Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérek miért ilyen kavarógé...

A nővérek miért ilyen kavarógépek?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, akik 2-3 évvel idősebbek (30/N ; 32/N). Nem nagyon beszélgetünk, mert egész gyerekkoromban az volt, hogy bármit amit mondtam, azt ők továbbadták "kiszínezve" és folyamatosan kavarták a sz****rt. Ők meg vannak győződve arról, hogy tökéletesek. Állandóan beleszóltak a dolgaimba, hogy miért ilyen "hülyén" öltözködöm, "ostoba f*****sz" vagyok, semmire sem fogom vinni, csak mert nem úgy élek ahogy ők, nem azt gondolom és mondom, amit ők. Ez akkor is így volt, amikor gyerek voltam és akkor is így maradt ami után felvállaltam hogy meleg vagyok.


Emellett rettenetesen irigyek. Ami abból ered hogy én voltam a "legkisebb". Az sem számított hogy melegként több közös témánk van.


Mostanában kapom az ívet, hogy milyen hálátlan, önző testvér vagyok, ami miatt alig beszélek velük és inkább a pasimmal, haverjaimmal vagyok. Nem tudok velük meglenni egy napnál többet, mert képtelenek változni. Arról érdekesmód az egyik nővérem megfeledkezett, hogy ő azért nem akart annak idején segíteni, mert nem akarja hogy a "b*******zi testvére égesse őt" és ilyenkor még ő van felháborodva. Most meg egy albérletben él egy meleg fiúval Németországban.


Sajnos nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy nem bízom bennük. Nagyon elszomorít ez engem. Olyan mintha egyke lettem volna mindig is. Az egyik legjobb barátnőmmel és haverommal jobban kijövök mint a saját nővéreimmel.



28/F


2018. nov. 9. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve szar a kapcsolat hát nem kell eröltetni.. Én is rájöttem h nem lehet kierőszakolni bizonyos dolgokat,és feleslegesen pitizek a szüleimnek sose leszek elég jó.. :(
2018. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Dettó énis meleg vagyok. 20/F ✌
2018. nov. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha meleg vagy ne csodálkozz.
2018. nov. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondoltad, hogy most más lesz? Nem értem... egyáltalàn mindk tartod velük a kapcsolatot?
2018. nov. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az sem számított hogy melegként több közös témánk van.


Hülye vagy, nem meleg. Az én öcsém is az, ettől még marhára nem volt vele több közös témám, mint a bátyámmal.

2018. nov. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Te rontottad el még ennél is jobban. Ha meg felvállalod akkor vállald tisztességesen, ne csak a csilivili szivárványzászlós részét. Mire számítottál?
2018. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alain Delon ***** válasza:
100%
Az itt a baj, hogy 30 éves korotokra nem tudtátok kinőni a gyerekkorotokat. Nem tudtátok magatok mögött hagyni a gyermekes kicsinyeskedéseteket.
2018. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Durva történet, de nem minden nővér ilyen rosszindulatú "kavarógép". Veled egyidős vagyok, és van egy két évvel fiatalabb öcsém aki szintén meleg és mindennél jobban imádom. Már gyerekkorunkban is kivételesen jó kapcsolatunk volt, ami így felnőtt korunkra csak még inkább kiforrott. Nem akarok most litániákat írni a kapcsolatunkról, de lényeg hogy akivel láthatóan nem működik a dolog, azt viszont hagyni kell. Ez vagy jön természetesen magától, vagy nem, erőltetni nem lehet és nincs is értelme. Ha így beszéltek veled gyerekkorodban, nem is értem, mire fel a felháborodásuk. Hagyjátok egymást, élje mindenki a saját kis világát. Van párod, vannak barátaid, inkább rájuk fordítsd azt az energiát, amit a nővéreiddel való felesleges viaskodásba fektetnél. Nem is méltók rá, hogy ilyen szinten is rájuk pazarold a figyelmedet. Elsullyednék szégyenembenha én így bántam volna az öcsémmel.

28N

2018. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valamit itt félreértetek jó páran. Én sosem titkoltam, aki ismer az tudja rólam hogy, a családomban is felvállaltam rég. Nem akarom erőltetni ami nem megy, de mégis sz*****r hogy másnak tök jó a testvéreivel a viszony, nekem meg ez jutott. Már eljutottam oda rég hogy attól mert "több közös" témánk lesz, nem változik semmi, ez a felismerés már rég megtörtént.
2018. nov. 10. 07:38
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 vagyok. Nem lehet mindenkivel jó a viszonyunk. Nekünk például a szüleinkkel nem jó. Nem vagyunk rosszban, de jóban sem, éli mindenki a saját életét. Cserébe a testvéremmel mindig ott vagyunk egymásnak és bármikor, bármiben számíthatunk egymásra.

Biztos neked is van ilyen ember az életedben. Egyszerre sajnos nem lehet mindent.

2018. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!