Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérek miért ilyen kavarógé...

A nővérek miért ilyen kavarógépek?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, akik 2-3 évvel idősebbek (30/N ; 32/N). Nem nagyon beszélgetünk, mert egész gyerekkoromban az volt, hogy bármit amit mondtam, azt ők továbbadták "kiszínezve" és folyamatosan kavarták a sz****rt. Ők meg vannak győződve arról, hogy tökéletesek. Állandóan beleszóltak a dolgaimba, hogy miért ilyen "hülyén" öltözködöm, "ostoba f*****sz" vagyok, semmire sem fogom vinni, csak mert nem úgy élek ahogy ők, nem azt gondolom és mondom, amit ők. Ez akkor is így volt, amikor gyerek voltam és akkor is így maradt ami után felvállaltam hogy meleg vagyok.


Emellett rettenetesen irigyek. Ami abból ered hogy én voltam a "legkisebb". Az sem számított hogy melegként több közös témánk van.


Mostanában kapom az ívet, hogy milyen hálátlan, önző testvér vagyok, ami miatt alig beszélek velük és inkább a pasimmal, haverjaimmal vagyok. Nem tudok velük meglenni egy napnál többet, mert képtelenek változni. Arról érdekesmód az egyik nővérem megfeledkezett, hogy ő azért nem akart annak idején segíteni, mert nem akarja hogy a "b*******zi testvére égesse őt" és ilyenkor még ő van felháborodva. Most meg egy albérletben él egy meleg fiúval Németországban.


Sajnos nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy nem bízom bennük. Nagyon elszomorít ez engem. Olyan mintha egyke lettem volna mindig is. Az egyik legjobb barátnőmmel és haverommal jobban kijövök mint a saját nővéreimmel.



28/F


2018. nov. 9. 22:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, sokszor nem csak a szülők miatt sérülnek a gyerekek, hanem a testvérek miatt is.

Gyakori eset a Tied.

Viszont felnőttként már eldöntheted, hogy kivel tartod a kapcsolatot az életedben:

Az, akitől csak fricskákat kaptál is csomó negatív megjegyzést vagy az akitől elismerést, szeretet.

Ajánlom, hogy kezd el Szabó Péter videókat nézni!

Nincs joga, senkinek sem belerondítani az életedbe. Az ilyen emberekkel meg szakítani a kapcsolatot, mert csak kárt okoznak benned és ez esetben nem számít, hogy rokon-e vagy sem!

Csak azért mert testvér, neked el kell őt viselned?

Nem kell haragot érezned, csak el kell őt engedned a lelkedben és bocsáss meg neki. Ez is fontos!

2018. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!