Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet annyira irigy egy...

Hogy lehet annyira irigy egy testvér hogy inkább elveszti a saját pénzét is csak ne jusson a testvérének?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem volt milliomos. Viszont kitaláltam egy jó vállalkozást 3 éve, amit családi összefogásban képzeltem el! Nem akartam idegeneket odaengedni, nehogy ellopják az ötletet. Bevettem a bátyámat, szüleimet, unokatestvéreimet! Mindenkinek tetszett a dolog, az egyik unokatesómnak annyira hogy az állását is otthagyta.

Az első 3 hónapban már pénzt hozott a cég, már akkor az előtte lévő fizetések felét megkerestük 6-an. A bátyám már mutatott előtte is irigység jeleket, de teljesen elszállt vele. Addig ment hogy (mint utólag kiderült) az egyik barátjával megcsinálta ugyanezt a businesst és elhappolta az ügyfeleket is. Persze kiderült hogy a baráttal közös cégbe később vette volna be őt hogy ne legyen feltűnő, de amikor beindult a pénz akkor elfeledkezett róla és kitette az egészből.

Sajnos annak a srácnak nagyon sok pénze volt már akkor is, több-jobb gépet tudott venni, üzemcsarnokot, menő irodában fogadta az ügyfeleket, így ő jött ki jól a dologból, nekünk kevés ügyfél maradt és 2 év után abba is hagytuk inkább, nem éltünk meg belőle. Persze utólag derültek ki ezek a dolgok! A szüleinknek meg is mondta a bátyám: én nem érdemlem meg a pénzt mert nem jártam egyetemre, inkább senkinek ne legyen a családból minthogy nekem!

Persze jó lett volna ha a haver tényleg beveszi magához, azt tervezte hogy akkor az unokatesókat odacsábítja meg apánkat is. Csak én maradjak hoppon, az volt a lényeg. Most meg próbálja beperelni a már sokszoros milliomos “barátját”, de mivel soha semmit nem adtak írásba, így hiába!


Hogy lehet egy testvér ennyire-de ennyire irigy? Az unokatesók már nem állnak szóba vele, apánk se nagyon, anyánk meg védi őt, hogy a mi cégünknek úgyse lett volna elég tőkéje és előbb-utóbb úgyis valaki ellopta volna az egészet.


2018. szept. 5. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Lásd Káin és Ábel.


A legnagyobb irigyek a testvérek köréből kerülnek ki.Ez már évezredek óta így van.

2018. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem volt levédve az ötlet? Vagy akármi?
2018. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez a rossz nevelésböl következik.


Bátyám ugyan ilyen. Èn 2 idegen nyelven beszélek, nagyon jól élünk. A bátyámnak sem kellene panaszkodnia.

De pár éve a sógornöm elszolta magát mikor éppen angolul telefonáltam. " látod, te egy nyelven sem tanultál meg, pedig mindig azt mondod, hogy a hugod sokkal hülyéb nálad"... Ez teljesen padlóra vert, meg sem kellett volna hallanom, de azt hitte szerintem a sógornöm, hogy nem hallom öket.

Èn ezt a tesómtól abszolút féltékenységnek hiszem. Ezek után gondoltam végig, és ha bele gondolok az egész életünkben féltékeny volt. Anyámmal egyszer beszéltem vele erröl, és ekkor nayám is jobban végig gondolta, és elmesélt néhány gyerekkori szitut föleg a születésem idején, amiböl abszolút eredhet ez a féltékenység. Ennek sajnos a szomszédban élö nagymamám volt a legnagyobb ok. De hát ez van...

2018. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom úgy érzi te kaptál olyat amit ő nem. Nekem két uncsim van, az idősebb elképesztően irigy és azt mondta azért mert a kisebb megkap amúgy is mindent rá meg “szarnak”. Ez persze nincs így, de kiskorában el lett rontva ez a dolog és azóta is megmaradt a sérelem.

Szerintem nalatok is hasonló dolog lehet, így érzi hogy te így kapsz meg valamit amit ő is kaphatna, hogy nem tettél le érte semmit/eleget az asztalra.

Ha nem ez a probléma akkor inkább csak szimplán rossz/kapzsi természetű embernek mondanám.

2018. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező:

Nagyon fájdalmas hogy a saját testvérével ilyet megtett és hogy pofátlanul "még meg is indokolja" hogy ő miért jogosult. Elhárító mechanizmus ez a részéről, hogy ne kelljen szembesülnie azzal, hogy milyen aljas módon viselkedett.


Család mit szól ehhez?

2018. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha az én természetemmel rendelkeznél te börtönben ülnél az öcséd meg a föld alatt lenne.


Szerencsére nekem az összes testvérem normális, de ahogy olvastam a storyt úgy ment fel bennem egyre jobban a pumpa.

Remélem kamu.

2018. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
ha egy otlet jo, akkor jon a tokeeros konkurrencia es lenyom. aki ezt nem tudja, az ne vallalkozzon...
2018. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, jön a konkurencia de hogy a saját testvére személyében azt senki nem gondolná...
2018. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: miért nem volt versenytilalmi megállapodás a szerződésében?
2018. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Most itt nem a konkrurencia megjelenése a lényeg, hanem az, hogy a saját testvére szúrta hátba az egész családot.

Egyébként egy olyan anyával szóba se állnék, aki egy ilyen patkányt védelmez.

2018. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!