogy te igenis szereted őt,de ő valamiért teljesen máshogy viszonyul hozzád.Valószínűleg az lehet az oka,hogy őt már régebb óta ismeri.Én csak azt bírom mondani,hogy próbálj meg minél több programot együtt tölteni vele,és jobban megismertetni magadat;)

2017. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Te jobb vagy. Mármint, a mama szerint. Te belőled egy igazi, tradícionális házziasszonyt szeretne nevelni. Aki ilyeneket simán ki kell bírnia. A nővéred meg, ellesz majd valahogy, szerinte. Kérdés: Ki jár jobban?
2017. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7:

Lássuk csak. A nővérnek lesz öntudata, nem lesz másnak a csicskája, kiáll magáért, nem engedi, hogy mindent megtegyenek vele.

A kérdezőből meg ha neked van igazad, egy valódi szolgalelkű, maximálisan terhelhető, 100%-osan kihasználható egyed lesz, akiről az utolsó bőrt is le lehet nyúzni.


Na, komoly még a kérdésed, hogy ki jár jobban?

2017. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!