Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire csinálnátok nagy...

Mennyire csinálnátok nagy ügyet a buliban való drogozásból? Ne játsszam az "okos nővért"?

Figyelt kérdés

A húgom most költözött fel Budapestre, együtt élünk, így azért eléggé látom a mindennapjait. Szerintem kicsit túlzásba viszi a bulizást, de mivel a zh-k megvannak neki, meg a kötelező órákra bejár, nem fogok kiselőadást tartani neki. Viszont heti 1-2(-3) buli a minimum nála, és most kiderült, hogy nem csak inni szokott olyankor. Azzal védekezik, hogy ezek techno bulik leginkább, és hogy azt józanul ő nem bírja élvezni, és hogy neki ez nem kerül pénzbe, mert a barátja intézi, vagy a barátnői. És hogy nem hülye, pénzt erre sosem áldozna.


Meg hogy észnél van, kétes alakoktól sosem fogadna el semmit, meg ha nem mennek bulizni, akkor eszébe sem jut ez. Igen, de amúgy sem kéne neki eszébe jutnia. Nem 1-2 elfelezett füves cigiről van szó. Ezek olyan dolgok, amikre nagyon könnyű rászokni, de lejönni róla viszont baromi nehéz.


Tanácstalan vagyok. Anyáékat sem akarom megijeszteni, a húgomat sem akarom bajbakeverni. De a leépülését sem szeretném végignézni. 21 vagyok, tehát nem egy középkorú, vaskalapos nő. Én is eljárok bulizni néha-néha, de nem úgy, ahogy a húgom. Félek, ha beszélnék vele, akkor csak lázadni kezdene és semmit nem mondana el később.


2018. nov. 18. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Vidd el önkénteskedni egy hajléktalanszállóra! Lesz ott pár drogos, észhez fogja téríteni
2018. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
A rendszeres drogozásból én ügyet csinálnék. Sorry.
2018. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

A húgod "jó úton halad" a teljes testi, lelki és erkölcsi leépülés felé.

Hogy mit tanácsolok?

Első lépésben TE beszélj vele, de ne szidalmazd, ne fenyegesd, mert akkor tényleg semmit sem árul el neked. Inkább éreztesd vele, hogy a javát akarod és félted őt. Neked mégiscsak nagyobb a tapasztalatod a nagyvárosi életről, mint neki. Előbb-utóbb előjönnek nála a keményebb drogok is, mert a mostaniak már "nem eléggé hatnak"...

Ha nem tér észhez, akkor okvetlenül mondd el a szüleiteknek, mert n feledd, hogy téged okolnak majd azért, hogy hagytad elzülleni és időben, amikor talán még menthető volt a helyzet, nem szóltál nekik!!!

Nem irigylem a helyzetedet...

2018. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előttem lévővel. Beszélj vele viszont nem kioktató hangnemben hanem érezze hogy félted és hogy jót akarsz neki. Nem akarlak megijeszteni de jó úton halad ahhoz hogy leépüljön,van olyan akinek egyszer elég használnia ahhoz hogy utána ne tudjon leállni, ő meg rendszeresen használ és még a társasága se jó neki hogy azt mondanák hogy xy ne csináld már hanem bele viszik.
2018. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki kicsiben játszik először. A nagy piások se úgy kezdik, hogy megisznak egy karton sört.
2018. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképp "szállj rá", még akkor is ha összevesztek vagy megharagszik rád. Ha nem használ akkor vond be a szülőket, nem számít mi lesz a következménye a húgoddal való kapcsolatodban, mert ha meg lesz valami gebasz vele akkor meg magadat fogd hibáztatni, hogy miért nem léptél.
2018. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Viccesen hangzik ez a kétes alakoktól nem fogadok el semmit, de bármit lenyelek amit a haverok elém raknak hozzáállás. Biztos nagyon minőségi az a cucc amit a csóró egyetemisták ingyen osztogatnak egymásnak...
2018. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon is ügyet csinálnék ebből mert ennek nem lesz jó vége, ha nem léptek. A zűrös baráti társaságból, barátjától el kell tiltani ha még kiskorú mert ők vihetik bele az ilyen dolgokba..


"Ezek olyan dolgok, amikre nagyon könnyű rászokni, de lejönni róla viszont baromi nehéz."


Nagyon remélem hogy nem heroinozik, mert abból nincs kiút. De akármilyen drogot használ ez akkor is borzalmas. Tudom nagykorúak vagytok már és nem tudom milyen a viszony a szüleitekkel de én a helyedben nekik is szólnék, elvégre a szüleitek, segíteniük kéne.

2018. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi, újraértelmeztem a kérdésed és látom hogy valószínűleg nagykorú.. De akkor is szólj, ettől függetlenül.
2018. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Konkrétan drogfüggő a húgod, és azon aggódsz, beleszólj-e az életébe. Kötelességemnek tekinteném a helyedben, hogy beleavatkozzak az életébe, hazavigyem, átadjam a szülőknek, meg az orvosoknak, az egyetemen halasztást intéznék/intéztetnék és kikúrálnám, ha minden nap szétkarmolja a se*gem, akkor is. Azért vagyok a testvérem testvére, hogy mindig ott legyek neki, akkor is, ha utál érte.

Hiába pofázik arról, hogy nem szokik rá, meg nem költ rá - ha elzárnák az ingyen csapot (el fogják! így lesznek vásárlói a dílernek...) akkor majd mindent rákölt, mindent elad a lakásból, a feneketek alól, még a ruhát is, ami rajtad van. Vagy beszopik valamilyen dizájnerdrogot, ami kiüti. Konkrétan életveszélyben van. Most még megfoghatod, hazajár, relatíve az elején van, még beszéltek... most lépj!

2018. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!