Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem jobban szereti a...

Nővérem jobban szereti a barátnőit mint engem?

Figyelt kérdés

6 évvel idősebb nálam (én 22, ő 28), mindig is jóban voltunk. Ő már középiskolába is Pestre járt, rokonoknál lakott, hétvégente jött haza, aztán egyre kevesebbszer. Azóta is ott lakik.

Most volt 2 hete az eljegyzési bulija. Már kezdjük ott, hogy kiderült, a barátját már 8 hónappal korábban bemutatta a barátnőknek, a szüleinknek meg 6 hónappal. Nekem csak kb utoljára (én is más városban élek már amúgy). A szöveg az volt, hogy nehéz összeegyeztetni, blabla, de én voltam az utolsó ember aki találkozott vele. Kiderült hogy volt nála már családi bemutatás is akkor, csak engem nem hívtak meg! A szüleink meg se mondták nekem csak utólag!

Tényleg nagyon jóban voltunk, legalább is ő úgy csinált mindig is. Ölelgetés, üzenetek, hívások, szeretlek ... nekem van a legjobb testvérem, ezt mondta mindenkinek! Hozzá tartozik az egészhez hogy 3-4 éve tudtam meg hogy nagyon féltékeny rám külsőleg. Neki soha nem volt pasija, nekem meg 2 komolyabb volt eddig (eljegyzés is volt az egyikkel). Okot soha nem adtam rá hogy féltékeny legyen! Anyunk szerint viszont nagyon zavarta hogy nekem ott a pasim ünnepekkor, stb.

Az eljegyzési bulin ledöbbentem! A barátnői mind sültbunkó, sznob beállítottságú gazdag család-gazdag férj félék. A szüleinknek bemutatkoztak, mellettem szépen elmentek, levegőnek sem néztek. Először azt hittem azért mert nem tudják ki vagyok, de később sem változott semmi. Nem is értettem. A nővérem is átvette ezt a stílust teljesen, végig rám se nézett. Az egyik barátnővel úgy viselkedtek mintha ő lenne a testvére igazából!!! Maga mellé ültette, amikor bejelentették az eljegyzést egymás nyakába borulva sírtak, én oda se fértem hozzá, csak mindenki után. Aztán ezt a flegma csajt felkérte tanúnak, a többi barátnőt meg koszorúslánynak! Engem meg sem említett! A vőlegény ugyanakkor a saját öccsével viselkedett úgy mint az én testvérem a barátnővel, maga mellé ültette, őt kérte fel tanúnak, stb. A szüleink minderre semmit nem mondtak, el vannak ájulva hogy a pénzes, tanult pesti pasi elveszi a lányukat és hollywoodi életet fognak élni!

Kiderült hogy babaváró buli is volt egyben, mert terhes is! Ezt a barátnők tudták eddig! Sőt a tanú csajt már most megkérte hogy legyen a keresztanya majd, a férje öccsével! Szüleink szerint jól fog jönni egy pénzes keresztszülő, aki mindent megvesz majd a gyereknek.

Rákérdeztem ezekre később telefonon, de nem mondott semmi értelmezhetőt és azóta elérni se tudom. A vőlegényével takarózott, hogy mindent ő akar így. Pedig nem hinném, mert nekem azt mondta a srác, hogy csodálkozott azon hogy semmire sem engem kért fel! Meg azt is mondta hogy azt hitte mi nem vagyunk beszélőviszonyban! Közben heti 2x beszélünk (ilyenkor mit mondhat kit hív?)

Azóta is nyomja a szipiszupi tesók vagyunk szöveget a szülővárosunkban másoknak, meg a családnak! Azt se értem miért néznek levegőnek a nagy barátnői, amikor semmit sem csináltam! De tényleg nem! Én mindig felnéztem rá, követtem, istenítettem! Vele dicsekedtem, hogy nekem milyen szuper fővárosi nővérem van!

Érti ezt valaki? Nagyon el vagyok keseredve! Semmi okot nem tudok, ő meg úgy csinál mintha semmi nem lenne. Anyunk annyit mondott, hogy belőle most jöhettek elő a tüskék amiatt mert én mindig sikeresebb voltam és népszerűbb és most vág vissza! De ha én soha nem bántottam miért vág vissza!? És közben miért csinál úgy mintha minden rendben lenne?

Olyan mintha azt se tudnám ki ez a csaj! Mint egy más ember teljesen ......


2018. okt. 25. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
miért nem kérdezed meg tőle h mi a baja? megbantottad e v vmi... elmondhatod neki ezeket amiket ide leirtal
2018. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem kicsit bolhából elefántot csináltál. Szeret téged, ez biztos. Csak éppen neked is a saját életedet kell élned, ahogyan ő teszi. Meg kell értened, hogy már nem vagytok gyerekek, nem úgy van, ahogy régen. Ez az élet rendje.
2018. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként nézz mélyen magadba, olvasd végig újra a leírtakat kérdező. Nem véletlen az irigység vezérli a szavaidat? :/
2018. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Irigy vagy süt az írásodból, ő meg félti tőled a vőlegényét szerintem.. Biztos h volt előzménye ennek,h téged mindenki kihagyott a boldogságból a komplett család titkolózott,a barátnői is,csak ezt nem mondod el. Gondolom savanyu képet vágtál máskor is ha vmi sikerült nővérednek és irigykedtél..
2018. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj olyan szekér után, ami nem vesz fel. Senki nem kötelezhető arra, hogy egy másik embert szeressen.
2018. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ne vedd ezt úgy a lelkedre. Nem irigylem azt, aki annyira kapakszkodik a "menőbb" társaság részévé válni, hogy előttük azt mutatja, hogy "vidéki/falusi" szülei, tesója már nem az "ő köreibe tartozó".
2018. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Meg vagyok döbbenve a válaszokon. Hogy vélhet valaki irigységet felfedezni ebben?

Nagyon sajnálom, hogy ilyen a testvéreddel a kapcsolatod. A problémát abban látom, hogy nem tűnt mélynek ez soha.

Én a helyedben telefonbeszélgetések során vagy személyesen elmondanám neki ezeket és leépíteném vele a kapcsolatom, bármilyen fájdalmas is. Én pl két héten egyszer ha beszélek a bátyámmal személyesen meg sajnos nagyon rég találkoztunk, de ha bármelyikünkkel lenne valami a másik ugrana. Ahogy a szüleidet nézem nagy szerepük volt abban, hogy így lettetek felnevelve.

Csak lépj tovább mert megjavítani ezt is, mint minden kapcsolatot csak úgy lehet, ha mindkét fél akarja. És a nővéred elnézve ez a feltétel nem teljesül

2018. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

A helyedben nem isteníteném tovább.

De ismerem a másik szemszöget is. Barátnőmnek van húga, mégis én leszek a tanú és a keresztanya is, és közös tetoválásunk is van. Ennek semmi köze a húgához, nem jelenti, hogy ne szeretné őt, mert szereti. A húga pedig nem reklamál.

Valahogy őszintén el kéne beszélgetnetek.

2018. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

A csúnya, nyomi végre megtalálta az aranytojást tojó tyúkot/férjet.

Nem szívesen mutogat, mert tuti szebb vagy. Ezt azonnal levették a rusnya barátnői is.

Innentől semmi esélyed. Mind félteni fogja a gazdag kanját tőled.

Sajnos ez a szép és egyébként népszerű nők, férfiak keresztje.

A szüleid pedig rettenetesek!

2018. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem irigylem, nálam ez fel sem merült soha sem! Mindig ilyen pótanya-nagytesót láttam benne. A pasiját sem kell féltenie, jól tudja hogy nem vagyok olyan! Beszélni nem tudok vele, nem mond igazat, terel. Nincs időm, pénzem Budapestre járkálni, hátha összefutok vele. Ha nem akar találkozni, úgyis el tud kerülni.

Szüleink úgy vannak vele, hogy a lányuk akit féltettek hogy egyedül marad, most megfogta a jackpotot és mindent elnéznek neki. Mindennek úgy kell lennie ahogy ő mondja. Ha nem hívna meg az esküvőre azt is kimagyaráznák neki sajnos. Mivel falusiak vagyuk/voltunk, így sok szabály van nálunk amit mindenki tud és betart. Pl. hogy a tanú és a keresztszülő mindig a testvér és párja (ha nincs akkor a másik testvér vagy unokatestvér), valamint az Anya vagy Apa testvére és párja (2-2 keresztszülőt szoktak nálunk kiválasztani). Ő ettől is eltért, Anyu nővére is úgy megharagudott, hogy már most megüzente hogy el sem megy! Őt nem is hívták meg a vacsorára sem, ami nálunk nagy illetlenségnek számít!

2018. okt. 26. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!